Skocz do zawartości

Nóż na ryby


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Grendziu napisał(a):

Na ile takie coś starcza mniej więcej?

Kwestia wyczucia. Jak klinga zacznie się ślizgać a nie ścierać po tej metalowej części to śmietnik. Musisz czuć opór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 7.06.2023 o 19:41, Bebzon napisał(a):

Spokojnie, dzięki. Ale wiesz, jak to jest z tymi "recenzjami".

Nie odpowiem w kwestii trwałości. Po pierwszych testach (muszę zaznaczyć że ja noży nie zajeżdżam bo niemal po każdej robocie podciągam na stalce ) Spokojnie można osiągnąć ostrość bardziej niż roboczą, ale golić się nie da (Nie poświęciłem aż tyle czasu na ostrzenie. Raz tak naostrzyłem i przy wyjmowaniu z pochwy pokaleczyłem paluchy) Na fotach od lewej. Mój ulubiony Custom własnego chowu. W środku mały ale solidny Niemiec (5mm w kłębie) i mój pierwszy nóż, był ze mną na Ługach Wałeckich, salwadorski Condor. Fabrykę i stal mają po Niemcach. Trzeba pamiętać że tu jest dość rozwarty kąt osełki. Nóż  Z bardzo cienkiej stali trzeba będzie się na początku napracować by wyciągnąć jakikolwiek profil krawędzi ostrej. Pamiętajmy że to ostrzałka terenowa. Dobrze wyostrzyć nóż można w domu, na odpowiednich kamieniach i mieć trochę cierpliwości. 

IMG20230622183629.jpg

IMG20230622183641.jpg

IMG20230622183845.jpg

IMG20230622183727.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małżonka zauważyła gdy oglądałem te filmiki. Podpytała czy mi się widzi, i już do mnie jedzie jako urodzinowy prezent, choć to dopiero we wrześniu.

Jeszcze tylko przypomnę. Jeśli ktoś woli mieć spokojną głowę i nie bardzo się zajmuje sprzętem po wędkowaniu, odradzam noże prze że mnie pokazywane. O nie trzeba dbać jak o broń. Inaczej wybierajcie Morę lub Marttini ze stali nierdzewnej. Ja również mam Morę, ale węglówkę. Nóż dla @Grendziu . Ciekawe czy udało mu by się go zepsuć. 🙃

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał. Powiem wam że to jest naprawdę "utensylium destrukcji" 

Wykonanie noża jest naprawdę pieczołowite. Doskonale dopasowana rękojeść w fajnej antypoślizgowej strukturze. Ostrze drop w szlifie skandynawskim, satynowe wykończenie i bardzo ciekawy kolor oxydy, ni to brąz, ni to burgund. Wiadomo że z czasem będzie się ścierać, ale jako nowy robi wrażenie. Dobry ciężar, nożem bez obawy można rąbać. Przyznaję że pochwa kydexowa ciut surowo wygląda ale dostosowana do rozbudowy. Nóż typowo obozowy na lata jak nie do śmierci. 

IMG20230720120313.jpg

IMG20230720120322.jpg

IMG20230720120327.jpg

IMG20230720120333.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Może nie na ryby, ale kto wie, może do uzupełnienia wypraw... Licytowałem głównie do gotowania, a urzekł mnie opis.

Dzięki @ArekHza doradztwo i wycenę, sprawdziłem później, facet sprzedaje wszystko po 240zł, ja go wylicytowałem za 215zł, mam nadzieję że będzie ok💪💪💪

 

Screenshot_20231011-234203.png

FB_IMG_1697057771552.jpg

FB_IMG_1697057768270.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zaje... Świetnie wyważony, ostry, odpowiedni design jak dla mnie, aż mnie kusi aby mieć drugi taki sam na ryby a ten do domu🤟🤟🤟

Podaję link do sklepu

https://wojsanoze.pl/produkt/wojsart-noz-tasak-serbski-manufaktura-opatow/

 

PXL_20231013_082335066.jpg

PXL_20231013_082256874.jpg

PXL_20231013_082302902.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też udało mi się wylicytować nóż u tego gościa do Darek. Na stronie sklepu widzę, że jakieś 300zl trzeba za niego dać, ja go mam za 165 plus przesyłka. Rano przelew, paczka już w drodze.

Darek, tam jakiś pokrowiec dostałeś do swojego noża? 41047ca8c7b00fe8ebb0684c77e8f17b.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...