Skocz do zawartości

Elvis LIVE


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jako weteran wojskowy,teraz na swoim ,czasem szkolę takich jak Wy  Taka praca. Macie szczeście,że na mnie nie trafiliście...Niektorzy twierdzą,że mam sadystyczne sklonnosci..
Niedałbyś nam rady. Nawet Komando Foka przy nas wymiekł.

On mnie szkolił.
Nasze wyniki przerosły oczekiwania wszystkich. NSR czy WOT przy rezerwie to ....
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elvis napisał:

Niedałbyś nam rady. emoji6.png Nawet Komando Foka przy nas wymiekł.


On mnie szkolił.
Nasze wyniki przerosły oczekiwania wszystkich. NSR czy WOT przy rezerwie to ....

Wyjątkowo udal się nam ten karabinek,trzeba przyznać. Mimo,ze z Radomia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Grot zbiera dobre opinie. Mój instruktor brał udział przy jego projektowaniu, a następnie testowaniu.

Ja dostałem nówke Beryla z 1999 r.

Trudny z niego przeciwnik. O wiele lepiej mi się podobał oryginał czyli stary kałasz.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryle niby celniejsze od kałaszy,ale z niezawodnością to rożnie bywało...Przez moje ręce przez 19 lat zawodowej służby,przeszły chyba wszystkie ich modyfikacje...Do żadnej nie byłem w pełni przekonany... z Kolei z MSBS miałem okazje postrzelać dwa razy..w wersji z: 10 i 16 calową lufą i powiem,że na strzelnicy w warunkach poligonowych,wymiata jak nie przymierzając - bolonki Trabucco czy kołowrotek MAP.. :D Pytanie tylko jak będzie sobie radził w warunkach bojowych w ekstremalnych sytuacjach. Z tego co słyszałem niektóre jednostki wojskowe dostały go już do testów i pierwsze opinie sa bardzo optymistyczne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryle są celniejsze, ale mają dwie wady. Są trudne w eksploatacji i bardzo łatwo czasem samoistnie się przestawiaja na ogień ciągły lub serię. Mają zbyt dużo części czyli są przekombinowane. Użyto materiałów gorszej jakości w porównaniu do kałaszy. Są głośniejsze, ale mają bardzo mały odrzut. No i mają mniejszy kaliber bo 5,56 (7,62 KbKak)

Kolejną dość fajną zaletą jest regulowana długość kolby i przedniej rączki.

Najgorsze są jednak plastikowe magazynki na amunicję. Wygląda to strasznie, a dodatkowo są bardzo słabej jakości. No i te częste zacięcia....

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabinki MSBS Grot wydają się ciekawym produktem.
Co prawda czytałem, że ciągle są w fazie testów i poprawek, ale jest nadzieja, że kiedyś dopracują tą broń i wyjdzie z tego dobry karabinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...