Skocz do zawartości

Koszyki zanętowe - drut do wykonania koszyka zanętowego


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łowię na różnych wodach, w różnych miejscach, często przypadkowych lub nietypowych.
Zdarza mi się łowić w wodzie o głębokości 0,5-1 m, ale bywa, że trafiam na łowisko o głębokości 5-10 m (o głębszych nie wspomnę).

Ponieważ nie porywa mnie łowienie z podajnikami sklepowymi (zwłaszcza w typie method-feeder), a lubię łowić na różne kombinacje "gruntówki", idę w stronę wykonania własnych koszyczków zanętowych.
Bardzo przyjemnie łowiło mi się "mikrusami" Elvisa (muszę poszukać fotki), ale były na czasem za lekkie.

Szukam więc drutu z których wykonam "kopułę" koszyka zanętowego.
Potrzebuję sztywnych lub lekko sprężystych kawałków drutu stalowego, żelaznego, mosiężnego lub z innych materiałów, o o średnicy 1-2-3 mm.
Wszelkie informacje o możliwości takiego zakupu lub własne opinie o takich wyrobach mile widziane.

Opcjonalnie biorę pod uwagę, siatki wykonane z drutu, włókien sztucznych, lub cienkich "wytłoczek", które mogą być wykorzystane przy wyrobie koszyków zanętowych.

Dziękuję i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
41 minut temu, ArekH napisał:

Chyba kopiesz się z Koniem Piotrze. 

Zgodzę się z Arkiem, wszystkie koszyki standardowe, naturalne, nasz są tak tanie, można ustawić je w jaki się chcę sposób, że nie wiem czy warto bawić się w cuda i kombinować. 

No ale do odważnych świat należy :champagne-2010:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ArekH napisał:

Chyba kopiesz się z Koniem Piotrze. 

O Ty, złośliwcze. :P

Lubię łowić tak jak mi się podoba i sporo sprzętu do tego celu sobie dopasowałem.
Stąd pomysł, by zrobić kilka eksperymentów i zrobić swój własny koszyk zanętowy.
Wiem, że jest cała masa sprzętu, sławetnych firm, droższych lub tańszych, ale nie o to mi chodzi.

Mam pomysł na swój koszyk, teraz tylko szukam surowców. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, uwierz, ja swego czasu, jak jakiekolwiek wiadomości na temat Winclepicker, Feeder, wychwytywałem jedynie z zachodnich gazet. Gdy przerabiałem teleskopy wg. zdjęć, na wędziska nasadowe. Gdy z palików pastucha toczyłem szczytówki, Lutowałem również koszyki z drutu. To była ciekawa a upierdliwa robota. Ale w tedy, takich rzeczy kupić nie można było. Ale jak masz czas i ochotę, to polecam. Satysfakcja z własnego sprzętu jest bezcenna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Piotra rozumiem i popieram w całej rozciągłości tematu. I tak by mu pomóc na początek proponuję kupić koszyki do wstępnego nęcenia w rozmiarze XXL. I z nich zrobić swoje. Z takiego jednego wyjdzie kilka mniejszych. Cena też jest znikoma, bo ja kupowałem koszuki 70x50 mm po chyba 2,90 zł/szt. Tak więc się opłaca. Do tego taśma ołowiana lub z odzysku ze starych kabli, krętliki lub kółko i tyle. Można robić z tworzyw sztucznych np. tuby na zapasowe szczytówki do feedera dostępne w sklepach po około 5 zł za 50-60cm. Itd. Trzymam kciuki i czekam na prezentację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale kumam przyjacielu o czym napisałeś. Ale martwię się troszkę. Ja kocham grzebać przy sprzęcie. Ale kocham też pogrzebać przy drugiej połowie mojego zycia.:champagne-2010:

Nie szkoda wam czasu? Pewne rzeczy, z czasem więdną;) Starajmy się to wszystko zrównoważyć. :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...