Skocz do zawartości

Krótko i na Temat - pytanie: odpowiedź


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mogłeś tak od razu? Może nie doczytałem. No, ale teraz, o co kaman? Zapomniałem, bo Mi się wapno lasuje! Ustawiony system na tą godzinę:P Jurku! ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się wydaje że nasz@Jurek na Zlot się zbroi. Podpytuje, kupuje, taktykę opracowuje i nam wszystkim pokaże jak konkurencje się kasuje. Karpie ,karasie i jesiotry z fidera upoluje a ploteczki bacikiem potraktuje. Puchar przechodni, przyznany przez@elvis -a szybko zarekfiruje. A nam pokaże że staruszek@Jurek nie żartuje. Miło bedzie poznać się z Tym jegomościem, nawet moja żona będzie ma Zlocie gościem. Namiot rozbijemy na znanej mi miejscówce i wspólnie spędzimy wspaniałe chwile wśród przyjaciół i przyrody i pysznej księżycówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cygan786 napisał:

Mnie to się wydaje że nasz@Jurek na Zlot się zbroi. Podpytuje, kupuje, taktykę opracowuje i nam wszystkim pokaże jak konkurencje się kasuje. Karpie ,karasie i jesiotry z fidera upoluje a ploteczki bacikiem potraktuje. Puchar przechodni, przyznany przez@elvis -a szybko zarekfiruje. A nam pokaże że staruszek@Jurek nie żartuje. Miło bedzie poznać się z Tym jegomościem, nawet moja żona będzie ma Zlocie gościem. Namiot rozbijemy na znanej mi miejscówce i wspólnie spędzimy wspaniałe chwile wśród przyjaciół i przyrody i pysznej księżycówce.

Oj, tak by się chciało ! Oj,  człowiek aż się rwie !

Oj, sił jednak za mało, oj...i ciało mdłe !

Oj, dziadek co najwyżej , oj, może bacik wziąść,

Oj, złowić kiełbika, oj (i) na d...e siąść !

Oj, oj...:Angry-min:

:$

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na podstawie tej ustawy mogę zarządzać usunięcia konta jak ipostow na forum?

Dodam ze jest to starsza ustawa od RODO, ale chyba wciąż aktualna.

 

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych „w rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej”. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników, określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Zatem to, czy dane podane przy rejestracji użytkowników w serwisie są objęte ochroną, zależy od tego, czy spełniają one kryteria z tego przepisu. Sam adres e-mail może być albo nie daną osobową. Przykładowo adres e-mail taki jak johnnnyy28@wp.pl nie będzie daną osobową, bo nie jest na jego podstawie możliwe zidentyfikowanie osoby fizycznej, a nawet jeśli jest, to wymaga to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Ale już adres typu Jan.kowalski@nazwa.firmy.pl jest daną osobową – zawiera imię, nazwisko oraz nazwę firmy, w której pracuje właściciel adresu, co pozwala na jego bezproblemową identyfikację. Również maile zawierające imię i nazwisko będą zwykle danymi osobowymi. Ponadto wiele danych, które same w sobie nie są danymi osobowymi, może nimi być w zestawieniu z innymi. Np. imię nie jest daną osobową, ale imię w zestawieniu z nazwiskiem – zwykle tak, a imię, nazwisko + data urodzenia już z całą pewnością tak

 

Ktoś moze powiedzieć ze administrator nie ma takiego obowiązku, ale na podstawie tego fragmentu 

w rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej”. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników, określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

 

uważam gdyż mam do tego prawo,a administrator obowiązek - dlaczego? 

A choćby zdjęcia umieszczone w postach - mojej osoby, czyjeż choćby cząstkowe informacje gdzie mieszkam i czym sie zajmuje, czy też kiedy mam urodziny, czy jak mam na imię

Moim zdaniem na podstawie takich szczątkowych informacji dane osobowe są do ustalenia.

 

Podpowiedzcie mi czy mam racje a moze sie mylę.

 

Wkurwi......em sie mocno. Gdy zajrzałem na inne forum, na którym zostałem zbanowany. a moje konto figuruje jako aktywne.

Nie chce tego komentować, gdyż mógł bym na ten temat elaborat napisać- ale krótko „powiem” wkur.....a mnie ten fałsz dla zysków ???????

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumowanie wydaje się logiczne. Tylko czy da się skutecznie wyegzekwować takie działanie?
Myślę, że tak. Nikt nie będzie ryzykować kar czy innych konsekwencji prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda w tym temacie nagrywanie "z partyzanta" jakiegoś delikwenta i nie istotne co robi. Sam fakt. Co z tym może zrobić jedna jak i druga strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elvis napisał:

Twoje rozumowanie wydaje się logiczne. Tylko czy da się skutecznie wyegzekwować takie działanie?
Myślę, że tak. Nikt nie będzie ryzykować kar czy innych konsekwencji prawnych.

Nie wiem jak jest Z RODO ale słyszałem ( i to odpowiedź poniekąd @cygan786 dla ciebie ) takie o to zdarzenie .

Pracownica Hotelu zapytana czy gość z tego i tego pokoju jest w pokoju - nie mogę udzielić takiej informacji. A czy mogła by pani przekazać klientowi ze chce sie z nim skontaktować - nie mogę przekazać takiej informacji. To co Ja mam zrobić ? pyta zainteresowany 

Niech Pan usiądzie w Holu i poczeka 

Nie wiem ile w tym paranoi a ile prawdy.

 

Wiem na pewno ze zarządzać usunięcia konta mam prawo, a administrator jest zobowiązany to uczynić. Co do postów twierdze ze można na podstawie informacji w/w dotrzeć do osoby udzielającej sie dość intensywnie.

Skoro złodziej po śmieciach moze oszacować zasobność portfela przyszłej ofiary.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrProper  z tego co się dowiedziałem ze szkolenia, a i innych, raczej pewnych źródeł masz prawo zażądać usunięcia wszelkich danych o sobie z internetu (jeśli są to oczywiście dane, po których można Cię zidentyfikować) Weźmy to forum, o którym wspomniałeś - nawet, jeśli nikt spoza forum nie będzie wiedział co to za osobnik, to dla użytkowników tego forum jesteś rozpoznawalny i już to moim zdaniem jest przesłanką samą w sobie, żeby Twoje dane zostały tak przetworzone, żeby nikt Cię nie mógł rozpoznać, łącznie z usunięciem Twojej wszelkiej aktywności. Ja to tak rozumiem.

Co do tego zdarzenia z hotelu - przepisy RODO są naprawdę mocno zawiłe i póki ktoś nie przetłumaczy tego na ludzki język - do takich absurdów będzie dochodzić, bo każdy będzie bał się kar...

Ja mam o tyle dobrze, że prawnik z firmy, dla której pracuję (mam punkt ajencyjny) rozesłał swoją wykładnię tego wszystkiego i jak coś, zawsze mogę sobie sprawdzić wszystko :D 

 

Edytowane przez grych
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grych Napisałem do nich ze strony głównej, ze żądam usunięcia mojego konta, jak i wszelkich postów po których będzie można zidentyfikować moje dane osobowe. Zycze im sukcesów przeglądając wszystkie moje posty.

 

A po twoich informacjach zarządam usunięcia  wszelkiego znaku o moim istnieniu? Bo coś usłyszałem tez o prawie do zapomnienia  ?

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...