Jump to content

Rozpiór


tankista34
 Share

Recommended Posts

Witam , od około tygodnia codziennie jestem około 3-4 godzin na mojej Odrze ,łowie przy tym wysokim stanie wody z portu rzucając jedna wędkę w nurt drugą pod zalaną główkę na napływie . I teraz jest kleń , leszczyk , krąp i wchodzi rozpiór i siedzi cały czas nie dopuszczają innej ryby . Rozpiór to chyba jeden rocznik bo wszystkie w przedziale 30-35 cm . Obojętnie czy łowie w nurcie , blisko czy daleko jak wejdzie Rozpiór to siedzi i po nastym jego wyciągnięciu i odechciewa się łowić . Przynęty różne pinka kuku robak nic to nie zmienia . Prośba jak się pozbyć Rozpióra ?????? A tu widok z mojej miejcówkide598b1f0bc3f81ddaa0a58cd32ca27d.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie łowię zbyt często na rzece i nie mam takich problemów, ale grube nęcenie ziarnem typu groch lub kuku powinno pomóc. Dodatkowo grubsze pellety i podobnie na hak groch kuku lub pellet.

Więcej pomogą rzeczni spece Arek lub Staś.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie pozbędziesz się go. Musi swoje odsiedzieć w miejscówce. Przynęty roślinne dość wyraźnie ograniczają jego brania, ale nie do końca. Po pewnym czasie on zniknie z łowiska i będzie wręcz nieosiągalny do złowienia. Co ciekawe, jak się już zatnie naprawdę sporą sztukę to jest ona niemal nie do wyholowania, po prostu spada z haka. Ja to sobie tłumaczę bardzo słabym pyszczkiem tej ryby, który się po prostu przerywa w nurcie podczas holu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nie zgodzę się. Jak jest w ciągu przed tarłowym, nie odpuści nęconego łowiska. To niby rybka typowa pod mięso. Ale jak dostaje amoku, żre wszystko i nie odpuści. I takie pytanko. Czy komuś z was, udało się wyjąć na prawdę rekordowego Rozpióra? I wy, jak i Ja, wiemy kiedy mamy go na kiju. Miałem rekordy indywidualne nie raz. Po mimo zmiany sprzętu, żyłek i zestawów. Nie wyjąłem większego, ponad kilogram. Rozpiór, ma strasznie kruchy pyszczek. Nawet małego stracić, holując agresywnie, nie jest problemem. Dawałem zażerać, nie pomogło. Duże sztuki, spadają z haka. 

Link to comment
Share on other sites

Rozpiór fajna ryba bo po tarle bierze praktycznie na wszystko i przez cały dzień nie to co inne ryby :D Jeśli chce się je łowić skutecznie to nie ma innej opcji niż długie przypony i malutkie haczyki nr 14-18.Tylko wtedy jest szansa,zeby je wycholować.Jeśli się chce ograniczyć brania tej ryby,trza stosować duże przynęty.Np jak największe ziarna kukurydzy.Rozpiór ma mały puszczek i trudno mu wtedy uporać się z taką przynętą.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze że na ziarno nie zlowilem jeszcze ani jednego najwięcej na białe robaki i pinki mniej na,gnojaki i castera największy mój miał 1,1 kg

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Semi napisał:

Ja ich niewiele w życiu złowiłem. W Wiśle, Narwi i Bugu mało jest tego gatunku, za to sapa się strasznie rozpleniła.

Jestem zdziwiony Tomaszu. U nas , mówią na to, Ruska ryba. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...