Skocz do zawartości

pinka


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Najlepsza wg mnie jest czerwona, choć nie zawsze daje radę. Przede wszystkim trzeba ją umyć, wyczyścić, wg mnie nie zabijać a potem zdipować odpowiednio. Fajnie jest ją np wsadzić do zanęty dzień wcześniej na baziej jaką będziemy łowili aby przeszła już tym zapachem, a tuż przed łowieniem dopalić ekstra.. Gdy nie myję pinki wydaje mi się, że brań mam jakby mniej, nie lubię jej zapachu azotu jak się spoci i ryby raczej też nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
53 minuty temu, Splot napisał:

Ale i tak wydaje mi się że ważne jest też czy do nęcenia dajemy żywą czy martwą.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie.. Moim zdaniem do nęcenia chyba zawsze powinna być martwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ładnie zalega na dnie, nie rozchodzi się. Ostatnio korzystam z zasłyszanego pomysłu. Pinka zalana melasą (albo innym zalewajkiem) i do zamrożenia. Jest wtedy twarda i nie traci koloru.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję litr pinki i rozsypuję na 2 lub 3 porcje a następnie do każdej porcji wsypuję "szczyptę" dobrej zanęty, przewidzianej na taki gatunek ryby, jaki planuję łowić. 

Jeśli łowię feederem z koszyczkami dedykowanymi pod robaki to pinki już nie obrabiam, jeżeli planuję łowić zwykłymi koszykami lub na spławiki, to pinkę mrożę. Rolowanie na sicie jakoś mi nie idzie (nie lubię bo jestem mało delikatny) i od momentu gdy zacząłem posypywać robaki dobrą zanętą to zrezygnowałem z ich parzenia (co wcześniej robiłem nagminnie).

Dlatego mając lodówkę w warsztacie mam pole do popisu i zawsze sporo robactwa (2-3 litry) w różnych opcjach, mrożone i żywe do wyboru i koloru, chociaż ostatnio najczęściej używam czerwone. 

Jeśli chodzi o płukanie robactwa to nigdy tego nie robiłem (nie licząc wrzątku B|) i kiedyś muszę spróbować :champagne-2010:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...