Skocz do zawartości

Bzdury i pierdoły


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://wiadomosci.wp.pl/swiezych-ryb-nie-ma-i-nie-bedzie-rybacy-obwiniaja-nominata-pis-6914636993915552a

 

Pokażcie mi gdzie jest tak dobrze, że leszcz kosztuje nawet te 4 zł?

Cytat

Jak mówi szef brygady rybackiej, proponowane 4 zł za kg leszczy to zbyt wygórowana cena. Przy połowach rzędu 500-1000 kg rybacy muszą współpracować z hurtowniami i przetwórniami. Firmy w okolicy odbierały ryby w cenie około 2 zł/kg - dwa razy taniej.

- Turyści kupują świeżą rybę po cenach detalicznych, czyli nieco drożej, ale interesują ich lepsze gatunki jak okoń, szczupak, sandacz. Przy połowach ton płoci i leszczy nie ma możliwości, aby klient wakacyjny skonsumował wszystkie ryby - tłumaczy Przysiecki. - Warunki połowów zostały tak napisane, aby nikt ich nie przyjął - przekonuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do gawiedzi: muszę kupić myjkę wysokociśnieniową z naciskiem na muszę i myjkę. 😆

Ktoś coś ma ogarnięte w temacie? Marketówy odpadają. Budżet ok. 2 -2,5 koła, nawet w górkę, ale bez przesady. Zależy mi na parametrach, mosiężnej pompie, manometrze, regulacji ciśnienia, ale nie przez dyszę. Trochę mam do umycia, oczywiście nie na raz, ale nie chciałbym, żeby po pół godzinie pracy schrzaniła się pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bebzon napisał(a):

Pytanko do gawiedzi: muszę kupić myjkę wysokociśnieniową z naciskiem na muszę i myjkę. 😆

Ktoś coś ma ogarnięte w temacie? Marketówy odpadają. Budżet ok. 2 -2,5 koła, nawet w górkę, ale bez przesady. Zależy mi na parametrach, mosiężnej pompie, manometrze, regulacji ciśnienia, ale nie przez dyszę. Trochę mam do umycia, oczywiście nie na raz, ale nie chciałbym, żeby po pół godzinie pracy schrzaniła się pompa.

Chcesz myć auta czy kostkę? Może elewacje i dachy? 

Kostkę umyjesz nawet zwykłą myjką ale zajmuje to sporo czasu w porównaniu do profesjonalnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, NPC napisał(a):

Chcesz myć auta czy kostkę? Może elewacje i dachy? 

Kostkę umyjesz nawet zwykłą myjką ale zajmuje to sporo czasu w porównaniu do profesjonalnego sprzętu.

Kostka, elewacja, betonowy płot, dach z cery, taras drewniany, mycie rynien i przeczyszczenie srajrurek - jak widzisz, różne materiały, do tego chcę mieć opcję podłączenia piaskownicy na mokro. Stąd ta regulacja ciśnienia. Poza tym nie mam czasu - wchodzę i robię. A zaoszczędzony czas poświęcę na alkoposty 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego stalowe ogrodzenie na froncie. Tak ok. 500 m2, ale etapowo, powolutku. Nie jestem samobójcą 😄 Myślę o Stihl re 170, ewentualnie jakimś Nilfisku, którego klony puszcza Husqvarna. W najgorszym razie pójdę w raty (żona ma wgląd w konto) i szarpnę się na Kranzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bebzon napisał(a):

A do tego stalowe ogrodzenie na froncie. Tak ok. 500 m2, ale etapowo, powolutku. Nie jestem samobójcą 😄 Myślę o Stihl re 170, ewentualnie jakimś Nilfisku, którego klony puszcza Husqvarna. W najgorszym razie pójdę w raty (żona ma wgląd w konto) i szarpnę się na Kranzle.

Zobacz czy nie taniej wyjdzie Cię zamówić firmę do tego, wiem zakup samej maszyny będzie tańszy ale czy liczysz cały poświęcony czas.

Chyba, że masz sporo czasu to co innego. I nie zapomnij o dodatkach jak myjka do powierzchni płaskich (podjazd) czy dodatkowych wężach do mycia elewacji.

Bierz mocną maszynę, elewację najlepiej myć ciepłą wodą.

 

Co do tej konkretnej maszyny: nie powinna się zepsuć ale możesz ją trochę zajechać po tym całym myciu. Jeżeli nie planujesz później jej mocno wykorzystywać to powinna być OK.
Może podjedź do lokalnego punktu naprawy takich maszyn i tam wypytaj, oni będą wiedzieć co jest w środku i co się psuje, coś może polecą. 

 

Na temacie piaskowania się znam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz żeby wydajność robocza pompy była chociaż te 450l/h. Najlepiej 500l/h

Ja mam kilka ładnych lat Karchera HD 5/15CX, używam jej i w pracy i w domu i lekko nie ma. Miałem dwie poważniejsze awarie. Kilka stówek i heja dalej do roboty. Kupiłem ją w firmie, która naprawia myjki. Chyba w Odolanowie albo okolicach.

Turbodysza z ceramicznym środkiem obowiązkowo. No i pianownica profesjonalna typu PA.

Odpuść Nilfiski i Stihle itp. Tylko Karcher lub Kranzle.

Polecam kupić używkę w serwisie myjek jak ja lub wrzucić na raty nówkę. Stihla/Nilfiska (z resztą to to samo) zajedziesz nawet myjąc z głową. A tak kupisz maszynę na lata w pełni naprawialną.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Karcherem to podobno różnie bywa, ale to tylko opinie. Co do Nilfiska trudno mi się zgodzić. To jest firma, która od lat produkuje stricte sprzęt do sprzątania, wyposaża myjnie samochodowe etc... Jak dla mnie Husqvarna to Nilfisk, tylko w innym kolorze, a nie powiesz chyba, że Husqvarna jako firma to jakiś badziew. Kranzle z kolei, przy moich oczekiwaniach, przekracza budżet. Ale faktycznie, może warto podjechać do serwisu i wyjąć coś okazyjnie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, Bebzon napisał(a):

Z tym Karcherem to podobno różnie bywa, ale to tylko opinie. Co do Nilfiska trudno mi się zgodzić. To jest firma, która od lat produkuje stricte sprzęt do sprzątania, wyposaża myjnie samochodowe etc... Jak dla mnie Husqvarna to Nilfisk, tylko w innym kolorze, a nie powiesz chyba, że Husqvarna jako firma to jakiś badziew. Kranzle z kolei, przy moich oczekiwaniach, przekracza budżet. Ale faktycznie, może warto podjechać do serwisu i wyjąć coś okazyjnie 👍

Mam coś z kerchera, jestem zadowolony, nie pamiętam jaki model, jutro zrobię zdjęcia. Nie wiem czy dałem tysiaka czy trzy, nie pamiętam 💩

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...