Skocz do zawartości

Zawody wędkarskie z Kubikiem


Kubik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.04.2017 o 08:55, ArekH napisał:

Nie mam fotek, ale jak dla mnie prosty zestaw przelotowy, bo chyba nie wolno blokować koszyka. Ewentualnie krótka skrętka długości podajnika, by się mniej plątało, ale wtedy łączenie przyponu polecam pętla w pętlę, bez łączników. Przy prostym zestawie łącznik Drennana Quick będzie ok. Długość przyponu to chyba min 50cm na zawodach. Z czasem jakby co możesz wydłużać by łowić z opadu. Ja tu nie chcę popełnić błędu, bo jak wiesz nie startuję. Tu Daniel będzie bardziej w temacie jakie zestawy są dozwolone. 

Arku chodzi bardziej o poradę i dyskusję na ten temat feeder trochę kuleje u mnie wiec warto zapytać. Kilka Waszych rad i moje doświadczenie zawodnicze powinno przynieś dobry wynik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Robert. :beer1:A jeszcze jedno. Zapewne będziesz stosował lekkie podajniki. Przy zwykłym zestawie przelotowym, między łącznikiem przyponu a koszykiem, dałbym dwa, trzy mocne stopery. Pozwoli to ci wydłużać przypon bez jego wymiany ale tu bym wtedy też prawdę mówiąc wolał łączyć pętla w pętlę. Bardziej swobodny opad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 09:42, ArekH napisał:

To jest świetny zestaw, nie proponowałem go, bo nie wiem czy jest dozwolony. Polecałbym też paternoster klasyczny jeśli wolno. 

Poczekam na Daniela. Przecież Regulamin Pzw odmawia zamiast modlitwy przed snem.:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Arek już napisał przypon to minimum 50 cm , a dokładnie odległość od ostrza haczyka do końca koszyczka. Łowisko jest dość specjalistyczne więc i zestawy powinny być specjalnie dostosowane. Przede wszystkim muszą być przelotowe. Następnie możliwie najlżejsze i najmniejsze. 5 g nie będzie tutaj przesadą, a 10 to już dużo. Łowienie pod nogami wymaga innego podejścia, tym bardziej jeśli donęcanie jest złym rozwiązaniem. Minimalizm przede wszystkim. Żyłka podobnie, jeśli się nie spodziewamy okazów to 0.16 jest naprawdę grubo.
Nie wiem czy regulamin dopuszcza skrętki w każdej postaci, zabrania natomiast używania rurek antysplątaniowych.
Ja natomiast polecam używanie tego typu połączenia koszyczka z żyłka główną. Oczywiście należy pamiętać, że stosując tego typu połączenie musimy jednocześnie wydłużyć przypon by utrzymać magiczne 50 cm.
f00faa6b9b0041b180619799ca4d1b9f.jpg17cad01155150c1c9ef825f896cfa3d7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o regulaminie który jest obowiązkowy (bynajmniej powinien być ) na zawodach mistrzowskich rangi okręgowej i wzwyż. Regulamin na wzór regulaminu FIPS-ed

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najniższego punktu koszyczka w kierunku haczyka do ostrza haczyka. Kretlik nie ma znaczenia i dlatego nie mam pewności co do skrętki jak ona będzie interpretowana. Stasio będzie wiedział więcej , bo z pewnością był temat poruszany na MP .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...