Skocz do zawartości

Drennan feeder gum


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to nowość ale ja jeszcze nie stosowałem, więc najwyższy czas. Zestaw uwiązany na gumie leci właśnie do wody, oby tylko ryby miały ochotę testować to rozwiązanie. 

20170506_075525.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem? :) Jak to zmierzyć? 

Jak sam w rączkach odcinek 40cm jestem w stanie max wyciągnąć do 80cm, i nie idzie tego zerwać. Świetna rzecz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle spytałem. Właśnie chodziło mi o to o ile może się taki odcinek wyciągnąć. CZyli do 100%. 

Tak, max to 100% z tym, że po takim mocnym naciągnięciu guma ta nie powraca już do swojej pierwotnej długości, ale pozostaje wydłużona o kilkanaście procent. Nie przeszkadza to w niczym. No może trochę, jeśli się jej użyje tak jak ja do bata. Wtedy trzeba to uwzględnić przy jej montażu.
Kuba, ciekawy pomysł. Ja te gumy stosuje przy klasycznym feederze, ale pomiędzy przyponem a koszyczkiem. Też też pamiętać by przy zaczepie nie ciągnąć zbyt mocno by nie dostać koszyczkiem w czoło jak puści...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elvis napisał:


 Też też pamiętać by przy zaczepie nie ciągnąć zbyt mocno by nie dostać koszyczkiem w czoło jak puści...

Przypomniałeś mi, jak kiedyś z ojcem zajechałem na kanał a on przymarznięty. Staruszek wpadł na genialny pomysł, doczepił ciężarek do żyłki i chciał potłuc trochę lodu. Już w pierwszym rzucie ciężarek się zaklinował, a mój stary geniusz miast ciągnąć za żyłkę, napinał wędziskiem, reszty się domyślacie. Ciężarek wyprysł i trafił w czoło staruszka, aż na dupie siadł. Szramę na czole ma do dziś. Dobrze że tylko na tym się skończyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
18 minut temu, elvis napisał:


Tak, max to 100% z tym, że po takim mocnym naciągnięciu guma ta nie powraca już do swojej pierwotnej długości, ale pozostaje wydłużona o kilkanaście procent. Nie przeszkadza to w niczym. No może trochę, jeśli się jej użyje tak jak ja do bata. Wtedy trzeba to uwzględnić przy jej montażu.
Kuba, ciekawy pomysł.emoji122.png Ja te gumy stosuje przy klasycznym feederze, ale pomiędzy przyponem a koszyczkiem. Też też pamiętać by przy zaczepie nie ciągnąć zbyt mocno by nie dostać koszyczkiem w czoło jak puści...

A po ilu razach się zrywa? Czy jest wstanie się szybciej zmęczyć niż przypon? Miałem gotowe zestawy gumowe na feeder przy Prestonie, po kilku spinkach samej gumy zrezygnowałem, ale ryb trochę natargałem tak. Było to mój debiut na metodę kiedyś właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...