Skocz do zawartości

Guru Hybryd - Szybka wymiana bez konieczności demontażu zestawu


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dokładnie jak Grzegorz napisał, nie ważne kto był pierwszy, tylko najważniejsze aby dzielić się swoimi doświadczeniami. Ja np. nie pamiętam tego, że Daniel zrobił taki system dokładnie taki sam, widocznie przeoczyłem :icon_arrow1:albo mam bardzo słabą pamięć, ale to już naukowo jest udowodnione :P

Natomiast pamiętam jak  @elvis np. chwalił się swoimi"BANJO" z nakrętek, a najbardziej chyba weszło mi w pamięć to jak wymyślił gumkę do PVA, a chwilę potem "ktoś tam, gdzieś tam" napisał artykuł o tym, że On to wymyślił....

Tak czy siak, do kosza wątek nie ląduję, tylko na główną i prosimy o więcej. Jedni fajnie piszą jak @MrProper a inni nagrywają dobre filmy jak @Grzes77, a wszyscy razem jesteśmy pozytywnie zakręceni pod tym względem :champagne-2010::39icon::champagne-2010:

A propos  Hybrydy z GURU to moim skromnym zdaniem byłaby idealna gdyby nie rurka in line, która często mi pękała przy nabijaniu zanęty, ja nie używam przeważnie foremek i kilka razy pękła, no i do Banjo czy Map-a nie ma szybkiego systemy wymiany, ale znając GURU to coś wymyślą w niedalekiej przyszłości, jeśli nie już....:beer1:No i Banjo od spodu ma więcej dziurek od GURU co wydaje mi się, że dzięki prądom  np w wodzie dochodzi do szybszego i łatwiejszego wypłukania pelletu. Natomiast minusem w Banjo do Hybyrydy z GURU jest sama foremka, która bardzo mało daje zanety za pierwszym razem. jeśli ktoś używa... Aby było optymalnie przy dobrym żerowaniu ryb trzeba nabijać ją 2/3 razy.... A na zawodach np to już stracony czas...

No i można tak bez końca :P Oczywiście powyższe to jakaś tam moja opinia i można lub nie z nią się zgodzić :beer-chugger:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można tak bez końca ilu użytkowników tyle opinii i przyzwyczajeń ;)

@Grendziu która rurka ci pękała? ta krótka?

O tej dłuższej słyszałem, o tej krótszej jeszcze nie, a pasuje do obu rodzajów podajnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, MrProper napisał:

 

@Grendziu która rurka ci pękała? ta krótka?

 

Oczywiście, ta dłuższa. Widocznie mam zgrabiałe ręce :P  Banjo jest sztywna i bardzo masywna.
A i jeszcze jeden mini minus hybrydy GURU to ta stożkowa nakładka, często pod żyłką mi się jakoś przecinała, jak nie zapomnę to w piątek nad wodą postaram się zrobić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grendziu napisał:

Banjo jest sztywna i bardzo masywna.
A i jeszcze jeden mini minus hybrydy GURU to ta stożkowa nakładka, często pod żyłką mi się jakoś przecinała

E tam zaraz zgrabiałe :P - fakt jest taki że mogła by być solidniejsza. Dlatego używam krótszej, jest mniejsze prawdopodobieństwo złamania

A o tym przecinaniu - to samo dzieje mi się przy nakładkach "prestonowskich inline"

Każdy z nas (chyba) nabija podajniki przy naciągniętej żyłce. Ja chyba ją aż nadto naciągam :P:D Bo równie łatwo tnie żyłka ten element :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie bezemnie? 

To może ja coś wyjaśnię. To nie ja wymyśliłem te nacięcia w Guru tylko @MrProper

Ja tylko podpatrzyłem ten pomysł na sig-u. 

Jeśli idzie o podajniki z gumką to, to również nie jest mój pomysł. Kiedyś Robert (s7) wpadł na ten pomysł, ale jak się okazało to angole znają go i stosują od dawna. Lucjan go tylko wypromował podobnie jak Drennana. 

Zdarza nam się , że uda się coś wymyślić, ale jak się później okazuje są inni którzy to wymyślili wcześniej. 

Tak było np. z moimi dura banjo z nakrętek po maślance. Ja je "wymyśliłem", a w sieci już od dawna były filmy jak je zrobić. 

Kiedyś w czasach jak częściej zajmowałem się przedmiotami ścisłymi "wymyśliłem" wzór matematyczny. Jak się okazało nie byłem pierwszy. Przypadkiem podczas przeglądania starych książek do matematyki, ale naprawdę starych na niego trafiłem i czar prysł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest 

Teraz sie nie śmiać - bo to spam 

Kiedys kiedyś, kiedy moja pierwsza córka zaczęła  trzymać łyżeczkę samodzielnie ( a było to dawno ) :D zwróciłem uwagę ze sprawia jej trudność ułożenie ręki tak aby jeść przodem łyżeczki.

pomyslalem -ze dotąd nikt nie zrobił łyżeczki dla małych dzieci takiej wygiętej w uchwycie o około 90st.

Jak sie okazało po dwóch latach, gdy czar komuny prysł, że takie łyżki są i ktoś inny z tego profity czerpie.

A mi sen o milionach już nigdy sie nie przyśnił :D:D:D

Dlatego pisze jak coś  Ze jak temat był to w kosz. Bo tak jak piszesz  @elvis, wiesz ze wymyśliłeś jesteś tego świadom bez oszukiwania samego siebie, a tu masz - ktoś był szybszy i wdrożył temat 

Edit Wracając do wypowiedzi Grzesia, nie o to mi chodziło kto był pierwszy, tylko trochę sie źle poczulem

jak bym skradł pomysł komuś, gdy Grześ cytował elvisa. Stond moje pisanie o tym ze Ja z wcześniejsza data o tym pisałem i temat można usunąć 

 

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat na główną,  a nie do kosza. 

Jak z Ostapem zrobiliśmy swój podnóżek do fotela to był zły, ale jak kilka miesięcy później taki sam zrobił elektrostatyk do Cuzo to zachwytu końca nie było. Też mi się już kasa śniła, ale na szczęście nie zacząłem jej wydawać na poczet zysków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz jak z moim opisem było tego zestawu korum :D:P do "bani" wieje po plecach itp dyrdymały ;)

A wyraźnie pisałem do jakich celów to maleństwo kupiłem.

Powód - nie chce pisać,  ponieważ to tylko moje przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrProper napisał:

 

Edit Wracając do wypowiedzi Grzesia, nie o to mi chodziło kto był pierwszy, tylko trochę się źle poczułem

jak bym skradł pomysł komuś, gdy Grześ cytował elvisa. Stąd moje pisanie o tym,  że Ja z wcześniejsza datą o tym pisałem i temat można usunąć. 

 

 

Nic nie będziemy usuwać. Niech dyskusja posłuży za przykład jak kulturalnie można rozmawiać. 

Ps. Nie każdy z nas zagląda na sig, stąd pewnie nie wszyscy wiedzą o nowych pomysłach. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...