Skocz do zawartości

Dziwne przynęty


Rafał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przekonuję się do kaczki, z opini wyczytanych w necie ludzie chwalą nietoperza. Moim zdaniem tutaj nie gra roli czy to będzie kaczka, nietoperz czy cokolwiek innego. Chodzi tutaj o robienie hałasu na powierzchni wody, który będzie bodźcem do ataku dla drapieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mav3rick napisał:

Powoli przekonuję się do kaczki, z opini wyczytanych w necie ludzie chwalą nietoperza. Moim zdaniem tutaj nie gra roli czy to będzie kaczka, nietoperz czy cokolwiek innego. Chodzi tutaj o robienie hałasu na powierzchni wody, który będzie bodźcem do ataku dla drapieżnika.

No właśnie też czytałem opinie na necie i zazwyczaj pozytywne , może się przekonam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na bieżąco wchodzę w posiadanie praktycznie wszystkich nowości, które pojawiają się na rynku. Oczywiście zarówno szczur jak i kaczka także znalazły się w moich pudełkach. Na obie te przynęty mam rezultaty. Jednak nasze polskie społeczeństwo w dalszym ciągu według mnie jest zbyt zbytnio zacofane. W związku pojawieniem się nowego produktu na rynku zawsze równolegle z tym idzie marketing. Ludzie niezorientowani od razu walą hejt zanim jeszcze w ogóle przynęty trafiają na sklepy, lub po jednej bezowocnej wyprawie wylewają płacz: jak to możliwe, przynęta za 60zł i ryby nie złowiła? co za guaano... A prawda jest taka, że są to przynęty specyficzne i dedykowane na specjalne warunki. Żeby mieć wyniki na takie przynęty trzeba ich używać z głową. Kaczka - zwykły powierzchniowiec, robi rezultaty wiosną i latem, gdy szczupaki stoją na płytkich wodach - teraz według mnie sięganie po nią mija się z celem bo ryby praktycznie nie stoją już na tak płytkiej wodzie, a jak stoją to jakie gluty. Z kolei szczur, podobnie jak kaczka - na płytką wodę dwa-trzy metry max. Jeśli ktoś miałbym odkładać na taką przynętę załóżmy tydzień czy dwa to lepiej sobie odpuścić, w tej cenie można mieć 3 przynęty pokroju Salmo Spittin Rover, które kosztują ~20zł, a kaczka 60zł. Fajne przynęty jako ciekawostki, są skuteczne w określonych warunkach, ale przełomowych wyników bym nie oczekiwał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te przynęty, zarówno Pike jak i Trout. Też na nie połowiłem, są spoko. Ale cena cena cena... 60-70zł za przynętę... niby jest system line thru, niby super naturalna praca i fajne kolory (zwlaszcza nowe 4d). Szczupaka średnio obchodzi że nowa wersja 4D ma lepsze kolory, lepiej odwzrowaną łuskę itd, więc jest to kuszenie wędkarzy, a raczej ich portfeli :D Dla szczupaka 3D i 4D to jest jedna i ta sama przynęta, on nie widzi różnicy. Rattle Trout to jedna z przynęt na którą mam słabsze wyniki, a jeśli już to raczej różnicy doszukiwałbym się w wielkości (większa przynęta daje większą szansę na dużą rybe). Dla mnie hybrid piki to już przerost formy nad treścią i nie mam ich w pudełkach, jest jeden hard eel, ale tylko dlatego że go po prostu dostałem - skuteczność szału nie robi, na gumę za 15zł mam lepsze rezultaty. Generalnie fajne zabawki, kolorowe i nowoczesne i ładne, ale czy ryby na to zwracają uwagę? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak. To fajne i skuteczne przynęty. Cena przystępna bo jakieś 8zł za sztukę - to nie jest majątek jak na obecne czasy. Sporo nimi połowiłem, jeszcze mam zapas przynęt ze starej serii. Generalnie na rynku jest sporo fajnych przynęt, które nie kosztują majątku i łowią. Są też drogie które także są skuteczne - np. Westiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...