Skocz do zawartości

Zanęta vs pellet - plus i minusy


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko taki wtręt Grześ. Odnosiło się to Method. Ja tez nie jestem w tym temacie fachmanem. 2 sezon ciut poważniej traktuję ten styl. To Moje, takie wczesne spostrzeżenia. Oczywiście że mogę być w błędzie. :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator

Myślę, że w dzisiejszych czasach nawet najstarsze "wędkarskie dinusie" miały styczność z pelletami. Co innego kupić i je mieć, a co innego odpowiednio dobrać i podać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w dzisiejszych czasach nawet najstarsze "wędkarskie dinusie" miały styczność z pelletami. Co innego kupić i je mieć, a co innego odpowiednio dobrać i podać
A w czym masz problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, elvis napisał:

A w czym masz problem? emoji41.png

Ja nie mam, za dużo testów w tamtym roku przeprowadziłem. To takie podsumowanie z mojej strony było. Sam na łowisku wielokrotnie podpowiadałem co i jak, choć czuje się nie godzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę teraz z perspektywy czasu napisać. Po spróbowaniu nęcenia pelletami, w tym roku stawiam przede wszystkim na nie. Zanęty będą w mniejszości. Przekonało mnie m.in. to, że pellet dłużej zalega na dnie i trzyma rybę w łowisku. Do tego tylko chcę wypróbować różnej maści zalewajki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To takie podsumowanie z mojej strony było


No to konkretnie streściłeś podsumowanie.
A coś więcej?

Jeśli idzie o mnie to mam spore zapasy. Nowych nie zamierzam kupować, no może scretinga do testów. Zanęt też mam jeszcze trochę. Idę w klasykę i uniwersalność. MMM i pellety gąbki jak to Maciej mawiał. Ewentualnie jakieś smakowe jako dodatek.
W zależności od łowiska będę używał mixu 50/50 lub samego pelletu. Sama zanęta we wczesnych porach roku na zimną wodę tak by tworzyła chmurę zapachową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu, raczej zostanę przy zanęcie z 30% dodatkiem pelletu, no może do 40% 

Jakoś tak szybko sie poddałem, i przestałem stosować sam pellet.

Stosuje w różnych kombinacjach, i jakoś dobrze mi z tym.

Bede śledził poczynania łowców, i moze dam sie przekonać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, elvis napisał:

W zależności od łowiska będę używał mixu 50/50 lub samego pelletu. Sama zanęta we wczesnych porach roku na zimną wodę tak by tworzyła chmurę zapachową.

Wędkujemy podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, elvis napisał:


 

 


No to konkretnie streściłeś podsumowanie. emoji17.png
A coś więcej?

Jeśli idzie o mnie to mam spore zapasy. Nowych nie zamierzam kupować, no może scretinga do testów. Zanęt też mam jeszcze trochę. Idę w klasykę i uniwersalność. MMM i pellety gąbki jak to Maciej mawiał. Ewentualnie jakieś smakowe jako dodatek.
W zależności od łowiska będę używał mixu 50/50 lub samego pelletu. Sama zanęta we wczesnych porach roku na zimną wodę tak by tworzyła chmurę zapachową.

 

Scretingiem łowić będziesz, a nie testować :P

Daniel za dużo wiem, palić mostów nie mam zamiaru jak inni, wezmę do grobu najwyżej, show musi trwać, bo ludzie chcą nowości:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...