Skocz do zawartości

Łowiska zagraniczne a Polskie - Fakty i Mity


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości kolegi wybralem się do naszych Niemieckich sąsiadów na ryby (ich takie PZW) koszt takiej karty 100zł i 12 Euro czyli dużo taniej niż u nas w PL  ... W sumie na ich wody mam około 30minut  drogi ... Teraz przechodzę  do wyników przez 2dni przez kilka h po pracy złowiliśmy sporo karpi , może gabarytowe nie były , ale mój sygnalizator co chwilę pikał płocie , wzdręgi 30cm to nie problem , klenie , leszcze ... Kolega łowił wczesniej ładne liny a i węgorze się trafiały ... Łowiliśmy głownie na na kulki i kukurydze ... Praktycznie branie za braniem bardzo dużo spiętych ryb a i tak kolega twierdził , że to gorsze dni wcześniej 50 karpi czy 30 leszczy to nie problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, KaZuYa napisał:

A to komercja czy nie ... :P >? .

No cóż... Innej wody nie mamy, ale kto wie, może kiedyś się uda mieć jeziora, a powiedz mi jakiej wielkości był akwen, jak duża presja wędkarska? Co zrobiliście z rybami i jaki był regulamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi wybralem się do naszych Niemieckich sąsiadów na ryby (ich takie PZW) koszt takiej karty 100zł i 12 Euro czyli dużo taniej niż u nas w PL  ... W sumie na ich wody mam około 30minut  drogi ... Teraz przechodzę  do wyników przez 2dni przez kilka h po pracy złowiliśmy sporo karpi , może gabarytowe nie były , ale mój sygnalizator co chwilę pikał płocie , wzdręgi 30cm to nie problem , klenie , leszcze ... Kolega łowił wczesniej ładne liny a i węgorze się trafiały ... Łowiliśmy głownie na na kulki i kukurydze ... Praktycznie branie za braniem bardzo dużo spiętych ryb a i tak kolega twierdził , że to gorsze dni wcześniej 50 karpi czy 30 leszczy to nie problem ...

Hubert tylko trzeba dodać, że jest opłata na region Brandenburgi. I jest to opłata dla Nas nieszkakacucj przy granicy z tego co wiem. Ale mimo jednego landu to wody tam dużo no i jak sam piszesz ryb jest pod dostatkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwen nie duży myśle , że z 3,4 h ... Wędkarzy praktycznie nie widać 1 ekipa siedziała 1 rybę złowiła i zabrali prawie nam oczy wybijali i co chwilę przerzucali ,,, Ja tam Regulaminu nie znam kolega bardziej ... wiem , ze karp 35cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

3ha to trudno porównać tak ogólnie do cytowanego często Zalewu Zegrzyńskiego i tego jak tam bardzo jest źle i niedobrze przez... No właśnie, każdy jak w polityce szuka winnego :P

Wracając do tematu, kiedyś czytałem, że w Niemczech w większości landów musisz wszystkie ryby złowione zabierać, bo to nie etyczne i drugim warunkiem była pałka do ogłuszania ryby, czyli dość słuszne podejście z etycznego punktu widzenia :champagne-2010:

Dlatego zapytałem o regulamin :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że nie raz oglądałem naszych rodaków z Francji , Niemiec czy Anglii i byłem pod wielkim wrażeniem tylko  rzeczywistość jest trochę inna,,, Oczywiście nic im nie ujmując  ....Ja też po tak krótkim okresie nie mogę za Wiele stwierdzić.... I jakiejś medalowej ryby nie złowiłem , ale naprawdę się nie nudziłem ...

Edytowane przez KaZuYa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...