Skocz do zawartości

Wędkarstwo wg Grzes77


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Grzes77 napisał:

Kolejny filmik, może się przydać tym, którzy szukają fajnych piórników do klasyka :champagne-2010:

Uwielbiam takie pomysły i patenty. Mogę postawić tylko:beer1:i uszanować. Nie sztuka odgapiać zakupy i się epatować naklejkami nad wodą lub w necie. Rybom to dynda starym kalafiorem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tym razem dla samego siebie zrobiłem wyliczankę czy mi się opłaca robić własne zanęty. Wychodzi na to, że tak. Nie należy brać moich wyliczeń jako wyroczni, bo mogą trochę odbiegać o faktycznych zarobków i wydatków firm. Do prywatnego łowienia będę w tym sezonie "cudował" po swojemu, na zawodach tylko mieszanki sprawdzone np. MM, Sensas, czy Sonu :champagne-2010:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki, z których będę korzystał przy wyrobie własnych zanęt. Zabawy na ten sezon będzie od groma. Mam już kilka faworytów, jednym z nich jest ten wytłok gorzelniany, kilogram w reklamówce, a w warsztacie wali "epidemią" jak cholera :champagne-2010:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77 Kolendrę widzę i taka refleksja... Ostatnio kupiłem trochę ziarenek, podprażyłem i zmieliłem. Dla mojego nosa to nie było to. Zbyt ostry, kłujący aromat i o innej nucie zapachowej niż normalnie. Może za bardzo przypiekłem ziarna, ale to też nauczka na przyszłość.

W każdym razie wchodzisz w głębokie zakamarki kulinarii. Szacun :beer1:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Linek727 napisał:

@Grzes77 Kolendrę widzę i taka refleksja... Ostatnio kupiłem trochę ziarenek, podprażyłem i zmieliłem. Dla mojego nosa to nie było to. Zbyt ostry, kłujący aromat i o innej nucie zapachowej niż normalnie. Może za bardzo przypiekłem ziarna, ale to też nauczka na przyszłość.

W każdym razie wchodzisz w głębokie zakamarki kulinarii. Szacun :beer1:

Trza próbować, inaczej się nie da. 

Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował oprócz prażenia - gotowania ziaren, np kolendry. Nikt mi nie zabroni, mam miejsce, czas się znajdzie, a może to będzie dobry pomysł jak gotowana konopia. Czas pokaże, sam jestem ciekaw niektórych moich pomysłów :D:champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pierwszy vlog. Nie bardzo było się czym chwalić (o czym pisałem podczas łowienia w swoim temacie), bo były małe ryby i dużo pustych brań, no ale taka jest rzeczywistość i takie łowienie też trzeba pokazywać. 

Z chęcią poczytam Waszych opinii, czy tego typu filmiki mają sens i co zmienić, tylko tak szczerze koledzy :champagne-2010:

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...