Skocz do zawartości

Wędkarstwo wg Grzes77


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Grzes77 napisał:

Wapnica część 2, ostatnia. Byłoby więcej, ale trochę za dużo wulgaryzmów i ciągle by musiał być dźwiek cenzury, a to by się źle oglądało :champagne-2010:

Fajnie Was oglądać chłopaki.:P

Przy okazji Grzesiu.

Jako, że film obejrzałem  do końca, usłyszałem o Twoich planach nęcenia na Wiśle.

Powodzenia i jestem ciekaw jakie efekty daje takie sukcesywne nęcenie.

Nigdy tego nie robiłem, ale jeśli masz takie ukryte, nie poddane dużej presji "miejscóweczki", to efekty mogą być zaskakujące.

W dzisiejszych czasach mało zostało już dzikich miejsc. Bo albo muszą być niedostępne ( trudny dojazd),albo z pozoru nieatrakcyjne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem coś na szybko wyszpącić, nie miałem czasu na to, więc wyszło słabo, no ale zrobić cokolwiek musiałem. Nie mam sprzętu do nagrywania głosu, więc nie miałem pola do popisu. Nominuję @cygan786, masz Adaś swój kanał, to i rapować możesz :D:champagne-2010:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie ziarna w ten sposób gotuję, czyli zagotowuję, odstawiam, jeszcze raz zagotowuję i odstawiam, jak już stwierdzę ze są ok, to przerywam proces parzenia hartując zimną wodą. Dziwię się tym co non stop gotują ziarna, wcale nie jest szybciej, a więcej pilnować trzeba.

Edytowane przez Semi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię od zawsze. Czasem jak mi się nie chce, choć to pracochłonne za bardzo nie jest, to jeszcze w termosie parzę. :D Mam jeszcze jeden sposób, ale to tylko jak na haczyk przygotowuję pęczak albo pszenicę. Najpierw płuczę dokładnie ziarno. Potem moczę w zimnej wodzie z godzinę. Następnie tak jak w filmie, ale tylko raz doprowadzam do wrzenia. Następnie dodaję zapachy. Np czosnek albo wanilię. Mieszam i przykrywam pokrywką na noc. Wcześniejsze moczenie jest po to, żeby ziarno już za bardzo nie wypiło wody. Dzięki takiej metodzie mam ziarna, które się nie kleją i super pachną. Ojciec mnie tego nauczył dawno temu. Oczywiście do nęcenia dużo lepsze są te klejące się. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaległy materiał, o którym zapomniałem, dopiero jak porządkowałem dziś telefon, to zauważyłem. Ten sposób sprawdza mi się na pizetwu, na zbiornikach zamulonych, jest jednak sporo niewciętych brań (1 na 3). Kilku kumpli się o dobrodziejstwie tego zestawu przekonało na starorzeczach :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...