Skocz do zawartości

Spining pod klenia/jazia i bolenia


Tench_fan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jego LRF nawet nowy, jest tańszy od tego Dragona ;) ale też fajny kijek, ale to wklejka. Jak byś szukał Savage Gear LRF. No i długość jego maks coś ok 230cm chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mav3rick napisał:

Jego LRF nawet nowy, jest tańszy od tego Dragona ;) ale też fajny kijek, ale to wklejka. Jak byś szukał Savage Gear LRF. No i długość jego maks coś ok 230cm chyba jest.

Dzięki Emil. Rozszyfrowałem ten skrót i faktycznie nie znalazłem w opcji 2,7m.

Wklejki nie chcę.

 

Na SiG zaproponowano mi min:

https://www.sklep-presto.pl/robinson-wedka-diaflex-light-spin-295cm-7-22g-1i-sl-295-1799647/

Niby fajnie, ale z kolei akcja szybka.

Jeśli o to chodzi to kompletnie dla mnie zagadka czego chcę, potrzebuję.

Akcja szybka, a może w przypadku jazia niekoniecznie. Dodatkowo umiejętności brak więc nie wiem, czy nie będę miał na szybkim

kiju zbyt wiele strat, a może nie, pomijając czy w ogóle rozróżnię "puknięcia" od delikatnych przytrzymań przez podwodne przeszkody.

Nie mam tego odruchu zacinania, szczupaczki które złowiłem praktycznie same się wcięły.

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savage Gear LRF to nie do końca taka wklejka, już nie pamiętam, ale czymś się różni od klasycznej wklejanej szczytówki. Bardzo fajny kij, tylko właśnie krótki. Ogólnie Savage lubuje się w krótszych kijach.

Możesz spojrzeć też na kije DAM Effzett z serii Microflex. Nowością na ten rok jest m.in. długość 270cm. To już dość legendarna seria się robi, bardzo chwalona. 2-10g albo 3-15g cw by było dla Ciebie. Ten pierwszy podobno w komforcie do 14-15g miota przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już go widziałem i bardzo mi się podoba jego design  :D:5678fa6d84fef_tw_heart: :

https://allegro.pl/wedka-dam-effzett-microflex-2-70m-3-15g-nowosc-19-i7712377616.html

 

Jeśli mówisz, że mogę się nie bać spotkania z boleniem/szczupaczkiem to kto wie? o.O

Na "placu boju" pozostał już praktycznie ten pierwotnie wybrany Dragon Moderate II 2,75m  4-18gr oraz powyższy kijek.

Choć biorę jeszcze pod uwagę taki :

https://allegro.pl/oferta/wedka-dragon-viper-pro-drop-shot-21-2-6m-c-w-4-21g-7610946095

 

Jeszcze mam czas do namysłu.

Styczeń, luty bo w marcu jak pozwoli pogoda i stan wody, chciałbym podjąć pierwsze nieśmiałe próby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tench_fan Widzę, że kuszą Cię nowe doznania. :P

A może nie warto aż tak drobiazgowo szukać kija i po prostu zdecydować się, na jedną z już wymienionych propozycji.
Po prostu oceń, na ile często masz zamiar łowić drapieżniki i czy chcesz szykować całe zaplecze (kołowrotek, żyłki, przynęty itd), tylko po to, by 1-2 razy w miesiącu pójść wyłącznie ze spinningiem.

Mówię na swoim przykładzie. Jestem minimalistą, w sumie mam ze 4 wędki łącznie. A zwyczajowo na ryby zabieram bat i spinning lub inną wędkę z kołowrotkiem.
Spinningiem łowię najczęściej 10-15 minut po wejściu na łowisko i czasami na odchodne. Zmieniam przynęty i nie przejmuję, się czy akurat super pasują do akcji kija lub pogody. :D
Czasem nawet nie chce się spinningu rozłożyć, bo siadam i łowię batem. :lapeche:

Oczywiście, trafiają się takie momenty, że jest zapał by jechać polować na okonia, szczupaka czy pstrąga.
Wtedy zostaje jedynie dylemat czy szybko szukać sprzętu, czy łowić tym co się posiada. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jeszcze ja podpowiem fajny patyk na wyżej wymienione rybki - Lureleader Rockfisher 2-10g. Długość 2,45 waga jedyne 109g. Ultraczuły i mocny blank z włókna Toray, przelotki uchwyt Fuji.  Komponenty najwyższa półka, kijek dynamiczny, mocny, bardzo czuły, lekki i świetnie złożony w dodatku ręcznie. 

https://mormyszka.com/s,200,wedka_spinning_lureleader_rockfisher_210g_toray_fuji_.html 

2-10g.jpg

74302796_3791795647513158_6029175004501901312_n.jpg

73212172_469042863706114_2256992841462972416_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

To jeszcze ja podpowiem fajny patyk na wyżej wymienione rybki - Lureleader Rockfisher 2-10g. Długość 2,45 waga jedyne 109g. Ultraczuły i mocny blank z włókna Toray, przelotki uchwyt Fuji.  Komponenty najwyższa półka, kijek dynamiczny, mocny, bardzo czuły, lekki i świetnie złożony w dodatku ręcznie.

Myślę, że powinniście uzupełnić opis o rodzaj użytego węgla, przelotek i uchwyt.

Da to chociaż wstępny obraz kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...