Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ardiansson napisał(a):

Warto tu dodać, że był to druk robiony grubą dyszą, bo aż 1 mm, którą raczej się nie robi takich rzeczy. Jak wcześniej zaznaczyłem ostatnio nic nie drukuję, a jeśli już to raczej rzeczy przemysłowe, które mają działać a nie koniecznie super wyglądać.

💩

 

IMG_20220919_095927.jpg

Słuchaj Grubciu, nie twierdzę, że się nie da. Tylko taka drukarka co by nie zostawiała "śladów" czyli tych linii chyba trochę więcej kosztuje jak tysiaka. I tutaj idziemy już w duży koszt, choć może wystarczy zmienić dyszę na jeszcze mniejszą? Nie wiem, nie znam się.

Jak się tym interesowałem to takie drukarki wchodziły na rynek.

 

Oczywiście, że rzeczy przemysłowe nie mają wyglądać tylko działać! Tylko jeden problem zostaje: paski da się zniwelować albo poprzez szlifowanie albo nakładaniem powłoki jak lakier czy żywica. Dopiero wtedy można naklejać folię lub malować.

Przy moim sposobie jest szybciej i taniej. Nie wspominając, że jakoś trzeba umieścić stelaż i obciążenie czyli musimy jeszcze kleić połówki.
Jak masz już drukarkę lub dostęp do drukarki to super sprawa ale jak masz zaczynać od początku to ja jednak polecam żywice. Szybko i w miarę tanio da radę zrobić jerki za parę zł nie licząc kotwic, malowania i swojego czasu.

 

Tutaj macie jak dokładnie można zrobić stelaż do jerka, woblera czy do czego tam potrzebujecie:

a.jpg.4620c6dd477f14cb730d50e3bcf73d0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 godzin temu, Ardiansson napisał(a):

Powiedział Gruby zrywajac 49-tą ołowiana główkę w Odrze 💩

Musk ci się prędzej rozpuści 🐷

PET się nie rozpuszcza.

💩💩💩

Synek, Łysy ja to wiem, czemu piszesz o oczywistych oczywistościach 💩💩💩

Jeśli chcesz certyfikat Fundacji, że jesteś Eko, to priv, ale nie wiem, czy Cię na to stać 😂😂😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NPC napisał(a):

7 to liczba gliderów.

5 pływaków 2 tonące.

Tee.... pływak.

Wrzuć je do wody i poka jak pracują, bo może szkoda malować.

Wrzuć na YT czy coś podobnego, z chęcią luknę 

i może się nawrócę i też se zrobię formę z czekolady.

Poka jaką masz żywicę, silikon itd.

💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ardiansson napisał(a):

Tee.... pływak.

Wrzuć je do wody i poka jak pracują, bo może szkoda malować.

Wrzuć na YT czy coś podobnego, z chęcią luknę 

i może się nawrócę i też se zrobię formę z czekolady.

Poka jaką masz żywicę, silikon itd.

💩

W sumie to jak wystarczy Ci miska to mogę wrzucić, czy się nawrócisz nie wiem.

Chemię kupisz w PL modelarnia24, progmar lub skąd kupowałem: https://www.easycomposites.eu

Żywica P2, silikon C25, mikrobalon ten cięższy czyli K20. Ołów we własnym zakresie, drut 1mm chyba 308 z dopiskami już nie pamiętam dokładnie .

Na upartego możesz kupić gdzie indziej ale o co się rozchodzi: silikon odlewniczy a żywica szybka PU z wypełniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NPC napisał(a):

W sumie to jak wystarczy Ci miska to mogę wrzucić, czy się nawrócisz nie wiem.

Chemię kupisz w PL modelarnia24, progmar lub skąd kupowałem: https://www.easycomposites.eu

Żywica P2, silikon C25, mikrobalon ten cięższy czyli K20. Ołów we własnym zakresie, drut 1mm chyba 308 z dopiskami już nie pamiętam dokładnie .

Na upartego możesz kupić gdzie indziej ale o co się rozchodzi: silikon odlewniczy a żywica szybka PU z wypełniaczem.

Ok, choć bardziej mi chodziło, by zostało tu info dla innych z czego to robić, bo ja niestety nie mam to czasu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ardiansson napisał(a):

Ok, choć bardziej mi chodziło, by zostało tu info dla innych z czego to robić, bo ja niestety nie mam to czasu. 😉

Czyli chcesz żebym napisał poradnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NPC napisał(a):

Czyli chcesz żebym napisał poradnik?

Ja nie chcę 🙂, ale możesz coś nasmarować, Gruby wrzuci na główną i zostanie dla potomnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ardiansson napisał(a):

Ja nie chcę 🙂, ale możesz coś nasmarować, Gruby wrzuci na główną i zostanie dla potomnych.

 

Jak znajdziesz mi edytora co by poprawił moje wypociny to mogę coś skrobnąć w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, NPC napisał(a):

miska

Jeśli w misce pokażesz jak mają akcję to ok, ale podobno i w UK znajdzie się kawałek normalnej wody gdzie można zrobić testy przy brzegu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...