Skocz do zawartości

Wędkarstwo wg Grzes77


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ArekH napisał:

O co idzie Grześ? Kogoś dupsko piecze? Już dawno tam nie zaglądałem. Dasz linka? 

Nie ma o czym pisać. Chyba ktoś chciał napisać, że tylko jednego Pana wyroby się opłacają, szkoda gadać :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes77 napisał:

Mam prośbę do @Semi i @PawelL by któryś z Was wrzucił na sig poniższą moją wypowiedź w formie cytatu:

Rozumię, że SiG promuje wyroby Pana Arkadiusza Orzeszyny, sam z nim rozmawiałem przez telefon, szanuję takich rzemieślników i jestem przekonany, że przez mój film klientów nie straci, przez to proszę o uszanowanie mojego filmu i nie pisanie bzdur, że materiały wyniosły mnie 400PLN.  To prośba do kolegi Enzo, ja z matematyki miałem dobre oceny, nawet na maturze, szanujmy się. Na materiały wydałem:

- fotel - 161,24 PLN,

- obrotnica 45,99 PLN,

- pokrywa Traper 75 PLN,

całość wyszła mnie 282,23 PLN, za przesyłki nie płaciłem bo w Ravenie kupiłem jeszcze inne produkty, przez co miałem przesyłkę gratisową, pokrywę Trapera zamówiłem w stacjonarnym miejscowym sklepie. Pozostałe rzeczy miałem już w garażu, bo lubię majsterkowanie, gdyby się uprzeć, to specjalnie dla kolegi doliczę 0,50 PLN za śrubę i niech będzie 0,10 PLN za nakrętkę, jeśli nie mam profilu, to taki kawałek będzie kosztował max 5 PLN, nadal zamykam się poniżej 290 PLN. Gdy nie mamy farby, to można kupić coś małego za kilka zeta i nadal nie przekraczamy 300 PLN, a gdzie do 400 PLN? Nie rozumię takich wpisów, no ale tak to jest, jak kogoś nie ma wśród nas, to można się mądrzyć.

Ja Ciebie rozumiem - nikt, pisząc, czy też kręcąc filmik, wkładając w to pełną otwartość i szczerość, nie godzi się z bzdurnymi zarzutami i tym samym oburza się na jakikolwiek hejt. Ale popatrz na źródło i miejsce hejtu, i pozostaw to w spokoju. Czego się spodziewałeś z SiG-u? Że Ci prześlą czerwone szelki super-maklera? ?

Zrobiłeś fajny i pomocny filmik (oglądałem), może tylko za bardzo się stresowałeś opowiadając o patencie, chociaż finalnie wszystko było jasne i przejrzyste. Ale dla mnie i tak jesteś przekozak, bo ja bym się wstydził pokazać nawet swoją fotkę z I Komunii Św. ??

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że samodziełki popadają w niełaskę. Byle pacan przelicza to w sferze zysków i strat. Żaden z dzisiejszych, domorosłych mistrzów kija i Feederarm-a, nie widzi sensu w majsterkowaniu i zrobieniu czegokolwiek samodzielnie, a szkoda. Kiedyś na to kląłem, a teraz, czasem tęsknię za kłopotami lat 70 tych i samodziełkami by jakoś łowić. 

 

29 minut temu, Linek727 napisał:

pokazać nawet swoją fotkę z I Komunii Św.

Nieeee. Oszczędź nam tego Adam. ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym temacie, by móc po jakimś czasie przypomnieć sobie co i jak robiłem w temacie zestawów dalekiego dystansu. Kręcioły Okumy równo nawijają żyłkę, której wchodzi prawie kilometr :D (zawsze uważałem, że to głupota) no ale musiałem tak zrobić, bo nie uważam stosowania grubych żyłek na podkładzie. Na szpulę weszło mi 300m żyłki głównej 0,22mm i 600 obrotów korbką żyłki 0,20mm (mam szpulę 1500m jakiejś Hikary, dostałem ją kiedyś w gratisie, teraz jest jak znalazł 600 obrotów po 103cm daje 618m), do tego około 10m strzałówki 0,28mm. Na fotach widoczne dwa węzły jeden to Albright knot (fota 1), drugi Marchewka (fota 3). Ten ostatni użyłem do przyponu strzałowego, bo raczej będzie stawiał mniejsz opór niż Albright :champagne-2010:

Jutro lub we wtorek zrobię drugi zestaw, a w środę lub piątek testy z @PawelL, któremu dziękuję za podpowiedź dotyczącą węzła Marchewka :champagne-2010:

20191102_094755.jpg

20191103_112108.jpg

20191103_111334.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...