Skocz do zawartości

Bzdury i pierdoły


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Grendziu napisał:

Jestesmy bezbronni w cyberprzestrzeni.

Akurat od pół roku zajmuję się tą działką. Nie do końca jesteśmy bezbronni w tej dziedzinie, jednak dużo jest "ataków" w tej sferze i moim zdaniem mało nagłaśnianie medialnie.

Na 90% procent są to "ataki" z wschodnio brzmiącym akcentem wśród rozmów, no i do tego instalowanie aplikacji Any Desk pozwala na działanie przestępcom. Od kilku miesięcy zajmuję się oszustwami, jednak duża ilość poza olx, vinted itp dotyczy kontaktów z banków i informacji o niby włamaniach na konta. W tego typu przestępstwach ludzie tracą średnio od 40 do 100 tyś, jest tego masa, ustrzeście swoich bliskich przed instalowaniem Any Desk, przy tym oszustwa na olx itp to pryszcz ??

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Co to jest Grzechu? 

Jeden z programów które udostępniają Twóje urządzenie jak komputer czy telefon do pracy w chmurze. Wygląda to tak, że włączasz ten program i możesz zdalnie z każdego miejsca na świecie korzystać z drugiego urządzenia.

 

Technika wyłudzania jest stara, dobrze znana, może ta technika jest w PL nowa dla Policji ale naprawdę robią to od około 10 lat.

 

Edycja: Nowa w Polsce i możliwe, że nowa dla Policji - piszę to w celu doprecyzowania.

Nie hejtuję za to Policji, nie wszystko co złe w PL to Policja :P 

Koniec edycji

 

 

Tutaj jet kanał jak ktoś kto wiec co robi trolluje takiego scammer'a.

https://www.youtube.com/c/ScammerPayback/featured

 

Jest multum filmików na YT jak z zemsty kasują scammer'om pliki z danymi klientów itd.

Edytowane przez NPC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ArekH napisał:

Co to jest Grzechu? 

To jest aplikacja, którą sprawcy dają podczas rozmów telefonicznych do zainstalowania ludziom. Dzięki temu mają dostęp do wszystkiego na telefonie lub kompie pokrzywdzonych. Po zainstalowaniu tego gówna mogą robić co chcą, biorą kredyty i przelewają gotówkoweę bez umiaru, to jest masakra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzes77 napisał:

To jest aplikacja, którą sprawcy dają podczas rozmów telefonicznych do zainstalowania ludziom. Dzięki temu mają dostęp do wszystkiego na telefonie lub kompie pokrzywdzonych. Po zainstalowaniu tego gówna mogą robić co chcą, biorą kredyty i przelewają gotówkoweę bez umiaru, to jest masakra.

Nie instaluję nic pochopnie i z telefonu raczej prócz tego do czego służyć powinien, tylko czasem sprawdzam konto w banku a od niedawna zatwierdzam przelewy, bo moje kochane PKO nie dość że za zdrapkę winszuje sobie 37 zyla, to chyba jeszcze za każdy kod z osobna. Jest sposób by sprawdzić czy mam telefon wolny od tego czegoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NPC napisał:

Technika wyłudzania jest stara, dobrze znana, może ta technika jest w PL nowa dla Policji ale naprawdę robią to od około 10 lat.

Zapewniam cię przyjacielu, że Policja to nie jest tępe "urządzenie", które jest zwykłym twórem sprzyjającym sprawcom tego typu przestępstw. Tylko w tego typu przestępstwach wszystko odbywa się w "typie" ogólnie dostępnym, dlatego postępowania trwają kilka miesięcy i karani są "słupy", których dane zawarto w trakcie przestępstwa. Nic mnie tak gorzej nie wkurwia, niż stawianie zarzutów "słupom". Takie jest jednak życie, jeden drugiego wyr...cha by chociaż tysiaka przytulić, to jest chore.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ArekH napisał:

Nie instaluję nic pochopnie i z telefonu raczej prócz tego do czego służyć powinien, tylko czasem sprawdzam konto w banku a od niedawna zatwierdzam przelewy, bo moje kochane PKO nie dość że za zdrapkę winszuje sobie 37 zyla, to chyba jeszcze za każdy kod z osobna. Jest sposób by sprawdzić czy mam telefon wolny od tego czegoś? 

Spoko, tylko 90% oszustw, o których wspominałem dotyczy osób w przedziale roczników 50 - 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Grzes77 napisał:

Zapewniam cię przyjacielu, że Policja to nie jest tępe "urządzenie", które jest zwykłym twórem sprzyjającym sprawcom tego typu przestępstw. Tylko w tego typu przestępstwach wszystko odbywa się w "typie" ogólnie dostępnym, dlatego postępowania trwają kilka miesięcy i karani są "słupy", których dane zawarto w trakcie przestępstwa. Nic mnie tak gorzej nie wkurwia, niż stawianie zarzutów "słupom". Takie jest jednak życie, jeden drugiego wyr...cha by chociaż tysiaka przytulić, to jest chore.

Nie napisałem, że Policja to tępe urządzenie tylko, że może być to nowość w PL w tym dla Policji.


Dla mnie jest to znane od dawna, zazwyczaj proceder odbywał się z kraju z Azji i by nie pozostawiać śladu korzystali z giftów Amazona czy PayPal'a na lewe dane. Wszystko z kraju w którym znalezienie takiego gagatka jest nie tylko utrudnione, przewyższa straconą kwotę lub nikomu się nie chce. Jako, że to inny kraj to trzeba jeszcze brać pod uwagę inne prawo, zamieszanie w to różnych ministerstw i tony papirologii a sprawa się przedawni zanim znajdzie się sprawcę.

 

Zazwyczaj były to małe kwoty lub infekowali komputer i życzyli sobie za usługę usunięcia "wirusów" np. 1000 $.

 

Jeszcze jest to o czym piszesz czyli duże kwoty na słupa, jest parę technik ale nie będę o tym szerzej pisać bo wiem, że i tutaj są boty. Informowałem o tym wielokrotnie ale pozostawiono to bez reakcji.


Tak każde forum jest skanowane w celu znalezienia kont, maila, numeru telefonu by włamać się na nie i przeczesać w celu znalezienia loginu i haseł do banku.

Edytowane przez NPC
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NPC napisał:

Nie napisałem, że Policja to tępe urządzenie tylko, że może być to nowość w PL w tym dla Policji.


Dla mnie jest to znane od dawna, zazwyczaj proceder odbywał się z kraju z Azji i by nie pozostawiać śladu korzystali z giftów Amazona czy PayPal'a na lewe dane. Wszystko z kraju w którym znalezienie takiego gagatka jest nie tylko utrudnione, przewyższa straconą kwotę lub nikomu się nie chce. Jako, że to inny kraj to trzeba jeszcze brać pod uwagę inne prawo, zamieszanie w to różnych ministerstw i tony papirologii a sprawa się przedawni zanim znajdzie się sprawcę.

 

Zazwyczaj były to małe kwoty lub infekowali komputer i życzyli sobie za usługę usunięcia "wirusów" np. 1000 $.

 

Jeszcze jest to o czym piszesz czyli duże kwoty na słupa, jest parę technik ale nie będę o tym szerzej pisać bo wiem, że i tutaj są boty. Informowałem o tym wielokrotnie ale pozostawiono to bez reakcji.


Tak każde forum jest skanowane w celu znalezienia kont, włamania się na nie i przeczesanie komputera w celu znalezienia loginu i haseł do banku.

 

Edytowane przez Grzes77
Dokładnie tak. Jednak ilość osób padających tym przestępstwom jest rzatwarzajaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...