Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fantomas napisał(a):

Niepotrzebnie kombinujesz i marnujesz czas. Zrób proste malowaniem. Ryby i tak nie liczą ile będziesz miał tam pasków czy kropek. Szkoda życia na takie 💩💩💩.

 

Proste to znaczy jakie? Pokaż o co Ci chodzi a ja się postaram :P 

Tylko nie pędzelkami, te są do smaru i tak już zostanie.

 

Zresztą nie znasz się, nie potrafisz i nie rozumiesz, nie masz duszy artysty. 
Podobnie jak ja więc witaj w klubie :D 

 

OK znalazłem sposób na łuski, prosty choć trochę się nakombinowałem ale tak już bywa.1467501397_a(1).jpg.f7b79a0a5aff52023f51724b84236c67.jpg20408615_a(2).jpg.996defabb08ff048cf139f4e6398ab76.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Z formy szpachlowej chyba nie będzie nic, ciężko z wysychaniem po tym jak ją rozwodniłem.

Z formy silikonowej: raczej nie będzie służyła za formę, może jako podkładka pod formę tj. z niej będzie odlewana forma. Jeszcze nie jest to przesądzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adolf napisał(a):

@tobiasz może podpowiesz coś koledze 😛

Nie ma co podpowiadać, robię eksperymenty z YT i na razie mi to nie wychodzi.

Została jeszcze jedna próba z rozrzedzeniem silikonu z tubki ale nie wiem czy ją zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, NPC napisał(a):

Nie ma co podpowiadać, robię eksperymenty z YT i na razie mi to nie wychodzi.

Została jeszcze jedna próba z rozrzedzeniem silikonu z tubki ale nie wiem czy ją zrobię.

Zrobiłem ten eksperyment, chyba kolejna porażka ale trudno. Dużo nie straciłem chyba, że rozpuszczalnik rozpuści jerka :P To będzie największa strata bo na razie to tylko czas straciłem choć silikon powoli schnie to nie wróżę mu powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NPC napisał(a):

rozpuszczalnik

Teraz już wiem skąd ta fantazja przy malowaniu 😆

Wena adekwatna do ilości "promili" 😆

a w ogóle to powinieneś je za zacząć drukować w 3d itd. 

Trzeba iść z postępem.

💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fantomas napisał(a):

Teraz już wiem skąd ta fantazja przy malowaniu 😆

Wena adekwatna do ilości "promili" 😆

a w ogóle to powinieneś je za zacząć drukować w 3d itd. 

Trzeba iść z postępem.

💩

Trzeba mieć drukarkę 3d a ona i tak jest tylko do testowania pierwszego jerka a nie ciągłej produkcji 2 jerków na dzień i to jak mi się chce :) 

 

Tutaj Wasz forumowy Walter White

Image-credit-AMC-1-308x400.jpg

 

 

a tutaj są moje cukierki.....

 

 

a1.jpg.62ee4d15ea5b814568a5cff68381bed1.jpg

 

Że co? Czekaj to nie to forum :P 

 

 

 

Recykling

To białe to żywica z jerków które nie wyszły, pójdzie jako wypełnienie większych jerków. Dlatego nie płaczę jak któryś odlew nie wyjdzie, do odzysku jest żywica, obciążenie a wyrzucam jedynie stelaż.

To czarne to silikon co został z odlewania form, pójdzie jako wypełnienie do następnej formy. Co i jak pokażę jak przyjdzie przesyłka.

 

Ten mój rozrzedzony silikon coś nie chce schnąć, dałem go na kaloryfer niech łapie temperaturę, już tak nie śmierdzi więc może być w domu.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po eksperymentach.

 

Nic nie wyszło z nich ciekawego więc jedynie silikon pójdzie na wypełnienie innych form.

 

Strat w sprzęcie dużych nie ma, straty w ludziach: @Fantomas narzeka że go głowa boli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NPC napisał(a):

No i po eksperymentach.

 

Nic nie wyszło z nich ciekawego więc jedynie silikon pójdzie na wypełnienie innych form.

 

Strat w sprzęcie dużych nie ma, straty w ludziach: @Fantomas narzeka że go głowa boli :)

 

Mnie to głowa boli jak czytam takie posty 🐷

Kup se 3 jerki i se gitary nie zawracaj, bo koszty tych testów nie są tego warte jeśli nie planujesz choćby małej produkcji.

Przerabiałem już to i "CePeNie i Sabo nie idźcie tą drogą"

Druga sprawa to druk 3d by cię wyleczył z tych 💩💩💩, bo idziesz do roboty a tu się samo robi.

Drukarki 3d w tej chwili kosztują grosze.

Proszę bardzo.

Ja to jestem.... Jak zawsze pomocny ❤️😉

💩💩💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fantomas napisał(a):

Mnie to głowa boli jak czytam takie posty 🐷

Kup se 3 jerki i se gitary nie zawracaj, bo koszty tych testów nie są tego warte jeśli nie planujesz choćby małej produkcji.

Przerabiałem już to i "CePeNie i Sabo nie idźcie tą drogą"

Druga sprawa to druk 3d by cię wyleczył z tych 💩💩💩, bo idziesz do roboty a tu się samo robi.

Drukarki 3d w tej chwili kosztują grosze.

Proszę bardzo.

Ja to jestem.... Jak zawsze pomocny ❤️😉

💩💩💩

Kupione mam więcej niż 3 jerki, głównie Salmo i Rapala. Nie o to chodzi.

 

Robię to by czymś się ""odświeżyć'' głowę, dla własnej satysfakcji a jak się uda coś złapać to będzie jeszcze lepiej.
Coś jak kręcenie własnych kulek czy robienie swojej zanęty, nie trzeba ale można.

 

Czy jest to opłacalne robienie takich prób? Nie, lepiej kupić silikon odlewniczy i z niego robić formy, ceny są podobne a ile odpada problemów z niedorobioną formą a przez to odlewami. Miałem niepotrzebny silikon w tubce to go wykorzystałem, mam też normalny do odlewania i czekam na dostawy. Jak pisałem straty niewielkie poza czasem by komuś coś pokazać. Masz w tym wątku moją formę, masz też pokazane odlewy.

 

 

 

Podobnie jak z malowaniem pędzlami, umyłem prawie wszystkie jerki poza tym w kolorze Nemo, próbowałem malować pędzlem jeszcze raz i się jeszcze raz uczę malować. 

 

Oczywiście można kupić takie pędzle i malować jak człowiek tylko wiem, że teraz pomaluję trochę a za chwilę to rzucę w cholerę. A raczej stanie się coś co spowoduje, że nie będę już malował pędzlami.

13379de44f7bb5286d87f25b6928.jpg

 

Można je kupić ale nie jest to mi potrzebne. Maluję bo maluję, szkody w tym nie ma.

 

 

Tutaj nauka malowania po raz kolejny:

a.jpg.fe7a2e91a0445b665a378df22d63869b.jpg

 

Teraz tylko oczy i może będzie to wyglądało mniej jak więcej jak "dla ludzi".
Mniej jak więcej ale są postępy :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...