Skocz do zawartości

Bzdury i pierdoły


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście, jakie zmiany na Warcie się szykują?  Tylko patrzeć jak  posobnie będzie na Wiśle i Odrze (nie mówiąc o pomniejszych ciurkach)
(jeśli już to któryś z Was wrzucił, to sorry)

7aa7d3a485d5.jpg

85ec4d6d806a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, grych napisał:

Słyszeliście, jakie zmiany na Warcie się szykują?  Tylko patrzeć jak  posobnie będzie na Wiśle i Odrze (nie mówiąc o pomniejszych ciurkach)
(jeśli już to któryś z Was wrzucił, to sorry)

7aa7d3a485d5.jpg

85ec4d6d806a.jpg

 

Czyli w skrócie:

zalegalizowanie pomostów, 150 zł opłaty za jedne zawody jeżeli są one płatne a większość takich jest tzw. wpisowe ulegnie zmianie w górę.
Robią komercyjne zawody to płaćcie i płaczcie.

Praktycznie zakaz stosowania zanęt, można będzie używać robaków i mogę się założyć, że ich cena podskoczy znacznie :)

 

Chcieliście łowić po angielsku? To macie co chcieliście :P

 

Najlepsze jest to, że narzekają, że wędkarze nie odławiają wystarczającej ilości ryb :D 
W sumie po zatruciu Warty przez "pewną firmę" może już tam mało ryb pływać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę tu temat zerwania umowy wód polskich z kaliskim PZW

623245b0fe56.jpg

 

Może chodziło właśnie o to, że PZW nie wywiązało się z umowy?
Krążą tu różne teorie spiskowe, a ta wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Ja i tak nie odejdę z PZW, bo wolę te wody małe, kameralne, które nadal pod sobą ma okręg kaliski, ale zastanawiam się jak to się skończy. Jeśli bowiem PZW Kalisz nie utrzyma wód sprzed zerwania umowy, to jak dla mnie nie będzie miał racji bytu i w moim subiektywnym odczuciu może dojść do przyłączenia do okręgu poznańskiego lub wrocławskiego. Pożyjemy, zobaczymy.

Tym czasem w niedzielę znowu nad wodę :):D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, grych napisał:

Pociągnę tu temat zerwania umowy wód polskich z kaliskim PZW

623245b0fe56.jpg

 

Może chodziło właśnie o to, że PZW nie wywiązało się z umowy?
Krążą tu różne teorie spiskowe, a ta wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Ja i tak nie odejdę z PZW, bo wolę te wody małe, kameralne, które nadal pod sobą ma okręg kaliski, ale zastanawiam się jak to się skończy. Jeśli bowiem PZW Kalisz nie utrzyma wód sprzed zerwania umowy, to jak dla mnie nie będzie miał racji bytu i w moim subiektywnym odczuciu może dojść do przyłączenia do okręgu poznańskiego lub wrocławskiego. Pożyjemy, zobaczymy.

Tym czasem w niedzielę znowu nad wodę :):D

Gdzieś jest wątek idzie nowe czy coś... Proszę o link to połączę...

To było pewne od czasu gdy przy Wodach Polskich powstało stowarzyszenie. Zaorają PZW i zrobią po swojemu, tylko przez Odrę to im się opóźniło

..... Samowolka bez respektowania prawa, cały "PiSlam"???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest wątek idzie nowe czy coś... Proszę o link to połączę...
To było pewne od czasu gdy przy Wodach Polskich powstało stowarzyszenie. Zaorają PZW i zrobią po swojemu, tylko przez Odrę to im się opóźniło
..... Samowolka bez respektowania prawa, cały "PiSlam"
Ale dlaczego samowolka, skoro wysyłano pisma o braku wywiązywania się z umowy i nic to nie dało?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Splot napisał:

Ale dlaczego samowolka, skoro wysyłano pisma o braku wywiązywania się z umowy i nic to nie dało?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj się tyczy bardziej wszystkiego co się teraz dzieje w Wodach Polskich, robią wszystko aby zabierać wody, to się dzieje też u nas w Wlkp.

 

"Z precyzyjnych wyliczeń wynika, że aby Okręg mógł funkcjonować bez załamań finansowych i mógł na bieżąco regulować wszystkie nasze zobowiązania - musi zwiększyć zasoby finansowe w 2023 roku o kwotę 2 mln 100 tys. złotych. Trzeba brać również pod uwagę, że Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie jedynie czeka aby wykorzystać nasze ewentualne potknięcia. Wszelkie zatory płatnicze w stosunku do tej instytucji mogą stanowić wystarczający argument do odebrania nam wód, na których gospodarujemy. Aby osiągnąć taki stan, należało niestety podwyższyć wysokość składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Wysokość składki wiąże się ze zwiększonym odpisami na rzecz kół oraz wysokości diet skarbników."

https://poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/245347/60/list_otwarty_prezesa_okregu_ws_skladek_czlonkowskich_na_rok_2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...