Skocz do zawartości

Wycieczki bez wędki


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon wciąż martwawy. Tylko rzeczni zapaleńcy machaja wędką. Dla mnie to czas bez ryb. Próbowałem wiele razy łowić o tej porze na rzece i kanale, ale bez brań. W tym roku podszedłem do sprawy niewędkarsko. Jeżdżę od wody do wody i wypatruje wiosny. Poziom adrenaliny i kontaktu z przyrodą daje mi rower. Dziś zaliczylem kilka zbiorników. Lód wciąż dość spory. Wędkarzy jednak nie ma. Wszyscy zbroja się już chyba na wiosnę :)

IMG_20170304_135259.thumb.jpg.d347dda5eeb875e248dd4651543891fd.jpg

I z pozdrowieniami dla @Kotwic

IMG_20170304_141657.jpg.ba4f50ac2978c85a6132541f0547142d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dominik napisał:

W tym roku podszedłem do sprawy niewędkarsko. Jeżdżę od wody do wody i wypatruje wiosny. Poziom adrenaliny i kontaktu z przyrodą daje mi rower. Dziś zaliczylem kilka zbiorników.

Doskonały pomysł Dominiku, na te rowerowe wycieczki.
Ja też lubię pojeździć w nieznane i jak miałem/mam czas, to też wykorzystując rower szukam nowych wód, albo dostępu do tych jeziora co znam.
Teraz mam mniej spontaniczności, bo moje szkodniki lubią jeździć rowerami, więc muszę dopasowywać trasę do ich możliwości.
Ale kiedyś, gdy miałem więcej wolnego, był czas, że zwiedzaliśmy okolicę na rowerach.

W

3 godziny temu, Dominik napisał:

I z pozdrowieniami dla @Kotwic

IMG_20170304_141657.jpg.ba4f50ac2978c85a6132541f0547142d.jpg

Widzę, że do Kortowa Cię poniosło. :P
Jest tam i gdzie pojeździć rowerem i i na ryby można pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mi się sugestia nasunęła. Na fotce nr 1 mamy piękną przystań żeglarską za wiele mln. Wybudowana dla turystów w ostatnich latach.

Na drugiej fotce mamy przystań rybacką - zabita dechami. Zaraz się sama ze starości i zaniedbania rozsypie.

Teraz pytanie to tych, co uważają, że na Mazurach (tu Warmii) nikt nie dba o turystów (w tym kontekście głównie wedkarskich). Dlaczego tak jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja wyruszyłem na wycieczkę rowerową Byłem na wodzie @Kotwic szukałem dojścia od kępy trzcin pod którą chcę łowić :) znalazłem ale z rowerem nie da rady się przedrzeć :/ musiałem go zostawić i chodziłem pieszo . Zdjęć nie mam bo tel . zapomniałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny objazd bez wędki. Wytypowałem sobie miejsca, które będzie można odwiedzić i zobaczyć co w sobie kryja. Lód jeszcze na całym jeziorze

IMG_20170311_160322.jpg.f3e093a88eec4aabad8efeff922fa592.jpgIMG_20170311_160330.jpg.4aebb5a8132db7c76989ad235b5aeafa.jpg

Powoli odmarza. Natomiast rzeka już w pełni czysta. Od niej będzie trzeba chyba zacząć. Nowe miejsce. Nigdy tam jeszcze nie łowiłem. Zobaczymy.

IMG_20170311_161940.jpg.fdb7aa39c9686d402fa49eeed5c1206f.jpg

Wyjazd ciekawy. Okraszony solidną glebą w błocie oraz mocną awarią małej tarczy podczas zmiany biegu.  Trasa wręcz idealna dla rowerowego turysty - wędkarza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne miejsca Dominiku, aż kuszą by sobie tam posiedzieć z wędką.

Zgaduję, że ostatnie zdjęcie przedstawia Łynę? Miejscówka wygląda ciekawie: szeroko, raczej głęboko, wiele się może zdarzyć. Chwal się wynikami a przynajmniej frajdą z łowienia. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Łyna, ale nie do końca :)

Jak głęboko, to nie wiem. Następnym razem, może w tygodniu, jak będzie chwila, to zajadę znów. Tym razem z sonda i sprawdzę jak wygląda ukształtowanie dna. 

Najpierw muszę wykupić zezwolenie, bo jeszcze tego nie zrobiłem. Zresztą bardzo długo zastanawiałem się, czy zostać w PZW, bo w zasięgu roweru (a to ma być mój główny, wędkarski środek transportu) ofertę mają niestety słabiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...