Skocz do zawartości

Pękające mikrokulki i dumble


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Często stykałem się z sytuacją, że nawiercone kulki i dumble wielkości 8, a nawet 10 mm pękały podczas prób przepchnięcia przez otworek włosa z push-stopem. Miałem markowe przynęty, natomiast gotowce przypony -  niekoniecznie. :D  Próba rozwiercania wiertełkiem o większej średnicy zabierała czas, a często / trzęsące się już niestety łapska :$/ powodowała i tak rozwalenie przynęty. Gdy się gruntownie przyjrzałem takim przyponom to zauważyłem, że pękanie może powodować pętelka mocująca push-stop, zbyt blisko zawiązana . Spróbowałem obciąć nożyczkami dosłownie niecały mm ps w jego najszersze krawędzi i eureka - problem przestał istnieć. A na właściwości mocowania przynęty nie ma to żadnego wpływu. Wystarczy, że podczas przepychania pętelka ta jest "za"  a nie "pod" pushs.

Może komuś się przyda ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszesz. Ja robię sam przypony i staram się zostawiać te pętelki większe, ale i to nie zawsze pomaga. Nowe wypusty Pelletów, szczególnie 8mm mają wybitnie małe otworki ostatnio.  Dla tego częściej teraz stosuję przypony z gumką. Co prawda nie są uniwersalne(kulki lepiej przewiercić) ale Do peletów i Dumbli, niezastąpione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja generalnie idę na łatwiznę w takich przypadkach. Twarde dumble to gumka bez nawiercania, miękkie lub średnio miękkie wbijam bagnet bez nawiercenia. Jeśli coś spada zbyt szybko lub robi się miękkie eliminuje i nie łowię dalej, szkoda mi czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie szczególny tutaj przypadek to pellet z nawierconymi dziurkami.

Mi, np. często rozwalały się tak 8mm pellety sonu o smaku kiełbaski. Ale poprzycinałem na gotowcach push stopy i mam spokój.:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...