Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Ardiansson napisał(a):

... a co tu się w ogóle odpie..la?😁

To!

Wiadomo trzeba było CePeeNa przebić 🤣

Robi się swimbait 16 cm.

W linku macie wszelkie info:

https://www.thingiverse.com/thing:3498398 

swimbait 3d.jpg

Czekaj, czekaj mówiłeś o projektowaniu a nie ściągnięciu z neta :P 

Już sam się gubisz w tym co robisz a co mówisz :grin-min:

 

56 gr, pływak nawet z kotwicami 2x2g

 

87940182_a(2).jpg.1b85e58a4e14dd28e057f53d45ac3a5d.jpg860742591_a(1).jpg.a91e8127ad7898485c17211ce064f63d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, Ardiansson napisał(a):

Nie kombinuj. Pokazuję wam jak to działa. Taki jestem fajny... jak zawsze 😉

Projekt to osobny temat i zwyczajnie nie czuję potrzeby, żeby coś robić.

💩

Zaprojektujesz Emsiego, takiego niedużego z odpowiednią waga, myślisz, że drapieżniki będą pobierać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pomijamy trollowanie siebie nawzajem z @Ardiansson

 

@mav3rick Jeżeli zaczynasz i całkowicie nie masz pojęcia co z czym i dlaczego to faktycznie druk 3d jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że tam masz wszystko podane na tacy. Tylko koszt wejścia jest wysoki ale coś za coś.

 

W moim przypadku wiem już co i gdzie, jak bardzo? Tego glidera/slidera wyważyłem na oko, pomyliłem się dokładnie o 1 gr by uzyskać neutrala i to przy kotwicach co daje 1,5% całej wagi. Tego nie osiągniesz bez doświadczenia i wiedzy lub bez szczęścia. możesz pójść moją drogą to powiem Ci co i jak oraz dlaczego. Co robić a czego nie.

Oczywiście nawet w przypadku metod prób i błędów się nauczysz, ja już tą szkołę przeszedłem. Powiedzmy wracasz z pracy i idziesz na 5 minut do warsztatu, po pięciu minutach wychodzisz i wracasz za 10 min, wyciągasz z formy i wracasz do swoich zajęć. Zrobisz więcej jak jedną formę to masz na weekend sporo przynęt do malowania.

 

Co byś musiał kupić zaczynając moją techniką:

Silikon, żywicę, drut, obciążenie, kółeczka, kotwice, trochę drobiazgów jak kubeczki silikonowe, kombinerki do drutu.
Zamkniesz się w 500 zł bez kotwic i kółeczek. Ile zrobisz z tego przynęt zależy od tego jak duże one mają być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NPC napisał(a):

koszt wejścia jest wysoki

Przesadzasz.

CAD za free, slajser też (program, który generuje ścieżkę filamentu)

Czy 1000 zł na sprzęt, który można wykorzystać na milion sposobów to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ardiansson napisał(a):

Przesadzasz.

CAD za free, slajser też (program, który generuje ścieżkę filamentu)

Czy 1000 zł na sprzęt, który można wykorzystać na milion sposobów to dużo?

Może napiszę to inaczej: Jeżeli nie rwiesz dużo i chcesz się pobawić to druk 3d, jeżeli umiesz zrobić coś jeszcze to tym bardziej.
Jeżeli rwiesz sporo lub nie umiesz w Cad'a to tylko żywica.

 

3 godziny temu, Grendziu napisał(a):

Zaprojektujesz Emsiego, takiego niedużego z odpowiednią waga, myślisz, że drapieżniki będą pobierać 🤔

Emsi? Możesz napisać normalnie? Chcę z ciekawości zobaczyć o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ardiansson napisał(a):

Właśnie.

@Grendziu  Gruby co to jest Emsi?

Muszę wiedzieć jeśli mam go zrobić

 💩💩💩

 

Jedynie co mi przychodzi na myśl to Abu Garcia Svartzonker McCelly Jerk a ten to skrócił, spolszczył i teraz pewnie sam nie wie o co mu chodziło :D

Z tym ostatnim żartuję :)

 

Chyba, że mu chodziło o wersję MCsnack - dla nie angielsko języcznych "snack" to przekąska po englishowemu.

 

 

Dobra Misie jak ktoś pokaże, że robi przynęty to "sprzedam" mu patent na gięcie i prostowanie druta. Giętarka za grosze a stelaże wychodzą ładne, niemalże identyczne oraz mega prosta w obsłudze i zbudowaniu.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg slicera powinno robić coś około 2.5 h, u mnie wyszło więcej. Pewnie zwolniłem przy drukowaniu czego wcześniej i tak wyszło.

💩

Gruby obróć te fotki 💩IMG_20230220_093541.jpg.aefd7aaaf665aa027afbfe1c844fd2bf.jpgIMG_20230220_095820.jpg.c90a83d20b848ef09ca6ae4922549ecd.jpgIMG_20230220_093506.jpg.1cdf7831397b5ed7d8047f99a7abe90a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...