Skocz do zawartości

Jaki rodzaj dumbells na włos


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na rynku pojawiło się bardzo dużo marek i smaków dumbells-ów. U mnie na testach przegrywają one ciągle co do skuteczności brań z tradycyjnymi przynętami,tym bardziej ze zwierzęcymi jak: mady, pinka, robaczek czerwony. Pellety, które stosuję do feedera są przeważnie wielkości 6-10mm. Wszystko z firmy Drennan, a najbardziej skutecznym jest wg mnie: Dumbells F1 Pineapple Punch - ten wściekły zapach "zgniłego" ananasa robi naprawdę różnicę, później ciekawą opcją jest wg mnie : F1 Tutti - Frutti, gorzej spisuję się Crab&Krill. 

Zastanawiam się ostatnio nad większym wachlarzem swojej kolekcji dumbells. 

Jaką firmę i jaki zapach byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grendziu napisał:

Zastanawiam się ostatnio nad większym wachlarzem swojej kolekcji dumbells. 

Zamiast iść z prądem i stosować nowości idź klasykiem. Zacznij łowić pod lodem! :D

Ja w życiu dumbellsa nawet w ręku nie miałem. Myślę, że na naturalnych łowiskach może być problem z łownością. Jak łowimy na komercji, czy w karpniku PZW, to może być i dobre. Tam ryba (karpie) wychowana jest na pellecie i innych wynalazkach, więc lubi skubnąć. W łowiskach naturalnych, gdzie nie ma karpi, a ryba nigdy nie widziała sztucznego żarcia może być problem.

Postawię taką odważną tezę, że na dzikim łowisku, na wiosnę, na żółtego dumbellsa to prędzej szczupaka złowisz, jak leszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, zasadniczo masz rację tylko ja postawię inną tezę, że w lecie łatwiej złapać leszcza na gumę niż szczupaka, bo te lata nie dożywają.

Ale tak poważnie to wszystko należy rozpatrywać indywidualnie. Akurat żółty dumbells jest bardzo skuteczny na leszcza, podobnie jak wiosną kukurydza na szczupaka.

Ja najczęściej używam polskich przynęt, głównie ze względu na dostęp. Firma Lorpio ma dość bogatą ofertę o dość dobrej jakości. Jako nowość wprowadzili w tym roku kilku kolorowe cukierki. Ja mam w wersji pływającej, ale są też tonące.

6096b1946ae4664ee14cb514c383e6a2.jpg

Kilkanaście karpi na nie w tym roku złapałem. Największy miał 15.100kg. Mowa oczywiście o łowiskach komercyjnych, bo dzikich to ja nie mam w zasięgu rzutu, a te co mam są "bezrybne" tzn.ryby są, ale tylko przez tydzień po zarybieniu.

Większość starszych (ale nie tylko) kolegów zabiera wszystko co złapie, nierzadko nawet niewymiarowe i ponad dopuszczalne limity. Stąd późniejszy brak ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elvis napisał:

Dominik,zasadniczo masz rację tylko ja postawię inną tezę,że w lecie łatwiej złapać leszcza na gumę niż szczupaka,bo te lata nie dożywają.

100% racji. Widziałem w zeszłym roku połów leszczy na spinning. Piękne sztuki. Dla mnie to już jest mega wysoki stopień spinningowego wtajemniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam dumbellsów od Sonu,ale kulki i pellety tak. U mnie na łowiskach szału nie zrobiły. Podobnie jak zanęta. Choć muszę przyznać że jakość jej jest naprawdę dobra.

Mam kilka rodzajów dumbells od Lorpio i też dają radę. Najlepsze są wspomniane wcześniej żółte(ananas) i czerwone (tutti frutti lub guma balonowa) truskawka też daje radę.

Rybne i inne śmierdziuchy u mnie nie zdawały egzaminu. Może jutro będzie lepiej,choć pogoda nie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jest chłodno, spróbuj na żywe robaczki z zapachem od McKarp ochotka, hicior, karpie same się łowią i wszystkie inne ryby też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grendziu napisał:

Elvis bardziej pstrokatych kolorów nie było :P

A co z dumbells pikantna kiełbasa z "Sonu" ? Aż taki "hicior" jest?

U mnie bez szału. Nawet na komercyjnym stawku na zarybieniówce lepiej chodził mi kryl. Co do Dumbells? Późno wpadłem na to by na rzece go przetestować. Ale ryby mi dał. I to gdy nic nie działało. Mam Drennana Tutti i Pineaple. Muszę posiąść te F1 co Darek zachwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

W następnym sezonie bardziej się chyba skupie na dumbellsach na każdej wodzie, jednak jeśli będzie przegrywał z tradycyjnymi przynętami to odstawię je bez mrugnięcia w kąt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podbijam temat właśnie dziś chcę zamówić dumbellsy będę łowił głównie na PZW głownie Odra tylko czy jest sens na razie oczarowały mnie te z tandema Proszę o radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...