Skocz do zawartości

Podbierak feederowy na karpie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Komercyjne łowienie. Karpiarze mają swoją wagę ciężką do łowienia karpi. Przy szybkościowym łowieniu na feedera na komercji ważny jest bardzo podbierak, który da radę z wigilijnym 1,5kg karpiem. Jak i taki, który podbierak rybę 6 czy 8 kg. A co gdy na feedera będziemy targać rybę np. 15kg plus.

Macie jakieś sprawdzone, ulubione podbieraki na komercję, które nigdy was nie zawiodły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle coś takiego jest możliwe. Ja wiem jedno jadąc na komercję i wiedząc że są tam duże ryby zawsze będę zabierał duży karpiowy podbierak.
Już dwukrotnie miałem taką sytuację, że nie spodziewając się tak dużych ryb nie zabrałem dużego podbieraka, a później były spore problemy by szybko i co najważniejsze bezpiecznie wyholować rybę.
Od tamtej pory obiecałem sobie i rybom, że nigdy więcej!!!
Wracając do meritum sprawy, to jest na rynku fajny składamy podbierak firmy Korum. Jeśli będę miał tylko okazję to go z pewnością zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są większe i mniejsze.
Co do wytrzymałości to trudno mi się wypowiadać, bo go nie mam (jeszcze), ale wiem, że ryby nie powinno się podnosić podbierakiem, a jedynie "podbierać". Widziałem już wielokrotnie jak trafiają podbieraki. Sam z resztą też jeden co prawda plastikowy i chiński, też połamałem, bo chciałem sobie przyspieszyć.
Niemniej ważna od kosza jest sztyca. To ona głównie i miejsce mocowania przenosi największe obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 minut temu, Kubik napisał:

@Grendziu kupuj, kupuj ktoś musi mi te sztuki podbierać w tym sezonie. Pomyśl o czymś większym bo te 8 to na klatę biore.:39icon:

Duży karpiowy mam, uklejkowy Ty pewnie kolego posiadasz, na liny mam ja. teraz trzeba coś pośredniego :P A biegać będzie ten co będzie miał z Nas czwórki największy brzuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Duży karpiowy mam, uklejkowy Ty pewnie kolego posiadasz, na liny mam ja. teraz trzeba coś pośredniego :P A biegać będzie ten co będzie miał z Nas czwórki największy brzuch :)

Czyli @Pendra. Rozumiem.Ok.:derp-min:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
33 minuty temu, Elvis napisał:

Są większe i mniejsze.
 

Pytanie czy standardowa sztyca wytrzyma... Jedną już złamałem kiedyś, na szczęście była na gwarancji i dostałem nową jakoś takoś :P

Kolego @Kubik a @Pendra  paluszki petardy w Sylwestra urwało, że się nie odzywa, czy jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...