Skocz do zawartości

Zanęty - razem czy osobno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grendziu Darku nie miałem na myśli tego ze nie wiesz o istnieniu rury, ale miałem na myśli fakt ze rurką nie zanecisz kukurydzom czy miałem, na dużych  odległościach 

 

Dobra bo dyskusja zmierza donikąd

Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie - Dlaczego karpiarze nie łowią na kulki nr8,  czy kukurydze Karpiarze którzy wywożą zestawy ?

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, MrProper napisał:

@Grendziu Darku nie miałem na myśli tego ze nie wiesz o istnieniu rury, ale miałem na myśli fakt ze rurką nie zanecisz kukurydzom czy miałem, na dużych  odległościach 

 

Dobra bo dyskusja zmierza donikąd

Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie - Dlaczego karpiarze nie łowią na kulki nr8,  czy kukurydze Karpiarze którzy wywożą zestawy ?

 

A na poważnie, eliminują mniejsze ryby, choć czasami i tak zdarza się np lezczowy przyłòw. Pellety 8mm to nie wszytko, z 5 lat temu ich ni używałem i miałem lepsze wyniki, bo trzeba było sie bardziej starać, przygotowywać do zasiadki. Nie mówię, że z pelletami i dumblamo jest źle, przede wszystkim wygodnie i leniwie.:champagne-2010:

@MrProper jak czegos nie czaję to wybacz, jestem po rehabilitacji i... :221_see_no_evil::221_see_no_evil::221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

Rozwiń proszę :champagne-2010:

Wiesz ze duże przynęty są selektywne eleminują drobnicę a zastanawiasz sie dlaczego karpiarze nie przerzucają co 15 min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, MrProper napisał:

Wiesz ze duże przynęty są selektywne eleminują drobnicę a zastanawiasz sie dlaczego karpiarze nie przerzucają co 15 min 

Ha. A pogadaj se z @MjMaciek jak karpiuję. Krótko, intensywnie i non stop zmienia miejscòwki szukajac ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak można, ale mowa z twojej strony była o wywózkach ??

Swego czasu splławikiem machałalem tam gdzie tylko bomble sie pojawiły i efekty były 

 

 

A tak na poważnie to już nie wiem o co Ty pytasz ?

Raz podnosisz sens przerzucania co 15 min podając przykład karpiarzy którzy wywożą, zeby za pare minut podać przykład poszukiwania karpia  z przerzucaniem zestawu bez wywózki.

Mozna rownież zastosować Stalking w poszukiwaniu karpi bez necenia i  donecania ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pytam ogólnie, czy te normy, nowości narzucone przez yutuberów czy testeròw marek wędkarkich maja sens? Kiedyś łowiliśmy na bambusy i pęczak i było fajnie. A teraz kazdy film z nowościami  ma w sobie hasło typu: 

"absolutely perfect"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek a ja pisałem ze nie nowoczesne metody i wynalazki  były moimi inspiracjami, tylko wiedza zaczerpnięta od starszych wędkarzy w czasach w których WW trudno było dostać a i internecie nawet jeszcze wynalazca nie wiedział.

 

I w tamtych czasach już sie nęciło i donęcało i ma to sens. A yutuberzy tylko powielają stare metody ładnie je nazywając „mało i często” 

Ty myslisz ze ja łykam jak pelikan wszystko co powiedzą przypisujac sobie odkrycie kola które zwie sie wędkarstwem ? Nie! Ja już sie tym najadłem 40 lat temu, ale pod inna nazwą 

 

Co innego nowinki zanęty, przynęty, czy sprzet który nam UŁATWI  wędkowanie - o których już pisałem ze warto przetestować 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...