Skocz do zawartości

Jaka dziś pogoda?


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Grendziu napisał:

. O ile już nie jest za późno... 

Szkoda mi własnych dzieci. W Październiku mam zostać mężem Babci. Bardzo niepokoi mnie ta sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
40 minut temu, ArekH napisał:

Szkoda mi własnych dzieci. W Październiku mam zostać mężem Babci. Bardzo niepokoi mnie ta sytuacja. 

Dokładnie, my już swoje przeżyliśmy, nie musimy... Ale nasze dzieci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak się zacznie przyszły tydzień:

image.png.a6e8d59043e42f2780553f090fb48434.png

Pogoda iście jesienna. Żadnych śladów zimy.

jeszcze tydzień temu prognozy długoterminowe pokazywały 3-4 dni mroźne w tym miesiącu. Na tę chwilę nie pokazują żadnego. Mroźny front okopał się daleko za Uralem i nie ma na razie żadnej przesłanki, by miał ruszyć na zachód. Na razie, patrząc w linii prostej, to do zimowych mrozów poniżej -20oC najbliżej nam do Grenlandii :) 

Ja już nie liczę na żaden sezon podlodowy. Za miesiąc podlodowe mistrzostwa świata, a u gospodarzy na plusie podobnie, jak u nas (miejscowość Szawle na Litwie).

Feederowcy, czy spławikowcy nie powinni chować sprzętu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wyglądać ma pogoda na koniec stycznia. Mróz jest na niebiesko. Żółty nawet do 10oC.

image.png.bfe25009c6a1b35ea1239bf860cbec5d.png

Jak widać będzie jeszcze cieplej. Ciepły front z zachodu wciąż jest mocny. Były jakieś prognozy, że ustąpi frontowi z północy, ale jak widać nie poddał się, a nawet jeszcze dowalił do pieca.

Normalnej, mroźnej zimy nie ma nawet za Uralem. Wszystko wskazuje na to, że styczeń będzie absolutnie rekordowy pod względem ciepła. Już teraz temperatury są o ponad 5oC większe od średnich.

Spławikowcy i feedermaniacy mają świetną pogodę na trening. Jak z żerowaniami ryb? Ktoś zauważył różnicę?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sklepy wyczaiły bazę pogodową i zrobiły wyprzedaże. Właśnie kupiłem sobie takie zimowe botki do pracy, żeby nie wyglądać jak traper. A, co mi tam!:D Będzie na zaś.

Kiedyś tam, wiele lat temu, w styczniowy jakiś tam wtorek (pamiętam!), kupiłem świder do lodu, bo mnie strasznie grzało to podlodowe łowienie. W czwartek przyszła odwilż. W sobotę po lodzie "bezpiecznie" mogli chodzić tylko ludzie bardzo głodni i ze skromną masą własną. Ponieważ nie zaliczam się do tej kategorii osób, świdra użyłem po raz pierwszy 3 lata od zakupu. Takie to są te nasze zachodnie zimy.

Edytowane przez Linek727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
37 minut temu, Splot napisał:

@Dominik u nas niektóre leszcze i płocie mają wysypkę tarłową. Oby nie zaczęły harcować.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

O kurcze, szybko, bardzo szybko. U nas wczoraj pływalem łódka po lekkim lodzie, bo połowa Nienawiszcza była zamarznięta... Przez dwa dni w nocy był mróz, ale puściło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...