Skocz do zawartości

Pellet Aller Aqua


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NPC napisał:

Plecionka ma plus bo jest miękka tylko... trzeba ją namoczyć przed łowieniem i to niezależnie czy przypon czy tą na szpuli, nie mówię o leadcorach bo to inna bajka.

Aller Aqua - Dania, Skretting - Norwegia i Coppens - Hollandia to są firmy które rządzą w produkcji pelletów w Europie. Produkują głownie dla hodowców ryb w tym akwariowych.

Wyższość jednych nad drugimi? A które święta są lepsze? :P

Zależy też jaki typ pelletu bo te firmy mają nawet po 30-50 rodzajów karm. Kto sprawdził wszystkie? Sonubaits wypuścił filmik promocyjny o swoich zanętach i tam widać, że mielą pellety Skretting do swoich zanęt.

7 sekunda dla niecierpliwych

 

Patrząc na cenę/jakość i licząc ile się zużywa rocznie można podjąć decyzję. AA jest najtańszy a jakość porównywalna bo z innych składników, przy droższych pelletach niż karpiowe to też różnią się recepturą ale AA też najtańszy. Oczywiście nie mówię o cenach w sklepie tylko o workach po 25 kg.

:D  Czy my się nie znamy Jarecki tak przypadkiem?

Normalnie jak bym mojego znajomego czytał  jotka w jotkę.  Piszę z tobą, piszę i normalnie jak znajomy :D 

Znamy się ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grendziu napisał:

Allera mam aktualnie z 80 kg pod różnymi postaciami i rozna zawartością białka. Każdy rodzaj pachnie tak samo i pracuje tak samo, czy jest drogi czy tani? co ciekawe wg mnie, intensywny nieprzyjemny zapach dla człowieka, a ryby to lubią.

Jeszcze nie zaplanowałem sobie taktyki wędkowania w tym roku, ale coś mi się wydaje, że skubnę ci trochę pelletu Allera i pobawię się w testy. :P
Ale szczegóły omówimy bliżej wiosny lub na Rybomanii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekH napisał:

Ale jak to Jarecki namoczyćo.O To nie do wody je w rzucam? I tak pierwsze rzuty są typowo zanętowe. O.o

Mowa o plecionce, jak namoczyć? Szpula i przypon w wodę przed łowieniem np. do wody przed użyciem jej do namaczania zanęty czy pelletu, można też popryskać. Dlaczego? By zapobiec tworzeniu się brody z i na plecionce, by nie wycierała tak przelotek

4 godziny temu, Grendziu napisał:

Nie do końca piszesz prawdę kolego, ale tak już wszyscy ogolnoe przyjęli, że tak jest, więc niech tak zostanie.:champagne-2010:

Zawsze chętnie posłucham opinii innej osoby, może coś wie więcej lub lepiej. Popraw mnie jeżeli jest inaczej lub masz inne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
29 minut temu, NPC napisał:

Mowa o plecionce, jak namoczyć? Szpula i przypon w wodę przed łowieniem np. do wody przed użyciem jej do namaczania zanęty czy pelletu, można też popryskać. Dlaczego? By zapobiec tworzeniu się brody z i na plecionce, by nie wycierała tak przelotek

Zawsze chętnie posłucham opinii innej osoby, może coś wie więcej lub lepiej. Popraw mnie jeżeli jest inaczej lub masz inne doświadczenia.

Pisałem o pelletach, ale obiecałem też sobie, że publicznie na ten temat co wiem, co i jak się nie wypowiem. Wybacz, będę trzymał język za zębami :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Pisałem o pelletach, ale obiecałem też sobie, że publicznie na ten temat co wiem, co i jak się nie wypowiem. Wybacz, będę trzymał język za zębami :champagne-2010:

Dawaj Dawaj sam jestem ciekaw ?

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

Pisałem o pelletach, ale obiecałem też sobie, że publicznie na ten temat co wiem, co i jak się nie wypowiem. Wybacz, będę trzymał język za zębami :champagne-2010:

Nie licz na zrozumienie z Mojej strony. Od kolegów, to info chętnie, tak? A już własne doświadczenia? To wara Leszcze? Brawo Ty! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Nie licz na zrozumienie z Mojej strony. Od kolegów, to info chętnie, tak? A już własne doświadczenia? To wara Leszcze? Brawo Ty! 

Akurat Ty Arunio pod tym względem powinieneś mnie bronić,  bo chociażby wiesz, że ostatnie pół roku poświęciłem po części  stworzeniu własnej marki GFish - zanęty wędkarskie ogólnie pisząc. Po prostu nie wszystkie rzeczy które się dowiedziałem w tym czasie mogą ujrzeć światło dzienne. Nazwie to tajemnicą handlową. Przepraszam, nie wypowiem się, nie dlatego, że nie chcę się dzielić doświadczeniem w pracy poszczególnych peleltów - tutaj mogę strzelać z rękawa co i jak po testach, tylko  co, gdzie, jak, dlaczego itd. Tym bardziej, że tematu nie zamknąłem i może kiedyś ja nie zabraknie mi sił i chęci to z tym ruszę, a nawet jeśli nie ruszę to i tak niewiele by to zmieniło :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu kochany. Próbuję nabić Tobie posty.  Reszta, nie załapała!  Nie chce bronić Admina! Szok. To doskonały towar za śmieszne pieniądze(aller. Nie Admin). Skoro już Musi Mi to przejść przez gardło? Darek. Błłłłuuuu.. Boli. To doskonały i dociekliwy tester. Nie zmuszam by Mu ufać. Warto, Jego opinię wziąć  pod uwagę! Nie wiem, jak Mi to przeszło przez gardło. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...