Skocz do zawartości

Mieszanka do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę otwierał nowego tematu a nie mogę znaleźć by takie temat już był.

 

Jaki rozmiar pelletu kupić do metody oraz nęcenia? Chcę kupić tylko 10 kg więc mogę wybrać dwa rozmiary. Cel leszcze, płocie i co się nawinie.

2 i 4 czy nie bawić się i od razu brać 4 i 6-8.

 

Do wyboru mam tylko Coppens'a i Skretting'a. Może brać jakieś różne np. 4 jasne (karpiowe) i 6 halibutowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NPC napisał(a):

Nie będę otwierał nowego tematu a nie mogę znaleźć by takie temat już był.

 

Jaki rozmiar pelletu kupić do metody oraz nęcenia? Chcę kupić tylko 10 kg więc mogę wybrać dwa rozmiary. Cel leszcze, płocie i co się nawinie.

2 i 4 czy nie bawić się i od razu brać 4 i 6-8.

 

Do wyboru mam tylko Coppens'a i Skretting'a. Może brać jakieś różne np. 4 jasne (karpiowe) i 6 halibutowe?

bieri 2 i 4 lub 6 do procy. halibuta nie przesadzaj. zwykłe i karpiowe. opcja najbezpieczniejsza i prawie zawsze skuteczna. ogólnie bazuj na feed-ach, ryby je szybko trawią i bierom

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, christhof70 napisał(a):

bieri 2 i 4 lub 6 do procy. halibuta nie przesadzaj. zwykłe i karpiowe. opcja najbezpieczniejsza i prawie zawsze skuteczna. ogólnie bazuj na feed-ach, ryby je szybko trawią i bierom

Procy nie będę używał, spomb i odległości do 50 m. Miało być już rozpoczęcie sezonu ale nie wyszło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NPC napisał(a):

Procy nie będę używał, spomb i odległości do 50 m. Miało być już rozpoczęcie sezonu ale nie wyszło :P 

jak nawalisz spombem 5 kila to po zawodach. ja wolę szukać ryb bez nęcenia. jak znajduję i chcą żreć to nie ma bata. lepiej dać podajnik x-large i w pakunek wkładać po 3-4 większe pellety albo tyleż samo ziaren kuku. powtarzalne rzuty i masz połapane

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, christhof70 napisał(a):

jak nawalisz spombem 5 kila to po zawodach. ja wolę szukać ryb bez nęcenia. jak znajduję i chcą żreć to nie ma bata. lepiej dać podajnik x-large i w pakunek wkładać po 3-4 większe pellety albo tyleż samo ziaren kuku. powtarzalne rzuty i masz połapane

3 Spomby na start (około pół kilo towaru) a później jak są brania to po każdej rybie jeszcze po jednym, populacja ryb jest spora i jak wpłynie stado leszczy to nie ma już niczego na dnie. Zbiornik to zaporówka ze sporymi leszczami i dużą populacją płoci oraz szczupaka.

5kg to będzie na cały dzień na 5 wędek, pellet ma być dodatkiem a nie podstawą nęcenia. Główną rolę ma grać kuku, ciecierzyca i sypka zanęta do klejenia a pellet jako dodatek plus w podajniku pellet.

 

Czyli na razie 2mm i jasny pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NPC napisał(a):

populacja ryb jest spora

no właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. jakby to były zawody to ok, ale prywatne łowienie nie wymaga takiego nęcenia. stado leszczy zje 3 spomby w 5 minut i odpłynie. po co to walić do wody? tak czy siak ryby patrolując teren wrócą czy zanęcisz spombem czy nie. odłowisz jednego, dwa i krótka przerwa. jak kto lubi. w zeszłym roku wstawiałem połowy ponad 20 leszczy złowionych bez grama donęcania w 6 godzin, bo one tam były i żarły, a ja im podawałem pakuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, NPC napisał(a):

3 Spomby na start (około pół kilo towaru) a później jak są brania to po każdej rybie jeszcze po jednym, populacja ryb jest spora i jak wpłynie stado leszczy to nie ma już niczego na dnie. Zbiornik to zaporówka ze sporymi leszczami i dużą populacją płoci oraz szczupaka.

5kg to będzie na cały dzień na 5 wędek, pellet ma być dodatkiem a nie podstawą nęcenia. Główną rolę ma grać kuku, ciecierzyca i sypka zanęta do klejenia a pellet jako dodatek plus w podajniku pellet.

 

Czyli na razie 2mm i jasny pellet.

Zamiast trzech spombow, wystarcza 3-5podajnikow na klipie, bardziej precyzyjnie. A potem w zależności od sytuacji, może być i donęcanie lub częściej podawanie zanęty. Nie stosuje spomba od 2-3sezonów, wg mnie zbyteczny balast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...