Skocz do zawartości

Krótko i na Temat - pytanie: odpowiedź


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Patrząc na prognozę pogody, i biorąc pod uwagę fakt że w poniedziałek było na minusie ok - 4 wczoraj już mały plus

 

Jakie łowisko byście wybrali- kanał o głębokości 2 metrów, czy staw z wyplyceniem w tym wczesno wiosennym okresie (mowa tu o sobocie)  w pogoni za płocią? 

Screenshot_20180321-054111.png.67c9518777bb9cd753a6aba85351a40b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, MrProper napisał:

Patrząc na prognozę pogody, i biorąc pod uwagę fakt że w poniedziałek było na minusie ok - 4 wczoraj już mały plus

 

Jakie łowisko byście wybrali- kanał o głębokości 2 metrów, czy staw z wyplyceniem w tym wczesno wiosennym okresie (mowa tu o sobocie)  w pogoni za płocią? 

Screenshot_20180321-054111.png.67c9518777bb9cd753a6aba85351a40b.png

Ebro?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a daleko ten staw od kanału? Bo o tej porze roku po zejściu lodu to loteria i trzeba szukać ryb i nie ma reguły żeby już na płytszą wodę się pchały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Semi napisał:

Mariusz, a daleko ten staw od kanału? Bo o tej porze roku po zejściu lodu to loteria i trzeba szukać ryb i nie ma reguły żeby już na płytszą wodę się pchały.

Tomku właśnie o to chodzi drugi koniec miasta ? ale nie opodal kanału mam inny staw który się łączy z tym kanalem, z tym że tam jeszcze nie lowilem, a chyba polecę z kumplem i nie wiem jak on się zaopatruje na ewentualną zmianę miejscówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrProper napisał:

Patrząc na prognozę pogody, i biorąc pod uwagę fakt że w poniedziałek było na minusie ok - 4 wczoraj już mały plus

 

Jakie łowisko byście wybrali- kanał o głębokości 2 metrów, czy staw z wyplyceniem w tym wczesno wiosennym okresie (mowa tu o sobocie)  w pogoni za płocią? 

Screenshot_20180321-054111.png.67c9518777bb9cd753a6aba85351a40b.png

Podbijam pytanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym kanał.

Wydaje mi się, że rybka tam będzie troszkę bardziej aktywna.

Nie wiem jak jest tam duży uciąg, ale płynąca woda powinna skłaniać rybki do jedzenia.

Zawsze to trochę większe wydatkowanie energii, a więc i trochę bardziej chce się jeść.

Poza tym o ile woda w nim nie stoi, to dzieje się więcej. Zestaw płynie, szuka aktywnie ryb.

No i człowiek się pogimnastykuje częściej przerzucając zestaw. O ile wybierzesz bata/ tyczkę.

Bo w sumie to nie wiem czy wybierasz spławik, czy też pikerka i łowienie na grunt.

Taka "gdybologia" - zgadywanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku właśnie o to chodzi drugi koniec miasta ale nie opodal kanału mam inny staw który się łączy z tym kanalem, z tym że tam jeszcze nie lowilem, a chyba polecę z kumplem i nie wiem jak on się zaopatruje na ewentualną zmianę miejscówki 
Ja bym się skłaniał ku tej drugiej propozycji, a mianowicie kanał z jego bocznym stawem.
Jeśli nie ma dużych wahań poziomu wody to kanał jest dość bezpiecznym rozwiązaniem. Wody stojące mogą być w tym momencie jeszcze nie pewne. Świetne może być właśnie to boczne łowisko i to tu bym się skupiał, a kanał macał przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tench_fan napisał:

Osobiście wybrałbym kanał.

Wydaje mi się, że rybka tam będzie troszkę bardziej aktywna.

Nie wiem jak jest tam duży uciąg, ale płynąca woda powinna skłaniać rybki do jedzenia.

Zawsze to trochę większe wydatkowanie energii, a więc i trochę bardziej chce się jeść.

Poza tym o ile woda w nim nie stoi, to dzieje się więcej. Zestaw płynie, szuka aktywnie ryb.

No i człowiek się pogimnastykuje częściej przerzucając zestaw. O ile wybierzesz bata/ tyczkę.

Bo w sumie to nie wiem czy wybierasz spławik, czy też pikerka i łowienie na grunt.

Taka "gdybologia" - zgadywanie ;)

Radku, woda ma minimalny uciag, a metoda która będę łowił to spławik, jak sie nic nie będzie działo zarzucę jeszcze pikera z metodą.

Sam chyba bardziej tez bym sie skłaniał ku kanałowi, gdyż ta woda za szybko sie nie ociepli, brak słońca w najbliższych dniach, co sprawi ze proces ten będzie przebiegał powolnie.

A jak wiemy gdy zimno woda siedzi głębiej, tam te różnice temperatur są znikome.

Inna sytuacja by była ze przez kolejne dni słońce mocno będzie nagrzewać powierzchniowe warstwy wód, wtedy tez i ryba moze szukać miejsc do wygrzania  

 

2 minuty temu, elvis napisał:

Ja bym się skłaniał ku tej drugiej propozycji, a mianowicie kanał z jego bocznym stawem.
Jeśli nie ma dużych wahań poziomu wody to kanał jest dość bezpiecznym rozwiązaniem. Wody stojące mogą być w tym momencie jeszcze nie pewne. Świetne może być właśnie to boczne łowisko i to tu bym się skupiał, a kanał macał przy okazji.

Daniel, Woda stojąca prawie w tym kanale, minimalny uciag. Dlatego sie wacham.

Dla mnie po przygotowaniu de sezonu przesiadka/ zmiana miejscówki nie problem ?? ale dla kolegi ohohoho ? będzie sie działo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wczesną wiosną byliśmy z kolegami na rz. Radomce i miały brać piękne płocie w ciągu tarłowym ze zbiornika w Domaniowie. Niestety na miejscu okazało się, że nie brało nic, a nic. Niedaleko było właśnie takie rozlewisko połączone z rzeką. Postanowiłem sprawdzić co w wodzie piszczy. Jako jedyny miałem bata, bo koledzy tyczki i cały majdan zawodniczy, więc dla mnie to nie stanowiło problemu.

Po pierwszym wystawieniu zestawu okazało się gdzie są ryby. Wszystkie ryby weszły w to zastoisko. Branie za braniem. Nawet koledzy postanowili przenieść swój sprzęt by sobie połowić. To było bardzo dziwne, żeby rzeka była niemal martwa, tym bardziej że kilka dni wcześniej chłopaki w niej świetnie połapali.

Innym podobnym łowiskiem jest taki boczny staw w Warce nad samą Pilicą. Często tam siedzą na rybach. Chyba ostatnio Cygan też łowił na podobnym stawiku przy Pilicy w Białobrzegach.

Tak więc, skoro będziecie we dwóch to tym bardziej bym się wybrał na połączenie tego stawiku z kanałem. Jeden by łowił na kanale, a drugi w stawie. W ten sposób byście szybciej zlokalizowali ryby. Po ich zlokalizowaniu, moglibyście się tam porostu przenieść tzn. jeden z was.

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...