Skocz do zawartości

Krótko i na Temat - pytanie: odpowiedź


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie usiąść na jeziorze 24ha przy wietrze ok 20km/h? Chodzi oczywiście o stronę. Jeśli wiatr jest zachodni to w części bez fali, gdzie powinna być cieplejsze woda czy przy tych temperaturach nie ma to znaczenia. A może w południowej w połowie wody, która może nieść jakieś smakołyki.
Głębokość z każdej strony podobna. Bez wypłyceń. Bez naturalnej osłony przed wiatrem, co skutkuje częstą i dużą falą. Średnia głębokość ok 7m. Najgłębsze miejsce 9m.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Splot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach ma to właśnie duże znaczenie. Szukac miejsc gdzie woda jest najcieplejsza.Bezwietrznych i możliwie jak najpłytszych w tym zbiorniku ,ewentualnie  najpłytszych gdzie  fale  nanoszą rybom pokarm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
28 minut temu, Sołtys stan napisał:

Przy tych temperaturach ma to właśnie duże znaczenie. Szukac miejsc gdzie woda jest najcieplejsza.Bezwietrznych i możliwie jak najpłytszych w tym zbiorniku ,ewentualnie  najpłytszych gdzie  fale  nanoszą rybom pokarm.

Nie dokonca się zgodzę, choć wiele kolega Sołtys ma racji. Bardzo często łowię gdy inni nos nie wynurzają z domu, właśnie podczas dużego wiatru. Zauważyłem że aktywność ryb jest wtedy bardzo duża, z tym że ja mam swoje miejscówki statyczne i tylko ich się trzymam. Ryby są bardzo aktywne podczas sztormu i napływają falami, co często czasami daje np prze godzinę brania non stop potem przerwa. Wydaje mi się, że ryba migruje i szuka jedzenia jakby częściej, agresywniej. Najlepsze jest solidne Brolly tak ustawić aby nas ochroniło przed wiatrem i deszczem, bo inaczej szybko można się zniechęcić do łowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu, tylko czy stosujesz tą zasadę w zimowe dni? Bo gdy ciepła woda to wiatr w twarz daje ryby. Tylko co jeśli woda ma +2.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splot I tu zawsze mam problem- Wiatr w twarz jeśli łowisz nie opodal brzegu, lub nie szeroki kanał.

A jesli łowisz po przeciwnym brzegu a odległość jest dość znaczna przekraczająca środek zbiornika? zastanawiałeś się kiedyś.

Ja uważam że w taki przypadku powinien być wiatr w plecy??

Dlatego też nigdy się w tej kwestii nie wypowiadam- ale myślę że nadszedł czas by nad tym zagadnieniem się pochylić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, Splot napisał:

Grendziu, tylko czy stosujesz tą zasadę w zimowe dni? Bo gdy ciepła woda to wiatr w twarz daje ryby. Tylko co jeśli woda ma +2.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Najlepsze wyniki mam marzec/ kwiecień. Startuje tuż po lodach jak mam ochotę. Nigdy termometru nie stosowałem ? zakladam,że od 4/6 już łowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

@MrProper najlepsze wyniki miałem w twarz po ukosie od zachodu przeważnie ?

Ja rozumie, ale jakie odległości czy zestawy lądowały bliżej brzegu na którym siedziałeś, czy bliże, przeciwległego :P 

Mowa tu o nie wielkich zbiornikach - nie kilkunastu hektarowych, że wyprawa motorówką to już pełna logistyka :P 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, MrProper napisał:

Ja rozumie, ale jakie odległości czy zestawy lądowały bliżej brzegu na którym siedziałeś, czy bliże, przeciwległego :P 

Mowa tu o nie wielkich zbiornikach - nie kilkunastu hektarowych, że wyprawa motorówką to już pełna logistyka :P 

Nie łowię na popierdulkach, brzeg mam 400/500 m po drugiej stronie. Ryby łowię na takich akwenach bardzo daleko i głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

Nie łowię na popierdulkach, brzeg mam 400/500 m po drugiej stronie. Ryby łowię na takich akwenach bardzo daleko i głęboko.

A to inksza inkszość :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...