Skocz do zawartości

Jezioro Niwa


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro Niwa  kiedyś łowisko PZW  dziś nie trzeba karty. Dojazd przy jeziorku Płytkie. Urokliwe jeziorko znane głównie wędkarzom gdzie można spędzić miłe chwile z wędką w urokach pięknej przyrody. Można tu złowić ładne okazy szczupaka, lina oraz sporadycznie karpia i amura. Moje największe rybki złowione w tym jeziorku to karp 14,60 kg-86 cm, amur 14,60 kg-106 cm, szczupak 10,20 kg-108 cm oraz lin 2 kg-53 cm. Wszystkie te rybki były w Wiadomościach Wędkarskich i otrzymałem za nie medale. Dostęp do wody tylko ze stanowisk zrobionych na wodzie gdyż dookoła jeziora rośnie trzcina. Można spotkać bobry!!!!! .

Autor Zbigniew Czarny z Lubska .

 

20151220_090537.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 10.06.2019 o 13:13, mav3rick napisał:

Szkoda tylko, że wiele z tych okazów już nie wróciło do wody...

To prawda gdyż większość tych okazów w tym jeziorze złowiłem w latach 1992-2005,a wtedy nie wypuszczałem złowionych ryb i nie słyszałem żeby ktoś je wypuszczał w tamtych latach.Też duży wpływ na populacje ryb w tym jeziorze miała przyducha zimowa w 2010 r. i częste wizyty kłusowników.pozdrawiam

Edytowane przez amurek1969@wp.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czyli rozumiem, że kolega [mention=1094]amurek1969@wp.pl[/mention] uwalnia okazy od kilku lat jak stało się to modne tak?:icon_arrow1:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grendziu napisał:

Czyli rozumiem, że kolega @amurek1969@wp.pluwalnia okazy od kilku lat jak stało się to modne tak?:icon_arrow1:

 

Tak,gdyż przekonałem się, że tylko taki połów sportowy gwarantuje spotkanie z okazem ryby w danym jeziorze.pozdrawiam

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...