Skocz do zawartości

kleszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Cześć,

planuje zakup sztycy, aktualnie radziłem sobie ze zwykłym podbierakiem.

Wybrałem sztycę nasadową firmy trabucco oraz o koszu firmy lorpio. Z obu firmy jestem zadowolony i myślę że śmiało można je pogodzić ze sobą.

Nie chciałbym też przez przypadek niepotrzebnie wtopić pieniądze, więc będę wdzięczny o opinie z Waszej strony.

Linki do aukcji:

SZTYCA: http://allegro.pl/wyczynowa-sztyca-trabucco-precision-300-net-i6001191020.html

KOSZ: http://allegro.pl/kosz-do-podbieraka-st-lorpio-pe-01-45x50-cm-new-i6033069782.html

Edytowane przez kleszcz
błędy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych produktów i nie poradzę Ci nic konkretnego. Podstawowe pytanie do jakich ryb ma być ten zestaw i na jakie wody i metody. To dość istotne pytanie, bo np. amura nie wsadzisz do byle podbieraka, podobnie jesiotra. Te ryby wymagają innego sprzętu, zresztą duże ryby też. Same łowisko też ma duże znaczenie. Jeśli jest bardzo płytko przy brzegu lub mamy wysoki brzeg to 3m może okazać się za mało. Ja mam nasadowy 4.40 i w każdej chwili mogę dopasować się to sytuacji. Inną sprawą jest metodą łowienia. Jeśli to na zawody to potrzebny nieduży i lekki sprzęt. Jeśli zaś łowiska komercyjne to tu z kolei potrzeba mocy i odpowiedniej wielkości.
Też będę potrzebował nowego kosza, bo mój już się zużył i zmieniam metody łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Głównie zbiorniki komercyjne, wody stojące. Ryby karpiowate
Niewykluczone że i Jesiotr może się pojawić lecz w tedy zapewne już posłużę się większym zestawem (zawsze przy sobie;)
Głównie łowię na feeder (głównie metoda) więc w większości to karpie, leszcze, liny oraz karasie.
Szybkie wypady 2-3h odbywają się na zbiorniku który jest dość zróżnicowany brzegowo, są strome spady jak i brzeg równy z lustrem wody.
W tym roku planuje czynny udział w zawodach gruntowych więc ryby jak wyżej z głównym nastawieniem na karpia i tutaj pojawią się kolejne wody o których nic jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam Adam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej inwestycje. Myślę o....Sphere.
Powoli rezygnuję ze spławika na rzecz metody i klasycznego feedera.
A tu jak wiadomo potrzeba nieco solidniejszego sprzętu. Sztycę mam, potrzebuję nowy kosz do podbieraka i myślę o składanym Korumie. Zwykły mały i lekki kosz też będzie potrzebny, ale już rzadziej.
Dlatego Adamie, jeśli masz zamiar trochę zawodniczyć proponuję rozejrzeć się za dłuższą sztycą. Zawsze można skrócić. Moja to DAM Sumo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mam sztycę od MATRIX 4m jestem bardzo zadowolony, ale rybki tak do 4kg jest ok, powyżej jest kłopot. Łowię tylko na wodach stojących :)
Gdybym kupował jeszcze raz, szukałbym chyba delikatnie mocniejszej, choć jak pisałem wyżej - daje radę :mauvaisepeche:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...