Skocz do zawartości

WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za of ale wychodzi na to że certy są bardziej smukłe od jazi a te natomiast mają bardziej zaokrąglone tulowia i bardziej czerwone płetwy brzuszne zgadza się?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cygan786 napisał:

To certy, a drugie foto jaź.

Z jaziami mam ostatnio często do czynienia. tu nie było wątpliwości.

U siebie nie łowię cert i świnek, stąd wolałem się upewnić u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ArekH napisał:

Największa różnica jest w ryjku. Certa ma spodni, podobny do Świnki, jeno bardziej kanciasty i bardzo stonowane barwy. 

Areczku proponuję wydzielić to do odrębnego wątku. Certa a świnka - jak rozróżnić?

Łowią je chłopaki na Wiśle, występują też w zalewach.

Na Odrze też jest poławiana, a u nas na Warcie już nie tak często ( na naszym odcinku). Choć byłem ostatnio świadkiem złowienia certy i tylko

dzięki zdjęciom wstawionym na forum przez Grzesia  @Grzes77 zidentyfikowałem tą rybę ( chyba prawidłowo).

Podobnie pary : jaź - kleń, płoć - wzdręga.

Taki edukacyjny wątek, ze zdjęciami przykładowymi i zwróceniem uwagi na cechy charakterystyczne.

 

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam wyjazd nad Wisłę.

Jako że tapatalk u mnie w telefonie nie działa, postaram się przez przeglądarkę fotki wstawiać.

Jeśli się nie uda to po powrocie w środę lub czwartek.

Trzymajcie kciuki :1310_thumbsup_tone1:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem straszny sen. Pozbawiono mnie wszystkiego w wędkarstwie. Nawet haczyków nie zostawili. Za te straszne męki i koszmary nocne muszę jechać nad wodę. Startuje za 2h. Nienawiszcz :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...