Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Fantomas napisał(a):

Widać dobrze strugałeś wa.. woblery 😉

Też parę zrobiłem w drugiej połowie lat 90-tych. Przy czym jeśli chodzi o wykończenie twoje to mistrzostwo świata, ale i moje łowiły w szczecińskiej Odrze małe bolki i okonie.

narobiłem tego sporo, ale o powtarzalności nie było mowy. na czuja, jak wyjdzie, dlatego były odrzuty. niektóre naprawdę miały lub jeszcze mają niepowtarzalną akcję. topola i osika, ale też z białoporka brzozowego. w tego grzyba można napchać "tonę" ołowiu. lotność kosmiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, christhof70 napisał(a):

topola i osika

Jako stary modelarz robiłem tylko z balsy. Widać za dużo się naoglądałem  fotek starego Rapali z kozikiem w dłoni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adolf napisał(a):

W UK w stawach jest przezroczysta woda🤔

Zależy gdzie, nie wszystkie ich wody stojące to sadzawki 20x30 metrów. Te karpiowo leszczowe takie są.

Mają Loch Ness, mają i rzeki pstrągowe. 

 

To, że ich przeciętna wodę można przerzucić małą metodą o głębokości takiej, że basen jest głębszy o przejrzystości wody jak w brudnej kałuży to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2027050195_a1(3).jpg.437a0832eb05060132b737b798f4e1fa.jpg475925772_a1(4).jpg.8d9145d3a288456c976f80e346b12772.jpg

 

Kolejne próby obklejania i używania różnych narzędzi do wygładzania.

 

 

1674869277_a1(1).jpg.b9d910e5547417c040d019a4f6d3ec86.jpg

 

Próba zrobienia formy z masy szpachlowej go ścian.

 

906064264_a1(2).jpg.deece971eefbca21e1923b0d2e8d5c17.jpg

 

Próba zrobienia formy ze zwykłego silikonu, jak się nie uda projekt to będzie podkładka pod formę z prawidłowego silikonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, NPC napisał(a):

2027050195_a1(3).jpg.437a0832eb05060132b737b798f4e1fa.jpg475925772_a1(4).jpg.8d9145d3a288456c976f80e346b12772.jpg

 

Kolejne próby obklejania i używania różnych narzędzi do wygładzania.

 

 

1674869277_a1(1).jpg.b9d910e5547417c040d019a4f6d3ec86.jpg

 

Próba zrobienia formy z masy szpachlowej go ścian.

 

906064264_a1(2).jpg.deece971eefbca21e1923b0d2e8d5c17.jpg

 

Próba zrobienia formy ze zwykłego silikonu, jak się nie uda projekt to będzie podkładka pod formę z prawidłowego silikonu.

no i slider🤘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś pracę przed malowaniem?

Chyba by wypadało.

Zrób sobie szablon nożykiem we w miarę sztywnej folii. Będziesz miał z jednego szablonu dwie strony na raz.  Nie malujesz dużo to szkoda se d.. zawracać ploterami. 

Proszę bardzo 💩

Chyba nie byłeś modelarzem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fantomas napisał(a):

Nie lepiej pomalować farbą typu chrom, niż się bawić w oklejanie?

Proszę bardzo 🙂

Nie, dla zabawy nie! Nudzę się to się bawię.

 

Silikonową formę z najtańszego silikonu w tubce, wyciśnięty do wody z odrobiną płynu do mycia naczyń. Drugą połówkę formy z tego samego silikonu rozcieńczę i zaleje jako całość. Nie wyjdzie to stracę 2 tubki silikonu który i tak już zasycha. Wyjdzie to będzie eksperyment i forma.

 

Druga forma z szpachlówką ale ona nie chce schnąć, teoretycznie ma być do zalania normalnym silikonem ale zobaczymy co wyjdzie z tej formy silikonowej z tubki.

 

Chcę zobaczyć czy coś z tego wyjdzie, nie wyjdzie to straty niewielkie. Wyjdzie to będzie, nie wyjdzie to silikon będzie do wypełniania form z odlewniczego silikonu.

 

Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

no i slider🤘

Byś widział gdzie wsadzam obciążenie to byś się zdziwił, bardzo wysoko i tak się buja na boki. Czy to slider czy nie slider nie ma znaczenia.

Bozia poskąpił talentu to muszę się wspomagać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fantomas napisał(a):

Testowałeś pracę przed malowaniem?

Chyba by wypadało.

Zrób sobie szablon nożykiem we w miarę sztywnej folii. Będziesz miał z jednego szablonu dwie strony na raz.  Nie malujesz dużo to szkoda se d.. zawracać ploterami. 

Proszę bardzo 💩

Chyba nie byłeś modelarzem 🙂

Tak, testowałem poza tymi najnowszymi.

 

Wymyślnej folii nie wytnę, brak talentu w kierunkach artystycznych a te proste wzorki już mam.

 

as.jpg.ec41cbfcd456cc9de56a7918f33e513e.jpg

@christhof70 Lewy 40 gr, prawy 20 gr, to stelaże do tego małego slidera.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie kombinujesz i marnujesz czas. Zrób proste malowaniem. Ryby i tak nie liczą ile będziesz miał tam pasków czy kropek. Szkoda życia na takie 💩💩💩.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...