Skocz do zawartości

Kulki na duże karpie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stas1 napisał:

Może Macku  udostępnij rąbek tajemnicy,i tak Wszyscy jesteśmy z innej wsi:Pzawsze byłem i jestem pod wrażeniem Twoich pomyslów i osiągnięć

Stasiu co cie interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spinek nie bede opisywal mechaniki bo to gadka przy piwku zwlaszcza dle federa ale opisze jak ja lowie...

Ja polecam pod federa guru qm1 nr 10 pod dwa pelety 8mm , 1 x 12mm oraz rozne wariacje z pozostalymi przynetami...

Do federa zadne plecionki tylko zyla nr 0,25 wszak to karpie koszyki pod kijki 75 gr 30gr, do kijkow 90gr 45gr

Ja jade na prestonach foremka wiele wybacza.... Najwazniejsze to zablokowanie koszyka dwoma stoperami.

Napiecie zylki na sztytowce na maxa pogdanicze pociagniecia kosza.

Poprostu na maxa napiecia ... dlugosc wlosa przynete daje na styku kolanka micro dotkniecie...

To wazne na karpiach mocno pokutych zwlaszcza na komecji... pod koniec sezonu sa pokute na maxa temu spinki....

To part I 

Potem opisze moje przypony i jak ja lowie po mojemu duze ryby

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że łowie na metode ( to i rozwiązania sam wymyślam i tosuje pod rybki na jakie się nastawiam)

Łowiąc rybki 5+

Robie przypony długości 18-20 cm

plecionka nasha , kkarp , korda - ultra miękkie

w przyponach z plecionki sztywnej w otulinie tu stosuje nasha , korda

haki rozmiar 10 , 8 , 6 ,4   - w zależności od wielkości przynęty , po prostu niema regóły wielkość przynęty robi wielkość haka

węzeł - wezeł bez węzła

pozycjoner - rurki sylikonowe nash

długośc włosa w zależności - od temp wody , od wielkości przynęty , od chęci pobierania przez rybki....

w przyponach z plecionki w otulinie odległość między hakiem a otuliną ok. 3 cm

dociążenie na przyponie 3 cm od haka bądź pasta - bądź śrucina - to lekarstwo na niedokończone prania....

 

Part II

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem moczyć kulki zobaczymy jak się sprawują bo słyszałem różne opinie 

od lewej Punkt G Donald Czarna Mamba Skorupiak i ostatnia to NASH The Key Staiused

 

 

SAM_2709.JPG

Edytowane przez suwi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2h kulki Warmuz zachowały swoją barwę i twardość zapach troszeczkę słabszy Nash pobladł delikatnie rozpuszcza się natomiast zapach bez zmian 

Po 4h wszystkie kulki warmuza trzymają kolor i zapach tylko donald ledwo już pachnie Nash coraz jaśniejszy ale zapach się trzyma

Po 6h wciąż bez zmian :) spokojnie można trzymać długo zestaw w wodzie kulki są twarde i nie pękają nieznacznie straciły aromat 

Edytowane przez suwi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@suwi mam Nash, on faktycznie wyblaknie nieco i spęcznieje, ale docelowo nie wiem jak długo chcesz je trzymać, ale weź tą kulkę po testach przedziel na pół, zobaczysz wtedy z czego jest zbudowany od środka :P Niestety u mnie na wodach nie sprawdził się.

Dziś natomiast na nowy sezon umówiłem się z mistrzem karpiowania z Carpshop Lakes, który bardzo często wygrywa zawody w okolicy, zaprosił mnie na wspólną wyprawę, o ile jeszcze jutro będzie to pamiętać, to w nowym sezonie trochę powalczymy:221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu ja nie trzymam kulek dłużej jak 4 -5 h jeśli nie ma brania ściągam zmieniam na świeżą kule i powrót do wody za 30minut będzie 6h wtedy wyjmę przekroję i powrót do wody 

Zazdroszczę Ci wędkowania z profesjonalistą Ja będę chciał spotkać się nad wodą z Wojtkiem Warmuzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10h kulki Warmuza zrobiły się kruche mimo , że słaby zapach pozostał łatwo je zgnieść w palcach więc podejrzewam , że atakująca drobnica rozbiła by je w pył Nash pozostaje twardy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 minut temu, suwi napisał:

Po 10h kulki Warmuza zrobiły się kruche mimo , że słaby zapach pozostał łatwo je zgnieść w palcach więc podejrzewam , że atakująca drobnica rozbiła by je w pył Nash pozostaje twardy 

Tak też myślałem, że tak będzie, proponuję przedłużyć testy dopisać parę słów z obserwacji i fotek, dodać przemyślenia i założyć w końcu bloga :)

Suwi nie ma co zazdrościć, z chęcią oddam Ci te przyjemność, ja sam nie wiem czy i ile będę mógł karpiować, uwielbiam feeder, uwielbiam też wędkarstwo z łodzi, więc nie wiem kiedy będzie czas na zasiadki 3-5 dobowe. Ale raz na pewno się skuszę :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...