Skocz do zawartości

Koszyk do metody


Chaotic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już temat był wałkowany to proszę dać mi po łapach.

Otóż w końcu pozrywałem w zaczepach żelazne zapasy drennanów (nareszcie) ostały mi się ostatnie 3 podajniki i w końcu jestem gotów na zmianę systemu :) Ogólnie drennan nie sprawiał mi kłopotu , może poza ciut za ciasno siedzącym w koszyku łącznikiem (papier ścierny załatwiał sprawę) i foremką, która na starcie poznawania się z metodą trochę frustrowała. Prawdzie trzeba oddać, że to porządny produkt do tego pozwala zaoszczędzić odrobinę na zastępczych podróbach podajników - zwłaszcza w zaczepowych lokacjach, a ja takie uwielbiam. Dość jednak o drennanie, używałem odkąd pojawił się w Polsce i teraz chcę spróbować czegoś nowego.

Mam za sobą wstępne rozpoznanie w produktach dostępnych na rynku i zależy mi na poradach bazujących na Waszej experiencji z konkretnymi typami podajników.

Moje podstawowe wymagania:

- ładowność nie mniejsza niż drennan L

- powierzchnia podstawy nie mniejsza niż drennan L 

- foremka przyjaźniejsza niż drennan 

 

Wymagania opcjonalne:

- system szybkiej wymiany

- dostępne wersje z amortyzatorem

 

Na tą chwilę najlepsze wydają mi się prestony dura banjo, zaraz za nimi hybrydy guru. W pierwszych, czytałem, że lubią się zsuwać gumki blokujące i podajniki zostawać w wodzie, w drugich z kolei pękać rurki. Na 3ciej pozycji mam prestony XL i tu nie przemawia do mnie rozwiązanie montażu amortyzatora. Ciekawią mnie również podajniki behra i patent kolegi Grzesia.

 

Może macie coś lepszego ?

 

Dodatkowe pytanie - jak Wam się sprawdza używanie zdekompletowanych foremek z koszykami, np formy prestona z koszami drennana (drennan-guru pomijam)

Extra prośba - czy koszyki behra w miarę pasuja do formy prestona xl ? chętnie zobaczył bym fotkę - jeśli ktoś posiada takowe i może cyknąć. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już temat był wałkowany to proszę dać mi po łapach.

Otóż w końcu pozrywałem w zaczepach żelazne zapasy drennanów (nareszcie) ostały mi się ostatnie 3 podajniki i w końcu jestem gotów na zmianę systemu  Ogólnie drennan nie sprawiał mi kłopotu , może poza ciut za ciasno siedzącym w koszyku łącznikiem (papier ścierny załatwiał sprawę) i foremką, która na starcie poznawania się z metodą trochę frustrowała. Prawdzie trzeba oddać, że to porządny produkt do tego pozwala zaoszczędzić odrobinę na zastępczych podróbach podajników - zwłaszcza w zaczepowych lokacjach, a ja takie uwielbiam. Dość jednak o drennanie, używałem odkąd pojawił się w Polsce i teraz chcę spróbować czegoś nowego.

Mam za sobą wstępne rozpoznanie w produktach dostępnych na rynku i zależy mi na poradach bazujących na Waszej experiencji z konkretnymi typami podajników.

Moje podstawowe wymagania:

- ładowność nie mniejsza niż drennan L

- powierzchnia podstawy nie mniejsza niż drennan L 

- foremka przyjaźniejsza niż drennan 

 

Wymagania opcjonalne:

- system szybkiej wymiany

- dostępne wersje z amortyzatorem

 

Na tą chwilę najlepsze wydają mi się prestony dura banjo, zaraz za nimi hybrydy guru. W pierwszych, czytałem, że lubią się zsuwać gumki blokujące i podajniki zostawać w wodzie, w drugich z kolei pękać rurki. Na 3ciej pozycji mam prestony XL i tu nie przemawia do mnie rozwiązanie montażu amortyzatora. Ciekawią mnie również podajniki behra i patent kolegi Grzesia.

 

Może macie coś lepszego ?

 

Dodatkowe pytanie - jak Wam się sprawdza używanie zdekompletowanych foremek z koszykami, np formy prestona z koszami drennana (drennan-guru pomijam)

Extra prośba - czy koszyki behra w miarę pasuja do formy prestona xl ? chętnie zobaczył bym fotkę - jeśli ktoś posiada takowe i może cyknąć. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Fajny temat i problem również ciekawy. Jeśli chodzi o Twoje spostrzeżenia to zgadzam się z nimi w 100%.

Mam lub miałem większość dostępnych podajników.

I tak jak już wspomniałeś najbardziej odpowiednie będą Dura Banjo Preston-a. Hybrydy Guru zabierają mnie towaru i faktycznie zdarza się, że złamie się rurka. Mają jednak mocniejsze amortyzatory, a od jakiegoś czasu dostępne są w dwóch wersjach: mocniejszej i słabszej i dłuższej oraz krótszej. Z tym że są dość drogie. Nowe wersje mają już łącznik do szybkiej wymiany przyponów.

Co do Dura Banjo to osobiście ich nie testowałem za długo bo miałem do dyspozycji tylko dwie gramatury które mi nie pasowały. Dopiero dzisiaj nabyłem ten właściwy, ale czekam bo lada dzień mają przyjść do sklepu te "zwykłe" podajniki, ale w nowej wersji z systemem ics do szybkiej wymiany podajnika.

Jeśli zaś idzie o Behr-a to ostatnio ich właśnie mocno eksploatuje i jeszcze nie wiem co o nich myśleć. Mam z nimi problem lub to był problem złej zanęty bo potrafiły mi się rozpaść po uderzeniu o wodę. Było bardzo ciepło i zanęta szybko wysychała stąd być może te problemy.

Będę je jeszcze sprawdzał, bo Grzegorz mówi że są ok i nie miał z nimi problemu. Tak więc to mogło być moją zasługą.

Czy pasują do XL Preston-a ? Nie mam jak sprawdzić, bo XL nie mam. Ale oryginalne foremki też mają małą wadę bo nie pozwalają na jednorazowe załadowanie większej ilości zanęty. Jest próg w foremce który nie pozwala na mocniejsze ubicie podajnika. Muszę nad tym popracować.

Jest jeszcze jedna firma która zasługuje na uwagę. Jest to Korum. Tylko te nie posiadają ani systemu szybkiej wymiany ani też amortyzatora. Mają jednak solidną konstrukcję i foremkę z przyciskiem oraz sporą powierzchnię.

Na moje trudne łowisko na którym zrywam sporo podajników używam zwykłych bazardowych chińskich wersji, które po małych modyfikacjach dają radę. Najczęściej przecinam od spodu foremkę by łatwiej wyjmować ubity koszyczek.

Ps. Jak nie zapomnę to sprawdzę ile towaru wchodzi do poszczególnych podajników. Tylko oczywiście do tych które posiadam. Z tym, że chyba zostawiłem Guru w domu jak się dzisiaj w nocy pakowałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew Elvis. W behr'ach zauważyłem jeszcze jeden mankament, mianowicie stosunkowo "śliski" spód. Jest to tylko matowiony plastik pozbawiony jakichkolwiek wypustków czy perforacji. Przy teście przylegania na dywanie poddawały się szybciej od drennanów. Nie zmienia to faktu, ze te podajniki mają rewelacyjny stosunek ceny do jakości i jeśli podejdą do foremki xl prestona flat to chyba w nie wejdę. 

Edytowane przez Chaotic
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Behrów to lada dzień zapodam moją optymalną i powtarzalną metodę na przygotowania zanęty, wtedy nic nie betonuje, wszystko działa na głębokości 2,5m i jak zostanie, to nawet można po 2 tygodniach używać. Behry są fajne i nie drogie, dla mnie 2 miejsce to Preston. Filmik wrzucę niebawem bo mix sprawdza się przy wszystkich podajnikach :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja ostatnio zakochałem się w tym koszyczku. I tak dla przykładu kosztuje on w Drapiezńiku 12zł, a u Gozdawy 6zł z groszami bodajże :P
are.jpg.281596afe5bd2f9543affb8dcff0d63c.jpg


Jeśli chodzi o foremkę to moja ulubiona to Matrix gumowa, pasuję niemal do wszystkich podajników o kształcie jaja... Choć, w 90% lepie pellet czy zanętę ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Extra prośba - czy koszyki behra w miarę pasuja do formy prestona xl ? chętnie zobaczył bym fotkę - jeśli ktoś posiada takowe i może cyknąć"

Teoretycznie pasuje, ale praktycznie nie sprawdziłem tzn z zanętą. Powiem Ci, że raczej bym tak nie chciał łowić, no ale na upartego można, bo koszyk do formy wchodzi :champagne-2010:

 

20170627_130143.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem drennany ale ta foremka mnie wk...,zostałem przy prestonie i korum super koszyki,lada moment przyjda do mnie prosto z UK koszyki Prstona ICS do metody,nie mogę sie doczekać wszystko dzięki dobrym relacjom  koleżenskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...