Skocz do zawartości

Rzeczy dla Nas ważne, nie określone w innych tematach.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2023 o 08:52, elvis napisał(a):

Czy ZG jest potrzebny?
Pewnie tak, ale nie w takiej rozbudowanej formie. Ja bym zaczął od zmniejszenia liczby okręgów do liczby województw lub okręgów RZGW.

Tutaj potrzebna jest najpierw zmiana prawa. Bo "Okręgi PZW" które mają podpisane umowy użytkowania rybackiego a przestaną istnieć, de facto powinny oddać wody do Skarbu Państwa, by od nowa zostało przeprowadzone wybieranie nowego użytkownika rybackiego. Stąd utrzymuje się tyle dotychczasowych, nawet niewielkich okręgów. Jest to oczywiście do ogarnięcia, gdy obie strony zechcą znaleźć kompromis i wprowadzić zmiany, ale obecnie to nierealne.

Co do podwyżek opłat za łowienie czy składek PZW, bo to nie jest to samo. Im więcej wędkarzy uzna, że woli kłusować, tym będzie gorzej dla naszych wód. Jak wspomniałeś @elvis, zarybienia w operacie rybackim, nie są bezpośrednio związane z liczbą wędkujących/łowiących osób. Tu chodzi o środowisko, a nie uszczęśliwianie rybołowców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziwne te nasze życie, non stop gonimy do czegoś, aby i tak potem zejść z tego świata bezbronni w obliczu śmierci, gdy do nas zapuka. W codziennej gonitwie tak naprawdę "za niczym" bo nikt nie oszukał w 100% śmierci i każdy odejdzie w danym czasie, zapominamy o najważniejszych wartościach w życiu...

Czy oprócz gonitwy za kasą nie powinniśmy się częściej cieszyć z małych przyziemnych rzeczy, słyszymy dźwięki, widzimy, odróżniamy smaki... przecież jutro może już Nas nie być?

Szkoda, że nastały takie czasy, że zamiast na Weselach spotykać się prawie całą rodziną, widzimy się na pogrzebach... Czas zapi.. i nikt go nie jest wstanie zatrzymać. 

R.I.P. Weronika 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomimo że w robocie byłem dziś przed 04h. Do domu dopiero co zapodaliśmy z P. Anią. Powód? Zaproszenie do przedszkola na dzień Babci i Dziadka od wnuczki. No jak odmówić? ?

 Się już zapomniało ale dzieciarnia jest pocieszna i taka "Spontanicznoprawdziwa" 

IMG20230120151111.jpg

IMG20230120151159.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Padła mi przedwczoraj maszynka moja ulubiona. Poszła znów sprężyna z przodu. Z zasady naprawy w większości robię sam, ale wymiana asymetrycznej sprężyny na przednim mcperson to udręka, tym bardziej jak idziesz na 2zm. Oddałem sprzęt mechanikowi i jazda komunikacją. W nocy po zm. z bucika 9km. Dziś już miałem pożyczone autko a po powrocie mój i30 już na podwórzu. Banan na ryju od ucha do ucha. 

 

Aha. Kazałem wymienić komplet z obu stron prucz amorów bo oryginały i bez zarzutu. Tysiak pękł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał(a):

Aha. Kazałem wymienić komplet z obu stron prucz amorów bo oryginały i bez zarzutu. Tysiak pękł. 

będzie drożej. tarcze, klocki: 1200 za zamienniki i kuźwa coś mi przy hamowaniu kierownicą telepie. rusz oryginały i się zacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, christhof70 napisał(a):

będzie drożej. tarcze, klocki: 1200 za zamienniki i kuźwa coś mi przy hamowaniu kierownicą telepie. rusz oryginały i się zacznie

Masz bicie na tarczy. Daj do przetoczenia a lepiej wymień bo chyba przegrzane. Kup ATE lub ciut tańsze Ferodo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ArekH napisał(a):

Masz bicie na tarczy. Daj do przetoczenia a lepiej wymień bo chyba przegrzane. Kup ATE lub ciut tańsze Ferodo. 

noweeeeeeeeeeeee, taki szajs robią. byłem na testach i mam monitorować. co za g......o.na oryginałach 115 tysięcy przejechałem i jeszcze nie były zdarte. tak agresywnie jeżdżę. klocki też miały zapas. jak mam przegrzać tarcze? nie ma takiej opcji. stary numer mechaników: wjechał pan w kałużę. w d.......ę wjechałem. a 115 tys. nie wjechałem. no przypadek jak zwykle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ArekH napisał(a):

Masz bicie na tarczy. Daj do przetoczenia a lepiej wymień bo chyba przegrzane. Kup ATE lub ciut tańsze Ferodo. 

ferodo założyli. chyba, że coś spaprali przy robociźnie. na dodatek pacan mi wciskał do łba, że klocki itarcze musiały być już wymieniane przy około 70 tys.. no debil, jak ja auto mam od nowości. i się debil zamknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...