Skocz do zawartości

Zanęta vs pellet - plus i minusy


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ooooo wyrwał się ziomuś przed szereg. ;) Poproszę gotowy przepis na to pytanie. :P Dziś czysta mieszanka pelletów+ rozrobiona melasa otworzyła mi wodę. Tydzień temu, to samo miejsce i sprzęt, identyczne przynęty, zadziałała jedynie mieszanka 50/50.( Z dwóch zanęt, tylko jedna działała)  To pytanie za 100 zł. Emilu. Teraz już nad komercję nie jadę z jedną mieszanką. Na rzekę inaczej. Tam bym zbankrutował. Inne ilości po prostu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź na to pytanie!
Trzeba najpierw jednak odpowiedzieć sobie na inne. Jaka rolę pełni zanęta, a jaką pelet?
Po odpowiedzi na powyższe można będzie odpowiedzieć na pytanie główne.
W skrócie zanęta ma za zadanie wabić, a pellet dodatkowo utrzymać ryby w łowisku. Sama zanęta nie jest w stanie ich na długo przytrzymać i w wodzie robi się straszny Sajgon. Pellet nie tworzy takich obłoków w wodzie dzięki czemu ryby mogą łatwiej i szybciej odnaleźć przynętę. Oczywiście należy uwzględnić porę roku, temperaturę, gatunek i wielkość poławianych ryb oraz samą metodę połowu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis mądrze odpisał. Tylko Ja nie dodałem że teraz moja zanęta, to też 50/50. Miała czym wabić i smużyć. a jednak czysty pellet był konkurencją nie do pokonania. Skład 50/50 to zacny towar. MMM + Ringers+ Hod Krill FB. Tydzień wcześniej wymiatał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje mi nic jak zamówić jakieś pellety.

Tylko się nie śpiesz. Jest wiele tego na rynku i musisz wiedzieć czego oczekujesz. Każdy jest inny i do czego innnego służy poza jednym wspólnym mianownikiem, że niby do łowienia ryb.
Arek dał Ci nr1 czyli Coppensa i Aler Aqua. Reszta to albo pseudo pellety albo firmowe mieszkanki których szkoda sypać byle gdzie. Podaj czego oczekujesz to coś znajdziemy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powyżej już wszystko praktycznie nspisali. Ja od siebie mogę dodać:

Pellet - łatwość przygotowania, jednak trzeba go "zrozumieć" i nauczyć rozpoznawać optymalną konsystencję, wymaga domaczania.

Mix łatwy do przygotowania, łatwy do użytkowania i nie trzeba domaczać, prostota i skuteczność.

Zanęta bez pelletów - nie stosuję bo uważam, że nie ma sensu  (może jestem w błędzie, lecz na tą chwilę tak uważam.

Jeszcze tak podzielę ode mnie. Same pellety stosuję przeważnie a komercji, natomiast mix 50/50 na PZW, jednak robię odstępstwa B|

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzes77 napisał:

Koledzy powyżej już wszystko praktycznie nspisali. Ja od siebie mogę dodać:

Pellet - łatwość przygotowania, jednak trzeba go "zrozumieć" i nauczyć rozpoznawać optymalną konsystencję, wymaga domaczania.

Mix łatwy do przygotowania, łatwy do użytkowania i nie trzeba domaczać, prostota i skuteczność.

Zanęta bez pelletów - nie stosuję bo uważam, że nie ma sensu  (może jestem w błędzie, lecz na tą chwilę tak uważam.

Jeszcze tak podzielę ode mnie. Same pellety stosuję przeważnie a komercji, natomiast mix 50/50 na PZW, jednak robię odstępstwa B|

Czuć łowcę z doświadczeniem, wychowanego na trudnej otwartej wodzie. 

Nie zgodzę się tylko co do czystej zanęty(bez pelletów). Dla mnie ma sens, na wodzie wczesnowiosennej i późno jesiennej.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Czuć łowcę z doświadczeniem, wychowanego na trudnej otwartej wodzie. 

Nie zgodzę się tylko co do czystej zanęty(bez pelletów). Dla mnie ma sens, na wodzie wczesnowiosennej i późno jesiennej.  

Nie sprawdzałem samej zanęty i dlatego tak uważam. Mogę jak już napisałem się mylić. Ja samej zanęty nie używam z obawy na "betonowanie" dlatego jestem dupka nie doświadczony :champagne-2010:

Jest jeszcze ten szczegół, że skoro sprawdzają mi się mixy i pellety to nie chcę już zbytnio kombinować a wodę wczesnowiosenną i późnojesienną obławiam klasycznym koszyczkiem, nie jest jednak nigdzie powiedziane, że w przyszłym sezonie się to nie zmieni B|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...