Jump to content

Pękające mikrokulki i dumble


Jurek
 Share

Recommended Posts

Hej,

Często stykałem się z sytuacją, że nawiercone kulki i dumble wielkości 8, a nawet 10 mm pękały podczas prób przepchnięcia przez otworek włosa z push-stopem. Miałem markowe przynęty, natomiast gotowce przypony -  niekoniecznie. :D  Próba rozwiercania wiertełkiem o większej średnicy zabierała czas, a często / trzęsące się już niestety łapska :$/ powodowała i tak rozwalenie przynęty. Gdy się gruntownie przyjrzałem takim przyponom to zauważyłem, że pękanie może powodować pętelka mocująca push-stop, zbyt blisko zawiązana . Spróbowałem obciąć nożyczkami dosłownie niecały mm ps w jego najszersze krawędzi i eureka - problem przestał istnieć. A na właściwości mocowania przynęty nie ma to żadnego wpływu. Wystarczy, że podczas przepychania pętelka ta jest "za"  a nie "pod" pushs.

Może komuś się przyda ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To prawda co piszesz. Ja robię sam przypony i staram się zostawiać te pętelki większe, ale i to nie zawsze pomaga. Nowe wypusty Pelletów, szczególnie 8mm mają wybitnie małe otworki ostatnio.  Dla tego częściej teraz stosuję przypony z gumką. Co prawda nie są uniwersalne(kulki lepiej przewiercić) ale Do peletów i Dumbli, niezastąpione. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ja generalnie idę na łatwiznę w takich przypadkach. Twarde dumble to gumka bez nawiercania, miękkie lub średnio miękkie wbijam bagnet bez nawiercenia. Jeśli coś spada zbyt szybko lub robi się miękkie eliminuje i nie łowię dalej, szkoda mi czasu ?

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie szczególny tutaj przypadek to pellet z nawierconymi dziurkami.

Mi, np. często rozwalały się tak 8mm pellety sonu o smaku kiełbaski. Ale poprzycinałem na gotowcach push stopy i mam spokój.:D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...