Welcome to dlaRyb.pl

Witamy na portalu dlaRyb.pl, cała treść w poszczególnych działach jest widoczna dla wszystkich Gości oraz Użytkowników, jednak aby móc komentować, rozmawiać z Nami na forum, dodawać zdjęcia, czy prowadzić swój własny blog wędkarski musisz się zarejestrować. Rejestracja jest bardzo prosta, możesz się logować do nas także bezpośrednio z: facebook, twitter, microsoft czy też google+. Wszystko to jest za darmo, nie ma ukrytych kosztów, abonamentów po logowaniu i rejestracji!!!

KaZuYa

Jezioro" Suchodół

24 postów w tym temacie

Jezioro" Suchodół "w miejscowości Suchodół koło Brodów Żarskich. Ciekawa woda kryjąca fajne okazy karpi, amurów i szczupaków a także występuje tutaj lin, okoń, leszcz, płoć, wzdręga, węgorz. W najgłębszym miejscu do 1,8 m. Moje największe rybki z tej wody to amur-13,80 kg,karp-13 kg oraz lin 1,8 kg złowione w 2000 r.na kukurydzę. Do łowienia potrzebna jest karta wędkarska PZW z ważną opłatą za dany rok. W miejscowości znajdują się gospodarstwa agroturystyczne oraz blisko wieża widokowa w Jeziorach Wysokich a także pałac w Brodach Żarskich.

Autor Zbigniew Czarny z Lubska .

20151220_090537.jpg

1 osoba lubi to

witam kolege. czy nadal wyprawiasz sie powedkowac na jez suchodolskie? czy warto zawracac sobie glowe tym jeziorem?

Sporo lina amura ale tylko jedno miejsce i zawsze zajete..

Witam kolege. Z tego co sie dowiedzialem to nie jest woda pzw i potrzebne jest specjalne zezwolenie. A jak kwestia okonia,szczupaka w tym jeziorku? (troche mnie to kosztowalo zachodu ale zezwolenie takowe zdobylem i na 100% jestem jedna z trzech osob ktore moga lowic w tym zbiorniku.) pozdrawiam

2 godziny temu, kolega69 napisał:

Witam kolege. Z tego co sie dowiedzialem to nie jest woda pzw i potrzebne jest specjalne zezwolenie. A jak kwestia okonia,szczupaka w tym jeziorku? (troche mnie to kosztowalo zachodu ale zezwolenie takowe zdobylem i na 100% jestem jedna z trzech osob ktore moga lowic w tym zbiorniku.) pozdrawiam

Nie ma tam żadnej tabliczki , że to prywatna woda od lat była PZW nawet byłem 2 tygodnie temu i stały 3 auta więc wątpie , że to jakaś specjalna woda chyba , że ktoś zaczął dzierzawić w co wątpię.

29 minut temu, KaZuYa napisał:

Nie ma tam żadnej tabliczki , że to prywatna woda od lat była PZW nawet byłem 2 tygodnie temu i stały 3 auta więc wątpie , że to jakaś specjalna woda chyba , że ktoś zaczął dzierzawić w co wątpię.

A czy na każdej wodzie jest informacja "kogo" to woda? Zawsze pewnie ma właściciela, jeśli PZW to nie powinna być w wykazie danego okręgu? Jeśli inny podmiot wydzierżawił i chcemy łowić tam to pewnie wystarczy poszukać informacji w pobliskim wędkarskim, może spożywczym, etc. To, że nie ma tabliczki, to nie oznacza, że nie panują tam jakieś zasady :P Może być też całkowity zakaz łowienia przecież.

Witam w dyskusji. Tego jeziora niema w wykazie wod okregu zielonej gory. Poza tym dzwonilem w tej sprawie do okregu. Potwierdzili. Sprawa jest troche zawila i kuriozalna. Mianowicie RZGW twierdzi,ze pzw nie chce tego jeziora bo................. Przyduchy czeste. Malo ryb, nie jest atrakcyjne dla wedkarzy itp bzdeciki. Pzw twierdzi natomiast ,ze chce ale trzyma sie opini miejscowych zarzadow kol pzw ktore twierdza ze tak faktycznie jest.i nie kaza brac tej wody pod skrzydelka. Wiec pogmeralem glebiej.....i wychodzi na to,ze jest miejscowe lobby wplywajace na opinie miejscowych zarzadow kol pzw zeby nie opiniowac dobrze tego jeziora. Bo po co szemrana brac wedkarska ma zaklocac.komus cisze nad woda.(kto byl na tym jez.ten wie o czym pisze)

1 osoba lubi to

Malo tego. To jezioro po zmianie przepisow o zasobach wodnych. Tj zdaje sie od poczatku lat 2000 nie byla woda pzw. Dowiedzialem sie u zrodla.  Jezeli ktos pozytywnie zaopiniuje to jezioro do pzw to oni niby chetnie je przygarna.

Kolego KaZyYa jak tam z garbusem i zebatym w tym jeziorku?

W okolicy sa jeszcze trzy takie wody,miedzy innymi niwa.Kolego KaZyYa jak tam z garbusem i zebatym w tym jeziorku?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99