Skocz do zawartości

Ulubiona ryba


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Za dzieciaka uwielbiałem z łodzi przy trzcinie na bata łowić na jeziorze w Margoninie wzdręgi niemalże z powierzchni wody. Co to były za odjazdy:champagne-2010: Najczęściej bawiły się takie 10/20cm ale od czasu do czasu jak przyfasoliła kg Mówka, to to był odjazd,no i przeważnie przegrany. Wzdręgi też te duże od czasu do czasu pobierały w nocy z gruntu na 8/10 metrach - tam szukaliśmy leszczy, od taka ciekawostka o wzdregach tych dużych przytytych :icon_arrow1:( sam już nie wiem, czy o tym juz gdzieś pisałem czy nie). Dobranoc:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płoć (od kilku lat "poluję" na +30cm i trafia się masa 28-29cm a magicznego dla mnie progu nie mogę przekroczyć) oraz okoń. Oba gatunki marzą mi się z wymiarem 40+ jednak to chyba na moich łowiskach nie osiągalne, chociaż w tym sezonie okonia poprawiłem pb na 32cm, to dobry prognostyk :icon_arrow1::champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes77 napisał:

Płoć (od kilku lat "poluję" na +30cm i trafia się masa 28-29cm a magicznego dla mnie progu nie mogę przekroczyć) oraz okoń. Oba gatunki marzą mi się z wymiarem 40+ jednak to chyba na moich łowiskach nie osiągalne, chociaż w tym sezonie okonia poprawiłem pb na 32cm, to dobry prognostyk :icon_arrow1::champagne-2010:

Grześ ja w tym roku po ponad trzydziestu latach wędkowania pobiłem swoje PB Płoci do 46cm,już go w swoim obecnym życiu chyba nie pobije>:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lin bo najladniejszy,Karaś złocisty bo najbardziej atrakcyjny .Płoć bo najcześciej łowiona i brzana,bo najbarziej emocjonująca i ekscytująca.Nie ma dla mnie nic piękniejszego w wędkowaniu niż hol barweny na bolonkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lin z racji  Piękna PB 48 cm 1,8 kg

Płoć z racji waleczności tej ryby ( a nie docenianej ) PB 14,5 cm :P nie, nigdy nie mierzyłem - ale mażą mi się takie 30+ w przyszłym roku taki cel sobie postawiłem 

Wzdręga również  majestatyczna "panienka" 

No i chyba najbardziej pożądany okoń 40 + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaczyło sie to juz,  Panie dzieju, przed powstaniem wielkopolskim, jak nom niemnieckie grabie wody czesały, to żadyn rzund,  już po wojnie nawet,

ani nie mrygnuł w ty sprawie. Nu, ni moze tak to dłuży być !:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...