Skocz do zawartości

Wybór szybszego progresywnego pickera o długości 270 cm do ~500 PLN


Tomek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad pickerem o długości 270 cm do połowów metodą/koszyczkiem ~20 gramów raczej na komercji z małymi karpiami do max 5 kilo (większość 1-3 kilo) i PZW (podleszczyki 500 gramów ;/)
Dystans to zapewne do 40 m max, chodzi mi w wędkę raczej szybszą o akcji poł-parabolicznej/progresywnej (nie kluskowatą), bawiłem się Tarbucco Precision Pro Picker 270 którego określam jako raczej wolny/kluskowaty. Chciałbym też mieć przynajmniej jedną bardzo czułą szczytówkę na zimę. Budżet to ~500 PLN. 
Z tego co udało mi się ustalić ciekawe mogą być następujące wędki, jeśli ktoś machał nawet na sucho lub ma jakąś opinie będę wdzięczny 
Wędki raczej tylko 270 cm oraz waga do max 150 gram.

Shimano Aernos Winklepicker 270

Trabucco Selector XS Winclepicker - nowość, tutaj obawiam się ze będą tylko twarde szczytówki gdyż są same węglowe a ich podstawa to aż 3,2 mm przy 53 cm długości

Tubertini Reflex Feeder 9ft - nie wiem czy nie będzie za delikatna na karpia 3 kilo i koszyk do metody ~20 gramów.

Garbolino Tectra Picker 270

Sonik - S4 COMMERCIAL FEEDER ROD 9 ft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 minut temu, Tomek81 napisał:

Witam,

Zastanawiam się nad pickerem o długości 270 cm do połowów metodą/koszyczkiem ~20 gramów raczej na komercji z małymi karpiami do max 5 kilo (większość 1-3 kilo) i PZW (podleszczyki 500 gramów ;/)
Dystans to zapewne do 40 m max, chodzi mi w wędkę raczej szybszą o akcji poł-parabolicznej/progresywnej (nie kluskowatą), bawiłem się Tarbucco Precision Pro Picker 270 którego określam jako raczej wolny/kluskowaty. Chciałbym też mieć przynajmniej jedną bardzo czułą szczytówkę na zimę. Budżet to ~500 PLN. 
Z tego co udało mi się ustalić ciekawe mogą być następujące wędki, jeśli ktoś machał nawet na sucho lub ma jakąś opinie będę wdzięczny 
Wędki raczej tylko 270 cm oraz waga do max 150 gram.

Shimano Aernos Winklepicker 270

Trabucco Selector XS Winclepicker - nowość, tutaj obawiam się ze będą tylko twarde szczytówki gdyż są same węglowe a ich podstawa to aż 3,2 mm przy 53 cm długości

Tubertini Reflex Feeder 9ft - nie wiem czy nie będzie za delikatna na karpia 3 kilo i koszyk do metody ~20 gramów.

Garbolino Tectra Picker 270

Sonik - S4 COMMERCIAL FEEDER ROD 9 ft

Tubertinni jest ok, mimo, że się nim wymieniłem z kolegą. Sam kiedyś zastanawiałem się nad Garbolino, a ostatnio ofertą Sonik zainspirował mnie Staś. Na Rybomanii będę je testować na sucho. Pytanie o te 20g do Ciebie. Zakładając, że waga koszyczka do metody ma min 15g plus zanęta to masz już maksa lub więcej. Ja lubię gdy jest zapas mocy. Niejednokrotnie zdarza się, że trzeba rzucić dalej. Co wtedy? Nie masz zbyt dużej kontroli rzutu itd...

Wędki do metody optymalne wg mnie to 40-70g czasami do 90g. Bardziej bym się skupił nad doborem szczytôwki delikatnej np 0,5-1oz niż mini gramaturą pickera. 

No ale jak już musisz:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie pomogę. Z wyżej wymienionych mam Trabucco Precision i w sumie nim nie łowiłem za dużo. Chyba tylko raz czy dwa. Właśnie ze względu na fakt że jest dość miękki leży i czeka na swoje pięć minut.
Ja mogę Ci z czystym sumieniem polecić wędki Browninga.
W tym przedziale ja mam Browning Commercial King 2 Wand XL 9'. Fajny kijek o dość progresywnym ugięciu i ma spory zapas mocy. Myślę że ≥10+ nie będzie problemem. Z resztą ja na swojego 10' wyjalem 15+
Więcej Ci powiedzą koledzy Arek lub Staś. Arek podobnie jak ja lubi szybsze patyki, a Staś z kolei dużo łowi krótkimi i sporo wędek przeszło przez jego ręce.
Godny polecenia jest też budżetowy kij Mikado Black Draft z tym że trafiają się trefne sztuki. Szczególnie przelotki szczytówki. Sam jestem ciekaw co będzie zaproponowane, bo to i moje ulubione parametry i w zasięgu budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci zaproponował Black Draft Picker 2,70 / ≤40g z tym , że za tą kasę to Na 2 Ci starczy i jeszcze zostanie , ale kij naprawdę jest świetny znajomi karpie  i 10kg ciągneli 

 

OPIS : 

Finezyjne pickery do połowu białej ryby metodą drgającej szczytówki. Kije oparte na smukłych blankach wykonanych z włókien węglowych o wysokim współczynniku sprężystości uzyskały szybką akcję przy bardzo niskiej masie własnej. Odpowiednie rozmieszczenie mat węglowych gwarantuje wędziskom wystarczający zapas mocy, dobre ładowanie się kijów podczas wyrzutu oraz rewelacyjną amortyzację szarpnięć walczącej ryby. Cechy te pozwalają na stosowanie delikatnych zestawów do połowu nawet dużych ryb w wodach stojących i ciekach o małym uciągu. Wędziska występują w trzech długościach, które pozwalają na dobór kija najbardziej odpowiedniego do preferencji wędkarza i wymagań łowiska Kije otrzymały doskonałe uzbrojenie aby mogły służyć przez wiele aktywnych sezonów.

Długość wędki: 2,70m
Ciężar wyrzutowy: ≤40g
Waga: 187g
Ilość sekcji: 2+3
Długość transportowa: 140cm
Gwarancja: 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieram na rybomanie w sobotę, chciałem rozeznać temat co pomacać na miejscu :)

Obawiam się tylko ze nie będzie tam asortymentu Garbolino (chyba tylko drapieżnik ma w ogóle w planach ich sprzedaż w Polsce a reprezentacji tego sklepu nie będzie).

Zapytałem się też sklepu trabucco o ten nowy picker selector ale spodziewana dostawa jest za tydzień lub dwa wieć pewnie też na rybomanii ich nie będzie.

Czarnym koniem jest być może S4 ktorego Staś (stas1) polecił na innym forum,  wędka jest na blankach marki Toray i stosunkowo lekka (wersja 3,6 ma 200 gram wg Stasia) akcja progresywna (taka lubię najbardziej)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabucco będą mieć chłopaki z Trotki. Będą się wystawiać razem z Feeder Bait i nas też tam znajdziesz. Mają mieć około 20 modeli wędek Trabucco i cała kolekcję Robinsona. Tubertini też będzie, a jak Stas1 wspomniał s4 będą na stoisku baitbox-a. Będzie w czym wybierać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Black Draft Picker 2,70 to ma on 187g, jako drugą krótką wędkę mam dragona combat quiver 300 cm o wadze 180 gram wiec chciałbym coś odpowiednio lżejszego a zarazem bardziej finezyjnego.

PS. Dragon z którego jestem bardzo zadowolony jest raczej mocniejszą wędką na ryby nawet ~10 kilo (udźwig spokojnie 1 kilo kiedy wędka pokazuje parabole) dlatego też nie myślę o jego wersji 270 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Black Draft Picker 2,70 to ma on 187g, jako drogą krótką wędkę mam dragona combat quiver 300 cm o wadze 180 gram wiec chciałbym coś odpowiednio lżejszego a zarazem bardziej finezyjnego.
PS. Dragon z którego jestem bardzo zadowolony jest raczej mocniejszą wędką na ryby nawet ~10 kilo (udźwig spokojnie 1 kilo kiedy wędka pokazuje parabole) dlatego też nie myślę o jego wersji 270 cm.

Ja z Dragona mam 3.0 metrowego Dragon Team Silver Edition. Też fajny i mocny kij. Chyba seria Express była nieco delikatniejsza i w wersji 2,70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...