Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, NPC napisał(a):

Kupione mam więcej niż 3 jerki, głównie Salmo i Rapala. Nie o to chodzi.

 

Robię to by czymś się ""odświeżyć'' głowę, dla własnej satysfakcji a jak się uda coś złapać to będzie jeszcze lepiej.
Coś jak kręcenie własnych kulek czy robienie swojej zanęty, nie trzeba ale można.

 

Czy jest to opłacalne robienie takich prób? Nie, lepiej kupić silikon odlewniczy i z niego robić formy, ceny są podobne a ile odpada problemów z niedorobioną formą a przez to odlewami. Miałem niepotrzebny silikon w tubce to go wykorzystałem, mam też normalny do odlewania i czekam na dostawy. Jak pisałem straty niewielkie poza czasem by komuś coś pokazać. Masz w tym wątku moją formę, masz też pokazane odlewy.

 

 

 

Podobnie jak z malowaniem pędzlami, umyłem prawie wszystkie jerki poza tym w kolorze Nemo, próbowałem malować pędzlem jeszcze raz i się jeszcze raz uczę malować. 

 

Oczywiście można kupić takie pędzle i malować jak człowiek tylko wiem, że teraz pomaluję trochę a za chwilę to rzucę w cholerę. A raczej stanie się coś co spowoduje, że nie będę już malował pędzlami.

13379de44f7bb5286d87f25b6928.jpg

 

Można je kupić ale nie jest to mi potrzebne. Maluję bo maluję, szkody w tym nie ma.

 

 

Tutaj nauka malowania po raz kolejny:

a.jpg.fe7a2e91a0445b665a378df22d63869b.jpg

 

Teraz tylko oczy i może będzie to wyglądało mniej jak więcej jak "dla ludzi".
Mniej jak więcej ale są postępy :P 

yebnie na metrówka. gites jest. kocham rękodzieło

  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CePeeNie nie przekonuj mnie, że białe jest białe, a czarne jest czarne 😝

Ty mnie tu nie opowiadaj historyjek o wietrzeniu i samorealizacji, bo na podstawie mojego życiorysu zrobili serial MacGajwer 😆😆😆 więc coś o tym wiem 😉

Wg mnie (a są to słowa praktyka 😎) nie ma lepszej i czystszej metody jak druk 3d. Zmiany możesz wprowadzać na bieżąco, korygować budowę, cofać się itd. Forma to ograniczenie na maxa 💩. Zrobisz i jest dupa. Jak chcesz coś zmienić to sam wiesz, że 💩 z tego 😎

Dlatego dla własnego zdrowia psychicznego zostań Miszczem modelowania powierzchniowego i rób plastikowce, bo jak widzisz tu jest przyszłość. 

Jak zawsze pomocny... ja to jestem 😉

💩💩💩

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fantomas napisał(a):

CePeeNie nie przekonuj mnie, że białe jest białe, a czarne jest czarne 😝

Ty mnie tu nie opowiadaj historyjek o wietrzeniu i samorealizacji, bo na podstawie mojego życiorysu zrobili serial MacGajwer 😆😆😆 więc coś o tym wiem 😉

Wg mnie (a są to słowa praktyka 😎) nie ma lepszej i czystszej metody jak druk 3d. Zmiany możesz wprowadzać na bieżąco, korygować budowę, cofać się itd. Forma to ograniczenie na maxa 💩. Zrobisz i jest dupa. Jak chcesz coś zmienić to sam wiesz, że 💩 z tego 😎

Dlatego dla własnego zdrowia psychicznego zostań Miszczem modelowania powierzchniowego i rób plastikowce, bo jak widzisz tu jest przyszłość. 

Jak zawsze pomocny... ja to jestem 😉

💩💩💩

 

Do niczego nie przekonuje, znam swoje ograniczenia: nie znam się na drukowaniu 3d, nie wiem która drukarka jest dobra do tego, nie wiem jakiego materiału użyć choć widzenie przestrzenne mam i może nawet bym coś zaprojektował to pozostałe rzeczy mnie blokują.

 

Forma ma to do siebie, że jak wiemy co robimy to ciężko coś zepsuć, w sumie to kopiujemy to co odlewamy w silikonie. Nie trzeba kleić połówek. Jak mamy nie dolewki to można je wypełnić albo przy następnym odlewaniu czy innym wypełniaczem albo rozwalić je i użyć przy następnym odlewie.

W przypadku popsucia formy można ją pociąć i dodać jako wypełniacz do kolejnej formy.

 

Jakbym drukował:

Więc musiałbym kupić drukarkę 3d, nie wiem jaką, musiałbym kupić materiał a nie wiem jaki. Do tego koszty nauki ustawień.
Same minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, NPC napisał(a):

Same minusy

Sam jesteś minus :grin-min:

Tłumaczenie słabe, że aż oczy bolą.

Wszystko jest podane na tacy i wytłumaczone, tylko leń jesteś i tyle!

Taki mądry... 48 fakultetów w 120 tematach zrobił, a na takich duperelach chce się wyłożyć 🙃

Widzę, że w tym temacie działasz jak jeden gościu w dziale o odchudzaniu, wszystko zawsze jest na nie :grin-min:

Może wymieńcie się telefonami, to będziecie se gadać o porażkach :grin-min:

Jaką będziesz miał satysfakcję z kopii tego co ktoś zrobił? ...się pytam 💩

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś minus :grin-min:
Tłumaczenie słabe, że aż oczy bolą.
Wszystko jest podane na tacy i wytłumaczone, tylko leń jesteś i tyle!
Taki mądry... 48 fakultetów w 120 tematach zrobił, a na takich duperelach chce się wyłożyć 
Widzę, że w tym temacie działasz jak jeden gościu w dziale o odchudzaniu, wszystko zawsze jest na nie :grin-min:
Może wymieńcie się telefonami, to będziecie se gadać o porażkach :grin-min:
Jaką będziesz miał satysfakcję z kopii tego co ktoś zrobił? ...się pytam 
 
Dobra Misiek, to daj Nam jakieś namiary co kupić, by było dobrze na start sam bym się tym pobawił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, mav3rick napisał(a):

Dobra Misiek, to daj Nam jakieś namiary co kupić, by było dobrze na start emoji41.png sam bym się tym pobawił emoji41.png

"Misiek" 😂😂😂 spadłem z krzesła 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mav3rick napisał(a):

Dobra Misiek, to daj Nam jakieś namiary co kupić, by było dobrze na start emoji41.png sam bym się tym pobawił emoji41.png

Nie, nie .

Ty nie możesz.

Nie może być dwóch cwaniaków w temacie z jednej wichury :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...