Skocz do zawartości

Zanęty - razem czy osobno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, suwi napisał:

@ArekH pamiętasz w jakim wątku wrzucił Maciej przepis ?

Łukaszu. wyślij Priv do Maćka. To super gość. Bardzo otwarty. Na pewno wszystko wytłumaczy i pomoże na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zobaczcie teraz taka oto sytuację. My przerzucać mamy, czy powinniśmy do 15min, a karpiarze po wywòzce najlepiej 500m potrafią czekać na branie nawet kilka dni. My łowimy ryby w tym karpie pod nogami i jakoś się udaje:221_see_no_evil:

Oni mega daleko i tez sie udaje.

Nie jest tak, że karmieni reklamą, nowościami ulegamy trendom i sami wierzymy w hura bura nie wiadomo co:icon_arrow1:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

Zobaczcie teraz taka oto sytuację. My przerzucać mamy, czy powinniśmy do 15min, a karpiarze po wywòzce najlepiej 500m potrafią czekać na branie nawet kilka dni. My łowimy ryby w tym karpie pod nogami i jakoś się udaje:221_see_no_evil:

Oni mega daleko i tez sie udaje.

Nie jest tak, że karmieni reklamą, nowościami ulegamy trendom i sami wierzymy w hura bura nie wiadomo co:icon_arrow1:

 

 

Darek donecanie jest znane odkąd pamietam, i pamietam dobrze ze reklam w tym czasie nie było. Wiedzę ciągnęliśmy od starszych doświadczonych wędkarzy, niejednokrotnie od ojca czy dziadka, a nie z nowoczesnego hasła „mało i często”  

Było za to - dorzuć trochę gnoju co jakiś czas rzuć bułkę by smużyła

 

Przerzucanie zestawów to donęcanie

Karpiarze stosują inne przynęty i inne zanety, których drobnica nie wyżre a w wodzie tylko dojrzewają ?

Wiec mogą sobie pozwolić aby przyneta i zaneta w postaci kulek leżała bez obaw zniknięcia 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, MrProper napisał:

 

Wiec mogą sobie pozwolić aby przyneta i zaneta w postaci kulek leżała bez obaw zniknięcia 

Oglądałem kiedys film podwodny karpiarzy, którzy byli chyba we Francji. Po zrzuceniu towaru kuku, kulki etc ryby mniejsze w tym przede wszytkim liny wyżerały im towar. Jak nie mogły połknąć to dziobały. Każda woda jest inna i trzeba jej się nauczyć:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grendziu napisał:

Oglądałem kiedys film podwodny karpiarzy, którzy byli chyba we Francji. Po zrzuceniu towaru kuku, kulki etc ryby mniejsze w tym przede wszytkim liny wyżerały im towar. Jak nie mogły połknąć to dziobały. Każda woda jest inna i trzeba jej się nauczyć:champagne-2010:

Ok nie dopisałem meaculpa 

Zawsze zainteresowanie jest wrzuconym towarem do wody

kuku sie zgodzę ze zniknie i mniejsze kawałki rozdrobnionych  kulek, Leszcze tez bedą dziobać nawet kulkę 25mm bedą dziobać dziobać i zostawią,  co innego jak ta  kulka jest na haku i taki sku....y leszcz  sie złapie ( sku...y leszcz to powiedzenie mojego kolegi )

Edit: Darek a widziałeś jak nęcą z rury, tam kuku sie nie nada ani rozdrobnione kule 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Jak nie mogły połknąć to dziobały

Zaczynając wędkować na wynalazki, nie mogłem się z początku nadziwić, jakim cudem pellet 8mm z dziurką spada Mi z pushstopa. Przerzucając zestaw częściej dopiero zauważyłem, jak szybko potrafi ogolić go drobnica w trakcie rozmiękania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...