Skocz do zawartości

Grzes77 live


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumka:

Obłowiłem się do bólu, jednak tylko leszczyków w przedziale 25-35cm. Pogubiłem się w liczeniu, jednak jestem przekonany, że około 20szt złowiłem. Woda w miejscu, w którym nęcę gotuje się od ryb. Miałem również prawdopodobnie amura minimum 2-3kg, ponieważ czułem na pickerku porządny ciężar ryby, która dała się zholować z 20m na około 5m i się spięła (nagrane i pewnie gdybym podczas holu nie bawił się kamerką sportową, to ryba byłaby na brzegu :D). 

Dzień na plus, jeszcze dwa dni wędkowania :icon_arrow1::39icon:

20200708_064224.jpg

20200708_064216.jpg

20200708_064212.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie zakończyłem o 7:30, bo resztę czasu poświęciłem na testy nowej wędki. Dziś złowiłem 12 leszczyków i po krótkim holu i odjeździe z hamulca spiąłem prawdopodobnie karpia. 

No i teraz najważniejsze. Wędkę testowałem ze szczytówką 3oz. Rozpocząłem z podajnikiem 45g Prestona do dalekich rzutów i za każdym razem dochodziłem do klipsa na 80m, jednak podajnik lądował już praktycznie do wody gdy dochodziło do klipsa, czyli dalej bym nie rzucił z tym podajnikiem. Następnie zmieniłem na podajnik 60g (podróba Pestona) zmodyfikowany przez @elvis. Do klipsa dobił na 80m będąc jeszcze kilka metrów nad poziomem lustra wody, więc przeszedłem na kolejną odległość, czyli 92m. Ta ostatnia odległość za każdym razem była osiągalna. Jestem przekonany, że przy tym podajniku i szczytówce 4oz osiągalne jest 100m :icon_arrow1:

No i taka mała konkluzja na koniec. Dalej rzucam sztywnym kijem 3,6m, niż "wypasionym" 4,5m Matrixem, który jest znacznie miększy. Blank Flagmana jest znaaacznie smuklejszy i sztywniejszy, przez co lepiej i łatwiej się nim rzuca na dystans, do tego przy zarzucaniu szczytówka nie kołysze się na boki, gdy wędkę trzymamy za głową, przez co ten kijek jest mega celny. Jestem przekonany, że @PawelL tym kijem z podajnikiem 60g przerobionym przez Daniela i szczytówką 4oz rzucałby na 120m. Gdybym miał kołowrotki do dystansu na pewno byłoby łatwiej rzucać, moje MAPy średnio nadają się do dystansu, przez to, że kiepsko układają żyłkę na szpuli. Używałem zawsze wersję 3000, która funkcjonuje elegancko, kupiłem 4szt wersji 4000 i już mi tak praca tych kręciołów się nie podoba. Gdy żyłka od dołu szpuli jest na równo ze szpulą, to na górze (rancie) jest jeszcze sporo miejsca około 1,5mm luzu. Kiedyś sobie zmienię kręcioły, teraz mimo, iż nie są idealne rzucam nimi na takie odległości, o jakie mi chodziło.

Na koniec jeszcze napiszę, że zamówiłem jeszcze 3 Flagmany, jak pisałem wcześniej  bo te wędki są mega i za jednego Matrixa jest 4szt tych wędek, już się nie mogę doczekać łowienia na te kijaszki :icon_arrow1::39icon::champagne-2010:

20200709_080753.jpg

20200709_080746.jpg

20200709_074953.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, Grzes77 napisał:

Gdybym miał kołowrotki do dystansu na pewno byłoby łatwiej rzucać, moje MAPy średnio nadają się do dystansu,

Daiwa Tdr 25 QD i nie w ilość a jakość :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browning Black Viper Fk 850 i wszystko w temacie. Lekki, mocny i ze sporym nawojem. Co prawda nie jest to 105 cm jak sugeruje producent, ale około 95.
Płytka szpula idealna pod plecionkę i żyłki rzędu 0.20-0.22 czyli long distance.
Ewentualnie jak pisze Darek Daiwa QD lub Shimano 5500 Ci4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem by kupić 2szt Shimano Ultegra 5500, jednak poczekam do zajechania MAPów. Jak zajadę dwie sztuki, to kupię sobie te kołowrotki, lub te Castizm, jednak to juz chyba na nowy sezon, bo muszę w końcu odkładać kasę na zmianę auta, bo w lutym będzie trochę wydatków. Po tym, czyli w marcu mogę sobie i 4szt TDRki kupić, jednak teraz "zaciskam pasa":champagne-2010:

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem by kupić 2szt Shimano Ultegra 5500, jednak poczekam do zajechania MAPów. Jak zajadę dwie sztuki, to kupię sobie te kołowrotki, lub te Castizm, jednak to juz chyba na nowy sezon, bo muszę w końcu odkładać kasę na zmianę auta, bo w lutym będzie trochę wydatkuów. Po tym, czyli w marcu mogę sobie i 4szt TDRki kupić, jednak teraz "zaciskam pasa":champagne-2010:
Jeśli już to nie zwykle 5500 tylko Ci4, bo jest lepszy i sporo lżejszy od jego brata. Waży niewiele więcej od Mapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elvis napisał:
10 minut temu, Grzes77 napisał:
Myślałem by kupić 2szt Shimano Ultegra 5500, jednak poczekam do zajechania MAPów. Jak zajadę dwie sztuki, to kupię sobie te kołowrotki, lub te Castizm, jednak to juz chyba na nowy sezon, bo muszę w końcu odkładać kasę na zmianę auta, bo w lutym będzie trochę wydatkuów. Po tym, czyli w marcu mogę sobie i 4szt TDRki kupić, jednak teraz "zaciskam pasa":champagne-2010:

Jeśli już to nie zwykle 5500 tylko Ci4, bo jest lepszy i sporo lżejszy od jego brata. Waży niewiele więcej od Mapa

Tak sobie przeanalizowałem i wychodzi mi, że najlepszym rozwiązaniem będzie ten Castizm :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
33 minuty temu, Grzes77 napisał:

Tak sobie przeanalizowałem i wychodzi mi, że najlepszym rozwiązaniem będzie ten Castizm :champagne-2010:

I kup se jeden, naucz się, testuj, a za rok nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...