Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, Ardiansson napisał(a):

Tee.... Daltonista 🙂 z nieodgazowaną formą, a gumy też będziesz robił?

💩

Eee nie tak ostro po "imieniu" proszę. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
19 godzin temu, NPC napisał(a):

Jak to mówią: karawana jedzie dalej, 12 cm.

 

 

a.jpg.5ca96dd916d8b7304b6b3d44d9b379a7.jpg

 

Pierwsza połówka formy dwu częściowej, pewnie wieczorem wezmę się za odlewanie drugiej połówki.

@christhof70 Coś pewnie dla Ciebie, pytanie tylko czy łowisz na takie wynalazki :D 

Slidery są moje ulubione 💪💪💪

9,7,5 cm poproszę 😛😛😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ardiansson napisał(a):

Tee.... Daltonista 🙂 z nieodgazowaną formą, a gumy też będziesz robił?

💩

Owszem silikon jest nieodgazowany, nie potrzeba robić takiego zabiegu! Dlaczego? Otóż zalewamy naszą formę cienką warstwą i czekamy chwilę, ta "skórka" z silikonu jak nie ma bąbelków daje nam idealny odlew. Resztę można wlewać jak się chce ale ja i tak się staram by bąbelków powietrza nie było. Nie zawsze wychodzi a jeszcze dałem wypełniacz z pociętego starego silikonu i on też w tym nie pomaga. Jak się staram i wychodzi odlew bez bąbli.

Mówiłem Ci, że wiem co robię ale nie chcesz mnie słuchać :P Widzisz, słuchałbyś mnie to byś już w sandałach latał :) 

 

Gum na razie nie planuję ale kto wie? Może kiedyś.

 

3 godziny temu, Grendziu napisał(a):

Slidery są moje ulubione 💪💪💪

9,7,5 cm poproszę 😛😛😛

Nie widziałem sliderów 9 cm, nie mam takej formy i robię "dla siebie" więc nie planuję sprzedaży, mogę Ci co najwyżej oddać za darmo jak coś wyjdzie.

 

 

 

  

3 godziny temu, Grendziu napisał(a):

Eee nie tak ostro po "imieniu" proszę. Dziękuję 

 

John Dalton (ur. 6 września 1766 w Eaglesfield, zm. 27 lipca 1844 w Manchesterze[1]) – angielski fizyk, chemik i meteorolog. Twórca nowożytnej atomistycznej teorii materii opublikowanej w rozprawie „A new System of Chemical Philosophy”, odkrył prawo ciśnień cząstkowych, prawo stosunków wielokrotnych, opisał wadę wzroku nazywaną później daltonizmem. Na jego cześć jednostkę masy atomowej nazwano daltonem (Da).

Zajumane z Wiki, chemik najbardziej pasuje :P Byłem w Manchesterze, pogodą też się interesuje by wiedzieć kiedy pojechać na ryby :)

Edytowane przez NPC
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NPC napisał(a):

Nie widziałem sliderów 9 cm, nie mam takej formy

I tu cię mam 😎 a tak gdybyś miał projekt w kompie cyk i w 3 sekundy jest 9 cm i Grubemu byś dobrze zrobił ❤️

Pomyśl o tym.

8.5 cm też byś zrobił... I bez formy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, Ardiansson napisał(a):

I tu cię mam 😎 a tak gdybyś miał projekt w kompie cyk i w 3 sekundy jest 9 cm i Grubemu byś dobrze zrobił ❤️

Pomyśl o tym.

8.5 cm też byś zrobił... I bez formy 😎

Pomóż mi zrobić projekty, to kupie drukarkę i mogę się bawić 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ardiansson napisał(a):

I tu cię mam 😎 a tak gdybyś miał projekt w kompie cyk i w 3 sekundy jest 9 cm i Grubemu byś dobrze zrobił ❤️

Pomyśl o tym.

8.5 cm też byś zrobił... I bez formy 😎

Na to też mam sposób jak pomniejszyć i powiększyć formy, da się chemicznie a później wracają do swojego normalnego wymiaru. Wiem jak, mam potrzebne składniki :P Mówiłem Ci, że wiem co robię ale Ty mnie nie słuchasz.

 

I dalej zadam to samo pytanie: jaka jest faktura wydruku? Trzeba przeszlifować całą przynętę?

 

 

 

Te bąble co widzicie to krople wody po umyciu formy, odlewy wychodzą praktycznie gładkie. Forma oczywiście nieodgazowana i nie ma bąbli powietrza. @Ardiansson jak Ci mówię, że wiem co robię to Ci mówię, jak Ci daję zdjęcia to wychodzi, że nie tylko mówię ale i masz dowody na to.

a.jpg.fa764b541236c77c999550fd3b5cdb8f.jpg

 

 

 

Aha czekam na Twoje wydruki, jak ich nie będzie to przyjadę tam do Ciebie i Ci pokażę co jest pięć. ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NPC napisał(a):

Pokaż lepiej swoje ❤️ 

Ehhh.... Wydrukuję jakiegoś koszmarka, bo już patrzeć na to nie mogę 😉

Wrzucę do wody i zobaczymy co to warte.

💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...