Skocz do zawartości

Jezioro" Suchodół


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro" Suchodół "w miejscowości Suchodół koło Brodów Żarskich. Ciekawa woda kryjąca fajne okazy karpi, amurów i szczupaków a także występuje tutaj lin, okoń, leszcz, płoć, wzdręga, węgorz. W najgłębszym miejscu do 1,8 m. Moje największe rybki z tej wody to amur-13,80 kg,karp-13 kg oraz lin 1,8 kg złowione w 2000 r.na kukurydzę. Do łowienia potrzebna jest karta wędkarska PZW z ważną opłatą za dany rok. W miejscowości znajdują się gospodarstwa agroturystyczne oraz blisko wieża widokowa w Jeziorach Wysokich a także pałac w Brodach Żarskich.

Autor Zbigniew Czarny z Lubska .

 

20151220_090537.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam kolege. Z tego co się dowiedziałem to nie jest woda pzw i potrzebne jest specjalne zezwolenie. A jak kwestia okonia,szczupaka w tym jeziorku? (trochę mnie to kosztowało zachodu ale zezwolenie takowe zdobyłem i na 100% jestem jedną z trzech osób które mogą łowić w tym zbiorniku.) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 12:19, kolega69 napisał:

Witam kolege. Z tego co się dowiedziałem to nie jest woda pzw i potrzebne jest specjalne zezwolenie. A jak kwestia okonia,szczupaka w tym jeziorku? (trochę mnie to kosztowało zachodu ale zezwolenie takowe zdobyłem i na 100% jestem jedną z trzech osób które mogą łowić w tym zbiorniku.) pozdrawiam

Nie ma tam żadnej tabliczki , że to prywatna woda od lat była PZW nawet byłem 2 tygodnie temu i stały 3 auta więc wątpię, że to jakaś specjalna woda chyba, że ktoś zaczął dzierżawić w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 25.04.2017 o 14:48, KaZuYa napisał:

Nie ma tam żadnej tabliczki , że to prywatna woda od lat była PZW nawet byłem 2 tygodnie temu i stały 3 auta więc wątpię, że to jakaś specjalna woda chyba, że ktoś zaczął dzierżawić w co wątpię.

A czy na każdej wodzie jest informacja "kogo" to woda? Zawsze pewnie ma właściciela, jeśli PZW to nie powinna być w wykazie danego okręgu? Jeśli inny podmiot wydzierżawił i chcemy łowić tam to pewnie wystarczy poszukać informacji w pobliskim wędkarskim, może spożywczym, etc. To, że nie ma tabliczki, to nie oznacza, że nie panują tam jakieś zasady :P Może być też całkowity zakaz łowienia przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w dyskusji. Tego jeziora nie ma w wykazie wód okręgu Zielonej Góry. Poza tym dzwoniłem w tej sprawie do okręgu. Potwierdzili. Sprawa jest trochę zawiła i kuriozalna. Mianowicie RZGW twierdzi, że pzw nie chce tego jeziora bo................. Przyduchy częste. Mało ryb, nie jest atrakcyjne dla wędkarzy itp bzdeciki. Pzw twierdzi natomiast , że chce ale trzyma się opinii miejscowych zarządów kół pzw które twierdzą że tak faktycznie jest i nie każą brać tej wody pod skrzydełka. Więc pogmerałem głębiej.....i wychodzi na to, że jest miejscowe lobby wplywające na opinie miejscowych zarządów kół pzw żeby nie opiniować dobrze tego jeziora. Bo po co szemrana brać wędkarska ma zakłócać komuś cisze nad wodą.(kto był na tym jez. ten wie o czym pisze)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. To jezioro po zmianie przepisów o zasobach wodnych. Tj zdaje się od początku lat 2000 nie była wodą pzw. Dowiedziałem się u źródła.  Jeżeli ktoś pozytywnie zaopiniuje to jezioro do pzw to oni niby chętnie je przygarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...