Skocz do zawartości

Korum Roving Kit - recenzja


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja Korum Roving Kit

Pozwoliłem sobie  na założenie tego tematu, ponieważ kiedyś takie cuś kupiłem, i uważam to za fajną sprawę na szybkie nie planowane wypady

Zdjęcia mojego autorstwa 

 

Krótka opinia na temat Tego zestawu.

Ze względu na to iż, szukam bardziej niedostępnych miejsc, szybkich i trudnych wypadów, łowisk. Gdzie wózek nie ma racji bytu. Postanowiłem zakupić od takie cudo

korum-roving-kit-kchair-30-bd2.jpg.ca90d04ee7c87e70eef1c060005f62dc.jpg

 

 

W zestawie znajduje się:
Krzesło, no może mini krzesło 
Torba i  "pokrowiec" na wędki - cudzysłów z powodu, iż nie uznaję takich pokrowców, dwie skarpety połączone szelkami i ochroną kołowrotków Poszedł w odstawkę jako prezent 

Po rozpakowaniu i złożeniu zestawu okazało się że krzesło samo w sobie jest OK, ale do jasnej  cholery-  nie ma gdzie osprzętu zamontować 
Chodzi tu o wysokość krzesła. Ja mam ok 186 cm wzrostu, a żeby zamontować osprzęt, trzeba było je opuścić na odpowiednią długość nóżek, aby wystawały powyżej siedziska. Niestety ta wysokość już była dla mnie za nisko i uciążliwe sadzanie swoich 4-ech liter. 
Postanowiłem dokupić nóżki  firmowe od Korum, są one dłuższe od standardowych w komplecie

 

nozki-korum-accessory-chair-telescopic-legs-para.jpg.495ab6212c4212e0f08cdf0177f3f805.jpg

Kupiłem dwie- tak jak jest to sprzedawane. Po zamontowaniu, po przekątnej (tak najbardziej mi pasowało) okazało się, że mogę zamontować osprzęt i w miarę wygodnie usiąść. I przesiedzieć jakiś szybki, nie planowany wypad (taki zaliczyłem i "przesiedziałem" 4 godziny - Oczywiście nie ciągle :) )  

Tak się prezentuje:

5a3e89da19486_Rovingkitwdomupeen.jpeg.f223b826af742cb196c44df3a796fb21.jpeg

 

Torba jest dość pojemna, wszystko co widoczne na zdjęciach spakowałem i wrzuciłem na plecy (prócz sztycy, wiaderka i ramienia - to poszło do pokrowca na wędki)

5a3e8a20e922a_Rovingkitnadwodpeen.jpeg.b483db9ad1858d34d1e419bcb42bf3ff.jpeg

5a3e8a45c0b8f_Rovingkitnadwodpeen2.jpeg.ae0fefc961258df1f48490cda74dc1d1.jpeg

5a3e8a5e5483a_Rovingkitnadwodpeen3.jpeg.d37c5fb708bb817d66b934ad4a944f6d.jpeg

 

Z tym wszystkim przeszedłem  jakieś 700 m. Mimo że szukam minimalizacji sprzętu, to torba po załadowaniu wszystkiego, jak by nie było trochę waży. Ale jednak szło się  wygodnie nic nie uwierało, gniotło i nic się nie zsuwało w inne miejsce, jak to często gęsto bywa przy wszelkiego rodzaju i ilości toreb na plecach, ramionach.
Mimo ciężaru czułem komfort spaceru.


Spakowany zestaw wygląda tak:

5a3e8aba113b7_Rovingkitnadwodspakowany.jpeg.bf3bdda59f93a0806de6072db79ead82.jpeg

Torbę do krzesła wiesza się za pomocą uszu,  które są wszyte w górnej części torby, wieszając ja za nogi krzesła.

5a3e8aeee8bee_montowanietorbydokrzesa.jpeg.b4863388d9b02a7f755472a2771dd9f5.jpeg

Dla stabilności aby torba nie dyndała jak wahadło w zegarze   mocuje się ja w dolnej części krzesła, za pomocą rzepów-  o których to producent również nie zapomniał.

5a3e8b184143b_montowanietorbydokrzesa.2jpeg.jpeg.597d48fee0bf95b36a85d770d19f4980.jpeg

Całość tworzy jedną bryłę z którą dość wygodnie, komfortowo można przejść (w zależności co kto do niej załaduje) na pewno około 1500 m, a i dalej.
Ja mam tam wszystko co do feedera potrzeba, plus dwa rodzaje zanęt (gotowych) dodatki do koszyka qq, konopie, pellet, przynęty wszystko w pudełkach - nie w woreczkach.

Krzesełko zgrabne, wygodne, na krótkie niespodziewane zasiadki i na pewno mogę dojść, przedrzeć się tam, gdzie ze standardowymi krzesłami i całym bagażem (a na pewno już nie z wózkiem,) dojść jest trudno, a nawet raczej nie możliwe.
A i dostęp do zamontowanych akcesoriów, nie jest jakoś utrudniony poprzez małe gabaryty krzesła.

Waga samego krzesła to ok 3,5 kg- piszę około, bo nie ważyłem na wadze wędkarskiej, tylko na łazienkowej.
Wysokość siedziska po wymianie dwóch nóżek to 32 cm - pewnie jeśli ktoś zechce może wymienić wszystkie 4 nóżki, co spowoduje, że będzie można siedzisko podnieść jeszcze wyżej. Jak dla mnie ta wysokość jest wystarczająca.
Wysokość oparcia to 38 cm.

Teraz krótko o stabilności krzesła podczas łowienia.

Moim zdaniem nie da się uniknąć telepotania   szczytówek w tego typu krzesłach. Nawet Preston Monster Feeder Chair z zamontowanym podnóżkiem telepie się - tak samo jak to małe krzesełko od Koruma 

To krzesło Jest moim piątym krzesłem które zakupiłem.
Przeszedłem od Preston Monster Feeder Chair, Korum Delux Accessory Chair, poprzez dwa krzesła karpiowe.
Najmniej chybotliwym w tej dziedzinie jest krzesło karpiowe. Którego używam do dłuższych zasiadek- a kto wie, może i na mini krześle od Koruma przesiedzę dłuższą zasiadkę a niżeli dzisiejsza 

Krótko Jak dla mnie lubiącego łowić w miejscach ustronnych z dala od zgiełku, gdzie dostęp utrudniają zarośla. To krzesło wypadło na 5 dał bym 6 gdyby nie to, że musiałem dokupić dodatkowe nóżki.
Kto Lubi jednak komfort, lubi posiedzieć wygodnie i nie przedziera się przez zarośla - to, to krzesło nie jest dla niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • MrProper

    11

  • ArekH

    3

  • stas1

    3

  • Sołtys stan

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super recenzja, Mariusz. :D Gdyby nie zdrowie to bym się napalił, jak szczerbaty na worek orzechów :P

 

Nie mam , niestety możliwości naciśnięcia " lubię to " / gdzieś u mnie znikło. Ale, co sie odwlecze to nie uciecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrProper podniosłeś poziom:champagne-2010: kiedyś się nad tym mini "kombajnem" zastanawiałem, miało to służyć temu, aby maksymalnie ograniczyć sprzęt na krótkie zasiadki. Mariusz jeśli pozwolisz to lądujesz z tym na główną stronę:champagne-2010:

No i gdzie są lajki :(

Edytowane przez Dariusz Grenda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku stopniowo ich będzie przybywać - Robię to aby ułatwić użytkownikom podjęcie decyzji - Kupić/nie kupić

Ja opisuję sprzęt według własnego uznania i gustu. Na ewentualne pytania służę dodatkowymi odpowiedziami.

Nie robię tego aby się z kimś kłócić, że to krzesło się nie nadaje - bo zimno w pupę, wieje po krzyżach czy inne banialuki

Opisuje sprzęt rzetelnie i do jakich celów ma MI służyć

Nie namawiam, nie obrzydzam, nikogo i nikomu.

Wybór należy do zainteresowanych ewentualnym nabyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrProper napisał:

 

Ja opisuję sprzęt według własnego uznania i gustu. Na ewentualne pytania służę dodatkowymi odpowiedziami.

Nie robię tego aby się z kimś kłócić, że to krzesło się nie nadaje - bo zimno w pupę, wieje po krzyżach czy inne banialuki

Opisuje sprzęt rzetelnie i do jakich celów ma MI służyć

Nie namawiam, nie obrzydzam, nikogo i nikomu.

Wybór należy do zainteresowanych ewentualnym nabyciem

Święte słowa, polać proszę, o niezależność chodzi, jak coś fajne, to dlaczego o tym nie napisać :champagne-2010:

Edytowane przez Dariusz Grenda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...