Skocz do zawartości

Klasyka Odrzańska


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Może nie do końca w temacie, ale pod tytuł to podciągnę, bo Odra to moje główne łowisko. Nigdy nie ukrywałem że na rzeki, preferuję haki zadziorowe(micro) Od kilku tygodni z dużym powodzeniem testuję Kamasany 983. Muszę napisać, że zaczynają powoli wypierać z  mojego arsenału, tak mi bliskie Drennany WGS. Po kilku sesjach, uważam je za niezwykle cięte(mało pustych brań) Z znikomą ilością spinek. Mowa tu oczywiście o o metodzie włosowej. Jako bezpośredniego zakładania przynęty, nie testowałem.  Fajnie by było jak by koledzy mieli również okazję po testować i podzielić się opinią. Na wodach stojących nie próbowałem. https://sklepdrapieznik.pl/sklep/haczyki-z-oczkiem/19108-haczyki-kamasan-b983-barbed-eyed-roz-10.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy tam lowicie na tej Odrze,że ciagle narzekacie na brak satysfakcjonujących wyników...Osobiscie uważam,że nie ma drugiej tak rybnej rzeki,szczegolnie w drapiezniki. Dziśiaj byłem na 2 godzinki w okolicach Nowej Soli i na feederka połowiłem sporo płoci,krąpi ,a i kilka leszczykow się trafiło... Za 3-cim rzutem spinigiem trafiłem szczupaczka z kilogram. Teraz podstawa to nie przesadzać z zanętą,bo łatwo ryby nasycić,a chodzi o to,zeby je podkarmic a nie nakarmić. Ja łowię podobnie jak na spławik.Wrzycam 2-3 kule z zanętą i zaczynam łowić od zestawu z cięzarkiem gruntowym i tak do czasu aż brania osłabną.Wtedy zakladam dopiero koszyczek,możliwie jak najmniejszy i w ten sposób donęcam. Przynęta : pinka,biały robak,kukurydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak waszym zdaniem należy przygotowywać towar do nęcenia i łowienia w obecnym okresie. Na Odrze i jej kanałach? Jakie mięsko dać do koszyka, pinke czy tylko joka? Jaki stosunek gliny/ziemi do zanęty?

Wiadomo że należy zubożyć towar ale i czymś zachęcić. Jakiej wielkości koszyki używać?

Można napisać że wszystko zależy od intensywności brań, gatunu ryby w łowisku i jego zasobności. Ale jak rozpocząć łowienie jak zbudować łowisko, aby nie przekarmić ryby już na początku łowienia?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, u Mnie Oderka jest rozjechana. Woda niemal na drogach dojazdowych. Ja podziwiam kolegę Stan, że w takich warunkach umie połowić. Ja, mimo że na tej rzece niemal 30 lat spędziłem, już drugi tydzień sobie nie radzę. Jesień sama w sobie późną porą stawia warunki. A biorąc  pod uwagę takie stany wód jakie mamy, rozproszoną rybę i zmienne warunki pogodowe. Do tego spore skoki poziomu rzeki? Szacunek dla tych, co sobie radzą. Nie odpowiem na twoje pytanie. Na moim odcinku, nawet mięsiarze odpuścili. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...